Valco Snap 4 Sport - spacerówka ze sportowym sznytem

Valco Snap 4 Sport - spacerówka ze sportowym sznytem

Wybór wózka nie jest prosty, po testowaniu Joolza, z którego byliśmy zadowoleni, przyszedł czas na coś mniejszego z klasyczną spacerówką :). Zdecydowaliśmy się na Valco Snap 4 Sport. To lekka spacerówka ze sportowym sznytem,  Sport ma lekką konstrukcję, waży ok. 7,6 kg - co czyni go jednym z lżejszych wózków na rynku. Koła pompowane to, w mojej opinii, jego zaleta. Mają tą przewagę nad piankowymi, że lepiej wybierają nierówności, łatwiej się go prowadzi i jest bardziej zwrotny. Podbijanie spacerówki na polskich chodnikach nie sprawia mi trudności pomimo pełnego kosza zakupowego i 1,5 rocznego szkraba w środku. 
Zabawki wspierające rozwój mowy

Zabawki wspierające rozwój mowy

W tym artykule skupię się na zabawkach wspierających rozwój mowy. Ideą tych zabawek to ćwiczenie lewej półkuli mózgu, rozwój małej i dużej motoryki. Lewa półkula odpowiedzialna jest za:myślenie analityczne, logiczne i ośrodek mowy. Prawa półkula odbiera obrazy, dźwięki, emocje - rozwija się szybciej, więc nie ma potrzeby aby ją  stymulować. Mowa jest procesem wieloetapowym. Istnieje ścisły związek pomiędzy mową, a ręką. Te dwa ośrodki w mózgu usytuowane są blisko siebie i jeden wpływa bezpośrednio na drugi.
Zabawki do wody

Zabawki do wody

Woda jest genialnym materiałem sensorycznym, wpływa całościowo na rozwój dziecka. Dzieciom do prawidłowego rozwoju konieczne jest dotykanie mokrego i chlapanie, a zabawki do wody umilą dziecku czas spędzony w kąpieli. W dzisiejszym artykule opiszę Wam ciekawe zabawki do wody.
Zabawki drewniane 12+ i 18+

Zabawki drewniane 12+ i 18+

Drewniane zabawki są wytrzymałe zrobione z naturalnych materiałów i przyjazne środowisku. Dzięki temu, że nie mają przycisków dźwiękowych, sprzyjają wyciszeniu. Doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię i małą motorykę. To dobry pomysł na prezent, są ponadczasowe i mają wiele możliwości zabawy. W tym artykule przedstawię zabawki od 12 i 18 miesiąca życia dziecka.
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed dzieckiem?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed dzieckiem?

Gdy dziecko zaczyna raczkować to duża zmiana dla rodziców. Nagle okazuje się, że przedmioty codziennego użytku, ozdoby, czy kwiaty nie są bezpieczne dla naszego mobilnego bobaska. To dobry moment żeby zabezpieczyć dom, tak żeby dziecko mogło radośnie eksplorować nowe tereny, a my spokojnie patrzeć, jak maluch zdobywa nowe umiejętności.
Co wziąć na wyjazd z dzieckiem?

Co wziąć na wyjazd z dzieckiem?

Gdy pojawia się dziecko, życie zmienia się o 180 stopni. Nagle okazuje się, że na zwykły weekend u rodziny trzeba wziąć pół domu, a i tak zawsze czegoś brakuje. Wszystko trwa dwa razy dłużej, a jednodniowa wycieczka to wielka wyprawa. Dzisiaj przychodzę do Was z listą rzeczy, które warto wziąć na krótki wyjazd z dzieckiem np. weekend u rodziny.
Samodzielne jedzenie - produkty, które polecam przy rozszerzaniu diety dziecka

Samodzielne jedzenie - produkty, które polecam przy rozszerzaniu diety dziecka

W tym artykule opiszę produkty jakie sprawdziły się u mnie podczas samodzielnego jedzenia i naszej przygody z rozszerzaniem diety dziecka.
Torba do szpitala

Torba do szpitala

List wyprawkowych po internecie krąży mnóstwo. Wystarczy wpisać w google “torba do szpitala” i wyskoczą gotowce :). W mojej liście poza tymi oczywistościami, napiszę, co mi się przydało podczas porodu (poród styczeń 2020, Szpital na Brochowie we Wrocławiu).
Wygodna spacerówka w dobrej cenie - Britax B Agile-R

Wygodna spacerówka w dobrej cenie - Britax B Agile-R

Wózek wielofunkcyjny 2w1 zdecydowałam się zmienić na spacerówkę między 7 a 8 miesiącem życia mojego synka. Pierwszym wózkiem był Joolz Day3, z którego jestem bardzo zadowolena (Więcej o tym wózku przeczytasz tu i tu). Jednak ze względów praktycznych, a także tego, że wolałam żeby Oskar docelowo jeździł w spacerówce klasycznej, a nie w kubełku. Spacerówka kubełkowa była idealna na początku naszej przygody z siedzeniem.
Gdy dziecko zaczyna siadać - zabawki dźwiękowe

Gdy dziecko zaczyna siadać - zabawki dźwiękowe

Gdy dziecko zaczyna siadać, dobrze jest, aby wspierać je w uczeniu tej nowej umiejętności poprzez np. zabawki. Najlepiej takie, przy których dziecko może na chwilkę usiąść, skupić się i porobić coś swoimi rączkami :). Sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju kostki dźwiękowe, zabawki, które można przyczepić do boku łóżka, sortery.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.