3-kołowe


Wózek 3-kołowy – dla aktywnych rodziców

Wybór odpowiedniego wózka dziecięcego – niezależnie od wieku maluszka – to spore wyzwanie. W końcu jest to niezbędna część wyposażenia, bez której żaden rodzic nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Choć wózek powinien przede wszystkim odpowiadać na potrzeby naszej pociechy, to jednak pod uwagę musimy wziąć także naszą wygodę. Stąd też konieczny jest zakup sprzętu, który pozwoli nam na swobodne poruszanie się, a jednocześnie zagwarantuje bezwzględne bezpieczeństwo. Rodzice uwielbiający aktywność fizyczną mogą zdecydować się na wózek 3-kołowy.

Wózek 3-kołowy – od jakiego wieku dziecka można z niego korzystać?

Wózek 3-kołowy to jeden z typów spacerówek. Pamiętajmy, że nie sprawdzają się one w przypadku noworodków czy np. 3-miesięcznych niemowlaków. Przejście z wózka głębokiego na wersję spacerową może się odbyć dopiero wtedy, kiedy nasza córka lub syn nauczą się już samodzielnie siedzieć. To może nastąpić w różnym wieku, choć zazwyczaj odbywa się w 6. lub 7. miesiącu życia.

Kiedy zyskamy już pewność, że nasza pociecha siedzi w pełni stabilnie, możemy zainteresować się inwestycją w spacerówkę. Warto w tym czasie rozważyć wózek 3-kołowy, który jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych, 4-kołowych modeli.

Zalety wózków 3-kołowych

Wózek 3-kołowy dzięki swojej budowie znakomicie się sprawdza u mam i tatusiów, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. W ten sposób można znakomicie połączyć poranny jogging oraz spacer z dzieckiem, ponieważ takimi wózkami wygodnie się manewruje.

Wózki 3-kołowe zazwyczaj mają bardziej opływowy kształt, a wąskie koło umieszczone w przedniej linii ułatwia wjeżdżanie w wąskie alejki czy też poruszanie się po sklepie podczas zakupów. Takie elementy nawierzchni jak krawężniki również nie będą stanowiły żadnej przeszkody. Dodatkowo często mamy możliwość zablokowania pojedynczego koła, wówczas uniesienie wózka i wjechanie nim np. do autobusu jest zdecydowanie łatwiejsze. Wózek 3-kołowy będzie zatem idealny, jeśli przed narodzinami dziecka lubiliśmy pozostawać w ruchu i jak najszybciej chcemy wrócić do regularnych treningów.

Jaki wózek 3-kołowy będzie najlepszy?

Przed zakupem dowolnego wózka należy się zastanowić, czego konkretnie oczekujemy od takiego sprzętu. W naszej ofercie znajdują się interesujące modele, które odpowiadają nie tylko preferencjom estetycznym i praktycznym, ale także spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa. Uwagę należy szczególnie zwrócić na zapięcie – dziecko powinno dzięki niemu siedzieć wygodnie, a pasy muszą idealnie chronić przed upadkiem. W proponowanych przez nas modelach wykorzystaliśmy jedynie te rozwiązania, które zapewniają maksymalny komfort i zarazem zabezpieczenie.

Jeśli z wózka 3-kołowego będziesz korzystać głównie w przestrzeni miejskiej, to warto wybrać taki, którego koła są przystosowane do terenu i pompowane. W ten sposób przemieszczanie się będzie jeszcze bardziej ułatwione. Jednocześnie zwróć też uwagę na obudowę i typ zadaszenia – każda spacerówka powinna chronić przed opadami i promieniami słonecznymi.

Filtry

Cena

2 640,00 zł - 2 655,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.