Moon Buggy i Solitaire – porównanie modeli


Najlepszy wybór? Moon Buggy!


Z wielką radością informuję Was, że po kilkuletniej nieobecności powróciła do nas jedna z bardziej prestiżowych marek wózków – MOON. Jest to niemiecka firma z długoletnim stażem oraz tradycją. Moon Buggy charakteryzuje się wysoką jakością materiałów, nowoczesnymi i praktycznymi rozwiązaniami technicznymi, ale także wyjątkowym designem który idealnie wpisuje się w wymogi rynku.

Na chwilę obecną dysponujemy czterema różnymi modelami wózków:


Każdy z nich jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Znajdziemy tutaj modele miejskie jak i terenowe. Wysokiej jakości tkaniny otulające gondole oraz spacerówki przyciągają spojrzenia, połyskujące lub matowe stelaże w odcieniach srebra albo czerni dodają szyku i elegancji, zaś gumowe koła wzmacniają amortyzację. Pokrótce przybliżę Wam każdy model z osobna.


ReSea Kombi najmniejszy, a zarazem najlżejszy model 2w1 o wadze około 10kg. Gondola o długości 75 cm i szerokości 30 cm montowana jest na adapterach podwyższających, dzięki czemu maluszek znajduje się bliżej nas, budka posiada filtr UV 50, a także jest powiększana. Znajdzie to zastosowanie zarówno przy bardziej słonecznych jak i wietrznych dniach. Gondola wyposażona jest w materacyk piankowy o grubości 4 cm. Siedzisko spacerowe jest rozkładanie do pozycji leżącej, posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz wypinany pałąk. Regulowany podnóżek zwiększa komfort ułożenia nóżek maluszka. Budka spacerówki również jest powiększana i posiada filtr UV 50. Spacerówkę można zamontować w dwóch kierunkach. Rączka regulowana teleskopowo pozwala na idealne dopasowanie wysokości dla rodzica. Gumowe koła zwiększają łatwość i prostotę prowadzenia wózka. Amortyzacja występuje na przednich oraz tylnych kołach. Eleganckim wykończeniem aluminiowego stelaża są wstawki z ekoskóry na rączce i pałąku. Bardzo dużym plusem jest możliwość złożenia siedziska spacerowego razem ze stelażem, przy czy zachowane są małe gabaryty. Model ten znajdziemy w kolorze czarnym oraz szarym.


Cool jest modelem nieco większym od ReSea o wadze 11,5 kg. Gondola o wymiarach 73 cm x 32 cm wyposażona jest w piankowy materacyk o grubości 3,5 cm. Budka gondoli jak i spacerówki posiada przedłużenie o dodatkowy materiał wraz z moskitierą oraz filtr UV 50. Siedzisko spacerowe jest kubełkowe, z pięciopunktowymi pasami, wypinanym pałąkiem i regulowanym podnóżkiem, do zamontowania w obu kierunkach. Rączka jest regulowana teleskopowo wykończona ekoskórą. Koła z materiału EVA dodatkowo amortyzowane z przodu i z tyłu świetnie sprawdzą się zarówno na terenach miejskich oraz podmiejskich, zaś aluminiowy stelaż składa się jednym ruchem. Model ten dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych czarnej, szarej, brązowej oraz niebieskiej.


Nuova jest to wózek o wadze 13,8 kg. Gondola o długości 75 cm i szerokości 30 cm posiada materacyk piankowy o grubości 4 cm. Budka gondoli jest przedłużana, posiada moskitierę oraz filtr ochronny UV 50. Siedzisko spacerowe jest rozkładane do pozycji leżącej, wyposażone w pięciopunktowe pasy, wypinany pałąk oraz regulowany podnóżek. Głęboka przedłużana budka z filtrem UV 50 pozwala na zabezpieczenia maluszka przed słońcem lub wiatrem. Siedzisko jest montowane w obu kierunkach. W rączce zastosowano łamany mechanizm regulacji wysokości, dodatkowo wykończona jest ekoskórą. Koła gumowe amortyzowane z przodu i z tyłu oraz aluminiowy stelaż umożliwiają płynne prowadzenie. Model dostępny jest w 6 podstawowych kolorach oraz dwóch premium.


