Drewniane zabawki są wytrzymałe zrobione z naturalnych materiałów i przyjazne środowisku. Dzięki temu, że nie mają przycisków dźwiękowych, sprzyjają wyciszeniu. Doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię i małą motorykę. To dobry pomysł na prezent, są ponadczasowe i mają wiele możliwości zabawy. W tym artykule przedstawię zabawki od 12 i 18 miesiąca życia dziecka.

Wieże z patykiem - Zabawka, którą zna chyba każdy ze swojego dzieciństwa. 

Wieża pomaga w nauce rozróżniania kolorów i wielkości. Na początku dziecko nie będzie układało od największego do najmniejszego, jego celem będzie włożenie elementu na patyk. Piramida uczy też skupienia i cierpliwości.

Przykładowe tego typu zabawki to:

Wieża z kwadratów firmy Cubica. Każdy kwadrat jest innego koloru i wielkości.

Tęczowe Piramidy od Smily Play to trzy piramidy z różnymi kształtami i kolorami. Jest kwadrat kółko i trójkąt.To jednocześnie sorter, nauka kolorów, wielkości

Pingwinek Marcinek firmy Trefl to wieża z wielobarwnych krążków.

Podstawa zabawki ma zaokrąglony spód dzięki czemu buja się delikatnie na boki, powracając niezmiennie do pozycji pionowej. Zabawka rozwija u dziecka wiele kluczowych umiejętności, m.in. chwyt, koncentrację i spostrzegawczość.

Kostki edukacyjne -   5-stronne kreatywne drewniane kostki aktywności zawierają ruchome elementy, pokrętła, klocki i labirynty. 

Dzięki kostkom firmy iWood możemy poznać zwierzątka i cyferki, zakręcić zębatkami, przesuwać koraliki po pręcikach labiryntu. 

kostka Franek Sześcianek firmy Trefl ma liczydło, lusterko, zegar i możemy przesuwać koraliki po pręcikach.

To prawdziwe centrum zabawy i aktywności, które na długo przykuje uwagę każdego malucha. Drewniane kostki aktywności pomaga poznawać świat, ćwiczyć koordynację i ruchy precyzyjne. 

Przebijanki uczą celności i zauważenia ciągu przyczynowo- skutkowego. Rozwijają koordynację ruchową oko-ręka. To idealna zabawka dla miłośników stukania i pukania. Ciekawą przebijankę ma firma iWood. Składa się z sześciu kul w kolorze pastelowym. Celne uderzenie w kulę powoduje przetoczenie jej po pochylni i wydostanie na zewnątrz, aby maluch mógł rozpocząć zabawę od początku.

Dla fanów muzyki polecam drewniane cymbałki, mają ładne brzmienie. Ten instrument również rozwija ruchy precyzyjne i celność.

Zabawki na sznurku - motywują dziecko do chodzenia, ćwiczą małą motorykę - dziecko musi złapać sznurek i starać się żeby zwierzątko na kółkach się nie przewróciło.Co wcale nie jest proste dla maluszka.

Wybór jest duży, istotną rzeczą jest aby dopasować odpowiednią zabawkę do rozwoju dziecka. Warto poczekać z zabawką przeznaczoną dla starszego dziecka i nie dawać jej dużo młodszemu dziecku żeby się nie zraziło tym, że zabawka jest dla niego za trudna.

Udanej zabawy!

Komentarze ()

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.