Montaż na isofix/pasy

Fotelik isofix 15-36 – z możliwością montażu na pasy

To, czy fotelik samochodowy rzeczywiście będzie bezpieczny, decyduje przede wszystkim jego dopasowanie do wieku oraz wagi dziecka, a do tego prawidłowy i solidny montaż. Dlatego też warto rozglądać się wśród modeli od uznanych producentów, które nigdy nie zawodzą i zagwarantują Twojej córce lub synowi niezbędną ochronę podczas podróży samochodem. Fotelik isofix 15-36 kg może się okazać strzałem w dziesiątkę – prezentowane powyżej propozycje można także z powodzeniem zamontować w sposób tradycyjny, przy pomocy pasów bezpieczeństwa. 

Fotelik isofix 15-36 czy model montowany na pasy?

Isofix to nowoczesny system mocowania fotelików samochodowych, który umożliwia w bardzo szybki i sprawny sposób umieścić siedzisko w pojeździe. To, co sprawia, że ten sposób jest tak bezpieczny, to przytwierdzenie mocowań bezpośrednio do nadwozia samochodu, a nie do samej tylnej kanapy. Oznacza to, że nawet w razie uderzenia fotelik nie będzie się przemieszczał po wnętrzu auta, co z kolei przełoży się na zdecydowanie większy komfort jazdy – zyskasz pewność,  że Twojemu dziecku nie stanie się krzywda nawet w przypadku kolizji drogowej.

Oczywiście nie oznacza to, że montaż przy pomocy pasów bezpieczeństwa nie jest skuteczny. Ta metoda jest wciąż chętnie wykorzystywana, a w przypadku starszych modeli samochodów wręcz konieczna, ponieważ z reguły nie posiadają one systemu isofix, co wymagałoby dokupienia specjalnej bazy. Zamiast tego można jednak przytwierdzić fotelik pasami – wystarczy się upewnić, że są dobrze napięte, a uprzęż przy samym foteliku poprawnie zamocowana.

Co jednak w przypadku, kiedy po pewnym czasie postanowimy wymienić samochód na nowszy, gdzie zyskamy dostęp do systemu isofix? Czy wówczas konieczna będzie również zmiana fotelika? Niekoniecznie, wystarczy zaopatrzyć się w model, który sprawdzi się bez względu na rodzaj montażu – tak jak modele, które prezentujemy powyżej.

Jak długo posłuży nam fotelik z kategorii 15-36 kg?

Oznaczenie wagowe jest bardzo ważne, jeśli chcemy znaleźć fotelik dopasowany do aktualnych potrzeb. Produkty ze wspomnianej grupy sprawdzą się u dzieci, które ważą przynajmniej 15 kg (czyli mniej więcej 3 lata). Korzystać z nich będą mogły prawdopodobnie nawet do ukończenia 12. roku życia, czyi do czasu, kiedy fotelik może już bezpiecznie zostać zastąpiony przez podstawkę.

Fotelik isofix 15-36 z montażem na pasy – dobry wybór dla malucha

Dokładamy wszelkich starań, by proponowane przez nas produkty spełniały nie tylko wszelkie standardy pod względem bezpieczeństwa, ale także trwałości oraz estetyki. Dlatego oferujemy różne warianty kolorystyczne, przez co można dobrać fotelik względem indywidualnych upodobań wizualnych, a także dopasować go do wnętrza samochodu. Przede wszystkim jednak troszczymy się o to, by wszystkie foteliki były trwałe, solidne i komfortowe. W końcu to od tego zależy, czy wspólna podróż z dzieckiem nie będzie w żaden sposób zakłócona.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy wyborze konkretnego modelu, zapraszamy do kontaktu – w każdej chwili służymy radą.

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 388,00 zł - 1 199,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.