Zabawka do raczkowania – Wibrująca OśmiorniczkaTak, tak dopadło i nas, etap raczkowania. Opornie nam szło, ciężko było też połączyć dwie rzeczy na raz (poruszanie nogami i rękami), ale powoli, powoli i udało się! A przy tym pomogła nam bardzo wibrująca ośmiorniczka firmy Smily Play.

A więc trochę o niej samej, malutka, przyjemna w dotyku i kolorowa ośmiorniczka. Wibruje, leci przyjemna melodyjka i przede wszystkim ucieka przed dzieckiem! Śmiesznie brzmi co? Ale naprawdę działa! Dziecko zaciekawione kolorami i muzyką chce ją dogonić i złapać, ale ona niedobra ciągle ucieka…Ośmiorniczka jest koloru niebieskiego, a macki są różnokolorowe, dzięki temu wzbudza zainteresowanie wśród dzieci. Po dotknięciu ośmiorniczki zaczyna ona wibrować i wydawać wesołe melodyjki co zachęca maluszka do raczkowania i pełzania za nią! Wibrując przesuwa się w różne strony, cały czas uciekając przed małym łobuzem, zachęcając go do gonienia jej, a dodatkowo wspomaga jego koordynację na poziomie oko-ruchy.Ośmiorniczka wykonana jest z atestowanych materiałów, dzięki czemu jest w 100% bezpieczna dla naszej pociechy. Dodatkowo w 2016r, została ona zabawką roku w kategorii niemowlęcej. Szczerze powiedziawszy wcale mnie to nie dziwi, ponieważ zabawka jest naprawdę genialna. Nie tylko możemy wykorzystać ją podczas nauki raczkowania, możemy też spokojnie przypomnieć o niej maluszkowi gdy zacznie już chodzić! Na pewno z uśmiechem na twarzy będzie ją gonił!
A co najważniejsze! Ośmiornica radzi sobie w naprawdę trudnych warunkach. Porusza się ona na panelach, dywanach oraz puzzlach piankowych naszych pociech! Lekkie problemy pojawiają się na grubych kocach, nie jest tak że stoi ona w miejscu ale porusza się w bardzo zwolnionym tempie :).
Paulina

Jestem młodą mamą, dla której najważniejsze jest zdrowe i spokojne dzieciństwo mojej kruszynki. Z całego serca chcę zapewnić jej najlepszą opiekę pod słońcem. Staram się w pierwszej kolejności stawiać na instynkt macierzyński, jednak czasami jak każdy potrzebuję dobrych rad.