Przodem i tyłem do kierunku jazdy

Foteliki przodem i tyłem do kierunku jazdy 9-36 kg

Bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy samochodem to z pewnością najważniejsza wartość dla każdego rodzica. Aby jednak zapewnienie go było możliwe, należy się do tego odpowiednio przygotować. Niezbędny element wyposażenia każdego samochodu, w którym przewożone jest dziecko, stanowi fotelik samochodowy. Powinien być dokładnie dopasowany do wagi dziecka, łatwy w montażu, a także spełniać wszelkie wymagania dotyczące najmłodszych w trakcie jazdy.

Fotelik samochodowy 9-36 kg

Wpływ na wybór fotelika samochodowego ma kilka czynników. Zalicza się do nich rodzaj auta, możliwości finansowe rodziców oraz częstotliwość, z jaką poruszają się samochodem. W momencie, gdy Twoje dziecko zaczyna wyrastać z pierwszego fotelika RWF, pora zastanowić się nad wyborem kolejnego. Niektórzy rodzice sięgają po kolejną kategorię, czyli fotelik 9-18 kg, inni wybierają bardziej uniwersalne rozwiązanie, jakim są foteliki dla dzieci ważących od 9 do 36 kg. Oznacza to, że w takim foteliku można przewozić dziecko od 9. miesiąca życia aż do osiągnięcia przez nie wagi 36 kg, czyli około 12 roku życia.

Fotelik samochodowy 9-36 kg – przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Zdecydowana większość ekspertów jak i producenci wybranych fotelików samochodowych rekomendują, aby dziecko jak najdłużej było przewożone tyłem do kierunku jazdy. Taka pozycja pozwala bowiem uniknąć mu poniesienia wielu poważnych obrażeń niż w przypadku, gdy byłoby przewożone przodem do kierunku jazdy. Foteliki tyłem i przodem do kierunku jazdy 9-36 kg są w takiej sytuacji bardzo komfortowym rozwiązaniem. 

Opcja zmiany ustawienia, w którą zostały wyposażone, umożliwia szybką zmianę położenia fotelika w samochodzie i dopasowanie go do wieku oraz wagi swojego dziecka. Oprócz tego fotelik tyłem i przodem do kierunku jazdy 9-36 kg to świetne rozwiązanie, jeśli Twoje dziecko znajduje się na granicy przejścia z fotelików tyłem do kierunku jazdy (RWF) i przodem do kierunku jazdy (FWF). Wybór takiego fotelika to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale również duża oszczędność.

Foteliki samochodowe – o czym warto pamiętać?

Pasy bezpieczeństwa w samochodach osobowych nie są dopasowane do niskiego wzrostu dzieci. Oznacza to, że nie są w stanie zagwarantować mu takiej samej ochrony podczas zderzenia jak w przypadku osoby dorosłej i mogłyby spowodować dotkliwe obrażenia jamy brzusznej czy nawet podduszenie.

Warto mieć na uwadze, że w naszym kraju przewożenie dzieci w fotelikach samochodowych jest obowiązkowe do ukończenia przez nie 12. roku życia lub osiągnięcia 150 cm wzrostu. Pamiętaj, że nawet w sytuacji, w której Twoje dziecko ukończyło 12 lat, ale wzrostowo nie dorównuje 150 cm, wciąż powinno korzystać z fotelika samochodowego. Oprócz tego, niezastosowanie się do wymogów oprócz niebezpieczeństwa, na jakie narażamy dziecko jeżdżąc z nim bez fotelika, może grozić wysokim mandatem oraz punktami ze strony policji. Jako odpowiedzialni rodzice z fotelików samochodowych powinniśmy korzystać zawsze, niezależnie od tego, czy wybieramy się w kilkugodzinną podróż nad morze czy odwiedzamy znajomych mieszkających na sąsiedniej ulicy.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.