Konkurs z Imarą!Imara to urocza żyrafa z wrocławskiego ZOO, którą opiekujemy się i dbamy żeby miała wszystkiego pod dostatkiem. Imara urodziła się 01.07.2006 roku. W Zoo w Norymberdze, a do Wrocławia przyjechała w 2009 roku. Ma już 11 lat.

Co ciekawe nasza żyrafka spodziewa się potomka – trzymamy kciuki żeby wszystko się udało i mamy nadzieję, że już wkrótce będzie biegało małe żyrafiątko po wrocławskim Zoo.


Warto wiedzieć

Żyrafy to najwyższe ssaki na świecie. Mogą mieć nawet 6 metrów i ważyć 1930 kg – a wcale nie wyglądają na tyle. Ich długie nogi i szyje zachwycają swoją monumentalnością. Pomimo długiej szyi ok. 2m – mają tylko siedem kręgów szyjnych – tak jak inne ssaki.

Mają najcięższe serce wśród ssaków, może ważyć nawet 4 kg.

Są bardzo szybkie potrafią biec z prędkościa 55km/h – na rowerze ciężko byłoby nam je dogonić.

Żyrafy żyją ok. 25 lat, a ich ciąża trwa 15 miesięcy. Małe żyrafka potrafi stać już 30 minut po urodzeniu. Żyrafy jedzą liście i pąki drzew – najchętniej wybierają akacje. Ich wzrost jest mankamentem podczas gaszenia pragnienia – muszą wtedy rozłożyć nogi i mocno się nachylić nad wodopojem – co czyni je łatwym celem dla drapieżników.

Zwierzęta te zamieszkują afrykańskie sawanny, trawiaste i  tereny otwarte i lesiste.Konkurs!


Zgadnij ile wzrostu ma nasza Imarka i wygraj nagrody firmy Skip Hop i Fisher Price!
Wyniki konkursu 

Według ceryfikatu żyrafa Imara mierzy 4,328 m

Najbliżej poprawnej odpowiedzi byli:

  1. Patrycja Zarębska
  2. Joanna Żołopa
  3. Sylwia Hirowska
  4. Monika Radolinska
  5. Anna Siemko
  6. Joanna Witowska
  7. Agnieszka Wąchała

Gratulujemy zwycięzcom!


Zgłoś się do konkursu już dziś

Wystarczy wypełnić poniższy formularz:

Imię i nazwisko*

Adres email*

Telefon*

Wysokość żyrafy w metrach (Podana liczba, musi zawierać trzy miejsca po przecinku)

Czy masz ukończone 18 lat?

Oświadczam, że zapoznałem/łam się z Regulaminem konkursu pt. "Oszacuj wzrost żyrafy Imary" i akceptuję jego warunki.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora konkursu danych osobowych podanych w zgłoszeniu, w celu przeprowadzenia i realizacji konkursu.

Wyrażam zgodę na podawanie do publicznej wiadomości mojego imienia i nazwiska w związku z podaniem wyniku konkursu na stronie www.askot.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych, reklamowych, informacyjnych oraz na przesyłanie materiałów promocyjnych i reklamowych. Na podstawie art. 24 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2016 poz. 922 t.j. z dnia 2016.06.28) informuję, że Administratorem danych osobowych jest Askot A.A. Skotny sp. j. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Sztabowej 32, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000091527, posiadający numer NIP 898-001-46-52 i numer Regon 005954299. Osobom, których dane osobowe dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania. Oświadczam, że jestem świadomy dobrowolności podania danych oraz że zostałem/łam poinformowany/a o prawie wglądu do podanych danych oraz możliwości ich poprawiania. .