I-size

Foteliki i-size, kategoria 9-18 kg

Bezpieczeństwo – to zdecydowanie kryterium, które na pierwszym miejscu stawiają rodzice. Dlatego też, kupując fotelik samochodowy dla swojej pociechy, wielokrotnie się upewniamy, że wybieramy model trwały, wytrzymały i z zastosowaniem odpowiednich zabezpieczeń. By mieć stuprocentową pewność, że każda, nawet najdłuższa wspólna podróż będzie przebiegała bezproblemowo, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na foteliki i-size, które niosą za sobą wiele zalet.

Foteliki i-size, czyli jakie?

I-size to nic innego, jak europejska norma dotycząca bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Zaczęła ona obowiązywać od 2013 roku i do teraz uważa się, że to właśnie foteliki zgodne z tą normą są najlepszym wyborem zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i tych, których dziecko jest już nieco starsze.

By fotelik mógł podlegać wspomnianej normie, przeprowadzane są liczne testy z użyciem manekinów. Dzięki temu każdy produkt stanowi pełną gwarancję ochrony. Jednocześnie należy pamiętać, że foteliki i-size powinny być montowane tyłem do kierunku jazdy – to właśnie taki sposób podróżowania kładzie szczególny nacisk na ochronę wrażliwej główki oraz szyi malucha, szczególnie w razie ewentualnej kolizji.

Foteliki i-size są montowane za pośrednictwem tzw. systemu isofix. Większość obecnie produkowanych samochodów jest z nimi kompatybilna, jednak w przypadku starszych modeli jest także możliwe dokupienie specjalnej bazy – toteż wciąż możemy korzystać z tego rodzaju zapięcia, nawet jeśli jeździmy nie najnowszym autem.

Fotelik 9-18 kg – kiedy z niego korzystać?

Oznaczenie prezentowanych wyżej fotelików jasno wskazuje, że mogą nimi bezpiecznie podróżować dzieci, których waga wynosi minimum 9 kg, czyli mniej więcej od 9. miesiąca życia. Należy jednocześnie przestrzegać maksymalnego obciążenia, tj. 18 kg (osiąganego przez malucha ok. 3. roku życia). Niedostosowanie siedziska do wagi, ale także wzrostu może skutkować narażeniem najmłodszego pasażera na spore niebezpieczeństwo.

Dlatego też należy bezwzględnie pamiętać o regularnej wymianie fotelika samochodowego. Każdy model musi być dopasowany do naszej pociechy, przez co w trakcie jazdy dziecko będzie mogło liczyć na najwyższy komfort oraz wygodę.

Foteliki i-size od najlepszych producentów

Dokładamy wszelkich starań, aby stale poszerzać nasz asortyment wyłącznie o te produkty, które są godne zaufania i pozostają zgodne z wszystkimi normami bezpieczeństwa. Dlatego też, jeśli poszukujesz fotelika samochodowego, który ochroni Twoje dziecko podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze, zdecydowanie warto wybrać coś z oferty naszego sklepu.

Prezentowane przez nas foteliki i-size są na dodatek dostępne w wielu różnych kolorach. Sprawia to, że rodzice mogą nie tylko dopasować fotelik pod kątem wymagań technicznych, ale także estetycznych. Tym sposobem może on być niezbędnym elementem wyposażenia i jednocześnie produktem, który cieszy oko.

W razie pytań bądź też trudności związanych z zakupem, prosimy o kontakt. Z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania.

 

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.