Nasza żyrafka – Imara została mamą!Imara to żyrafa z wrocławskiego Zoo, którą opiekuje się firma Askot. Nasza żyrafka właśnie doczekała się potomka. 24 października na świat przyszła przeurocza Irma, córka Rafiki i Imary. Żyrafy te są przedstawicielami podgatunku żyraf siatkowanych.

Podgatunek ten występuje w północno – wschodniej Kenii oraz bardzo nielicznie na południu Somalii i Etiopii. Na wolności pozostało zaledwie 4 700 osobników tego podgatunku, a jeszcze 20 lat temu żyło ich 28 000! Dlatego tak ważna jest hodowla zachowawcza w ogrodach zoologicznych i dlatego tak istotne są narodziny każdego młodego osobnika.

Irma urodziła się o świcie i okazała się najwyższą urodzoną we Wrocławiu żyrafą, ma aż 178 cm! Obecnie przebywa z mamą na wybiegu wewnątrz żyrafiarni lub na przedwybiegu.

Imara(Silna) urodziła się 1 lipca 2006 roku w zoo w Nünbergu. Jest najstarszą i największą samicą ze stada. Łatwo ją rozpoznać, ponieważ posiada najciemniejsze brązowe „łaty”. Jest bardzo towarzyska i lubi jeść. Ma także bardzo łagodny charakter, ale zarazem jest bardzo czujna (zwłaszcza jeśli chodzi o różnego rodzaju nowości).

Gdzie pojedzie „mała” Irma? Na razie nie wiadomo. Pozostanie we wrocławskim Zoo jeszcze co najmniej dwa lata.

Kto już widział przeuroczą Irmę? Zapraszamy do wrocławskiego Zoo!