Solitaire to zdecydowanie największy, a zarazem najbardziej oryginalny wózek. Jego waga wynosi około 17,5 kg. Jest modelem premium ze względu na najwyższą jakość zastosowanych materiałów oraz rozwiązań technicznych. Posiada aż 6 amortyzatorów, z czego 4 z nich umieszczone są przy gumowych kołach, natomiast kolejne 2 znajdują się na aluminiowej, matowej ramie. Gondola obszyta miękkim i delikatnym materiałem posiada przedłużaną budkę z filtrem UV 50, ale także najgrubszy materacyk piankowy, który ma aż 5 cm. Dodatkowo można ją złożyć na płasko do transportu, co zaoszczędzi miejsca. Siedzisko spacerowe rozkłada się na płasko, jest wyposażone w pięciopunktowe pasy, wypinany pałąk, ale także regulowany i jednocześnie przedłużany podnóżek. Budka jest przedłużana z filtrem UV 50. Spacerówkę zamontujemy w obu kierunkach, ale także istnieje możliwość złożenia jej razem ze stelażem. Po złożeniu stelaż można spłaszczyć wywijając koła pod spód konstrukcji. Dodatkowo Solitaire wyposażony jest w kosz z rączką, który można swobodnie wyjąć i zabrać na zakupy. Rączka obszyta ekoskórą regulowana jest teleskopowo. Do tego modelu można doczepić torbę. Występuje również tylko w wersji spacerowej. Obecnie dostępny jest tylko w jednej wersji kolorystycznej degradee.Każda gondola jest wentylowana. Do każdego z tych wózków pasują foteliki takich firm jak Kiddy, Cybex, Avionaut czy Maxi-Cosi. Przy zakupie modelu ReSea Combi, Cool lub Nuova w zestawie mamy adaptery do fotelika, adaptery podwyższające – tylko w ReSea oraz folię przeciwdeszczową, zaś w Solitaire wszystkie dodatki trzeba dokupić osobno.


tabelka porównawcza:

Parametry produktu:

Moon Buggy ReseaMoon Buggy CoolMoon Buggy NuovaSolitaire
waga wózkaok. 10 kgok. 11,5 kgok. 13,8 kg17,5 kg
wymiary gondoli75 cm x 30 cm73 cm x 32 cm75 cm x 30 cm79 cm x 35 cm
grubość materacyka4 cm3,5 cm4 cm5 cm
rodzaj kółgumowepiankowe EVAgumowegumowe
regulacja rączkiteleskopowateleskopowałamanateleskopowa
co jest w zestawie?
 • stelaż
 • gondola
 • spacerówka
 • adaptery do fotelika,
 • adaptery podwyższające,
 • folia przeciwdeszczowa
 • stelaż,
 • gondola,
 • spacerówka,
 • adaptery do fotelika,
 • adaptery podwyższające,
 • folia przeciwdeszczowa
 • stelaż,
 • gondola,
 • spacerówka,
 • adaptery do fotelika,
 • adaptery podwyższające,
 • folia przeciwdeszczowa
 • stelaż,
 • gondola,
 • spacerówka
rodzaj siedziskastandardowekubełkowestandardowestandardowe
regulacja siedziskarozkładane do pozycji leżącejrozkładane do pozycji leżącejrozkładane do pozycji leżącej
amortyzacjaz przodu i z tyłuz przodu i z tyłuz przodu i z tyłu6 amortyzatorów (4 przy kołach, 2 przy ramie)
kolorystyka2 kolory4 kolory6 kolorów1 kolor
czy można składać spacerówkę razem ze stelażem?możliwość złożenia spacerówki razem ze stelażemnie możnanie możnamożliwość złożenia spacerówki razem ze stelażem
cenaok. 1890 złok. 1899 złok. 2599 złok. 3898 zł

Każdy model jest oryginalny na swój sposób, każdy jest faworytem, który jest najlepszy? Wybierzcie sami!


Weronika