Przewijaki, przebieraki – który wybrać?


W kolejnej części wyposażenia pokoiku dla naszego słoneczka zastanawiam się jaki przewijak wybrać?

Twardy czy miękki? A może w ogóle wybrać cały zestaw pielęgnacyjny? Pytań mam wiele, pewne jest, że przewijak musi być – zapewni mi komfort w pielęgnacji maluszka. Przebieranie dziecka parę razy dziennie na niskiej kanapie raczej nie należy do wygodnych, a mój kręgosłup też się w końcu upomni.

Są różne przewijaki, najlepiej wybrać ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Poniżej przedstawiam parę rozwiązań zarówno do mniejszych jak i większych pokoi.

Zacznijmy od miękkich, profilowanych bądź prostych, które możemy położyć na naszej komodzie. Komody do pokoi dla dzieci mają najczęściej już w zestawie przewijak do którego wkładamy tylko miękką wkładkę.

.

wkladki

Następnym rozwiązaniem są przewijaki twarde, które można spokojnie położyć na łóżeczku i dzięki zabezpieczeniu, które wkręcamy w spód przewijaka, mamy pewność, że nie spadnie nam on z łóżeczka. Przewijak ten musimy dobrać rozmiarowo, jeżeli mamy łóżeczko 120cm x 60cm wybieramy przewijak krótki, na łóżeczko 140cm x 70cm wybieramy duży. Oto kilka propozycji:

.przewijaki

W większym pokoju możemy sobie pozwolić na dostawienie do niego kolejnego elementu wystroju, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak zestaw pielęgnacyjny np. Półko-przewijak firmy Klupś. Posiada on w sobie miejsce na przewijak oraz dwie półeczki na których możemy sobie umieścić rzeczy, które przy przewijaniu lub kąpieli są niezbędne.

.

Zestawy posiadają kółeczka, które pozwolą nam łatwo i szybko przesunąć zestaw w inne miejsce.


Paulina

Jestem młodą mamą, dla której najważniejsze jest zdrowe i spokojne dzieciństwo mojej kruszynki. Z całego serca chcę zapewnić jej najlepszą opiekę pod słońcem. Staram się w pierwszej kolejności stawiać na instynkt macierzyński, jednak czasami jak każdy potrzebuję dobrych rad.