Przodem i tyłem do kierunku jazdy


Fotelik 0-25 kg – inwestycja na lata

Fotelik samochodowy to jeden z głównych elementów wyposażenia, kiedy przygotowujemy się na przyjście na świat dziecka. To za jego sprawą możliwe są bezpieczne dalsze podróże, których przecież zazwyczaj nie wyobrażamy sobie właśnie bez auta. By jednak fotelik dobrze spełniał swoje zadanie, musi być w pełni dopasowany do najmłodszego członka rodziny. Zachęcamy serdecznie do przejrzenia fotelików z kategorii 0-25 kg, które są dobrym rozwiązaniem, jeśli planujemy długofalowy zakup.

Fotelik 0-25 kg – jak długo może być wykorzystywany?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze fotelika jest oczywiście jego pełne dopasowane do wieku i wagi dziecka. Tylko w ten sposób zyskujemy pewność, że maluch będzie czuł się komfortowo i że nawet podczas nieprzewidywalnych sytuacji na drodze nie stanie mu się żadna krzywda. Dlatego, chcąc złożyć zamówienie, koniecznie trzeba się upewnić, że wskazany model idealnie się sprawdzi dla naszej córki bądź syna.

Fotelik 0-25, jak sama nazwa wskazuje, służy do transportu dzieci o wadze nieprzekraczającej 25 kg. Można go używać już od pierwszych dni życia – może nam natomiast posłużyć nawet do czasu, aż pociecha skończy 7 lat. To niezwykle istotna cecha, ponieważ w ten sposób przez bardzo długi czas nie będziemy się musieli zastanawiać nad zmianą fotelika. Warto jednak kontrolować, czy dziecko nie przekroczyło maksymalnej wagi, tak by przypadkiem nie uszkodzić sprzętu podczas jazdy.

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Fotelik 0-25, podobnie jak każdy inny model, musi spełniać określone standardy. W końcu najważniejsze jest bezwzględne bezpieczeństwo. Dlatego też koniecznie należy zwrócić uwagę na mocowanie fotelika do siedzenia samochodu oraz pasy. Oba te elementy powinny być solidnie wykonane i wytrzymałe, tak by podróżujący w foteliku maluch czy kilkulatek był chroniony przed wstrząsami i by mógł zachować pewną swobodę ruchów, która ułatwi mu np. zasypianie. Dlatego też w naszej ofercie znalazły się wyłącznie trwałe produkty, które zapewniają maksymalną ochronę niezależnie od sytuacji.

Równie istotny jest oczywiście materiał, z jakiego zostało wykonane poszycie czy wyściółka siedziska. Do tego zadania powinna zostać użyta tkanina delikatna i przewiewna, co zabezpieczy dziecko przed odparzeniami bądź przegrzaniem w cieplejsze dni. Zimą zaś powinna ona stanowić skuteczną ochronę przed chłodem. Dodatkowo materiał musi być miękki i przyjemny w dotyku, a samo oparcie powinno mieć możliwość regulacji, co sprawi, że maluch będzie mógł się przemieszczać w towarzystwie rodziców w naprawdę komfortowych, bezpiecznych dla zdrowia warunkach.

Tyłem czy przodem do kierunku jazdy?

Eksperci zalecają, żeby dziecko podróżowało tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej, nawet do 5. roku życia, jeśli jest to możliwe. Przede wszystkim w ten sposób powinno być sadzane niemowlę. Dzięki temu, w razie uderzenia pojazdu w jakiś obiekt, siła zostanie przejęta przez sam fotelik, co zapobiegnie powstaniu obrażeń u małego pasażera.

W naszym asortymencie dostępne są modele fotelików -0-25 kg w wersjach zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy.

Filtry

Cena

1 995,00 zł - 2 010,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.