Foteliki | Leżaczki do kąpieli


Praktyczny leżaczek do kąpieli

Narodziny dziecka to ważny moment w życiu każdego człowieka. Dlatego też to zrozumiałe, że jako młodym rodzicom, zależy nam na tym, aby dziecko rozwijało się w sposób prawidłowy, a także było całkowicie bezpieczne. Jedną z  bardziej stresujących sytuacji, szczególnie w przypadku młodych rodziców, są pierwsze kąpiele dziecka. W jaki sposób sprawić, aby przebiegały one w komfortowy i bezpieczny sposób i stały się przyjemnością? Praktycznym rozwiązaniem jest leżaczek do kąpieli. 

Czym jest leżaczek do kąpieli?

Dawniej przyszłe mamy uczyły się tego, w jaki sposób układać oraz trzymać niemowlę podczas pierwszych kąpieli, w taki sposób, aby jego pozycja była stabilna, a sama kąpiel była wygodna zarówno dla dziecka jak i rodzica. To całkowicie zrozumiałe, że dla wielu młodych i niedoświadczonych rodziców kąpiel nowo narodzonego dziecka była i wciąż jest stresująca. W końcu bezpieczeństwo noworodków podczas kąpieli jest niezwykle ważne. Śliskie dno wanienki sprawia, że utrzymanie w niej równowagi jest bardzo trudne, natomiast chłodne tworzywo w kontakcie ze skórą może powodować duży dyskomfort u dziecka.

W takiej sytuacji zdecydowanie warto sięgnąć po wygodny i praktyczny leżaczek do kąpieli. To akcesorium jest najlepszym rozwiązaniem jeśli obawiamy się, że w trakcie kąpieli dziecko nam się wyślizgnie lub nie będziemy w stanie odpowiednio utrzymać jego główki nad wodą. Na czym polega jego działanie? Leżaczek wystarczy po prostu umieścić w wanience, a następnie położyć na nim dziecko. To świetnie rozwiązanie zarówno dla rodzica jak i malucha, które sprawi, że każda kolejna kąpiel będzie nie tylko bezpieczna, ale i przyjemna.

Leżaczek do kąpieli – czym kierować się przy wyborze?

Aktualnie na rynku istnieje bardzo duża ilość leżaczków do kąpieli posiadających różne kształty czy kolory. Aby jednak dokonać odpowiedniego wyboru leżaczka do kąpieli, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą okazać się pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji. Pamiętajmy, że kąpiel powinna być dla dziecka nie tylko wygodna, ale i przyjemna. Rozważając wybór właściwego leżaczka do kąpieli, warto mieć na uwadze fakt, że każde z niemowląt może inaczej reagować na kontakt z wodą i kąpiel. Dla niektórych może to być świetna zabawa, dla innych stresująca sytuacja i powód do płaczu. Dlatego też tak ważne jest, aby od pierwszych chwil pokazać dziecku przez zabawę, że jest to przyjemna czynność.  

Leżaczek do kąpieli powinien:

posiadać odpowiednio wyprofilowany kształt, dzięki któremu dziecko będzie mogło przyjąć wygodną i bezpieczną pozycję, a sam leżaczek nie będzie w żaden sposób ograniczał jego ruchów;

posiadać przyssawki, które umożliwią jego stabilne przymocowanie do dna wanienki (to bardzo ważne, ponieważ ślizganie się leżaczka po wanience może być niebezpieczne i niekomfortowe dla dziecka);

mieć anatomiczny kształt, dopasowany do budowy ciała niemowlęcia;

być wyprodukowany z materiałów wysokiej jakości, bezpiecznych dla niemowląt oraz atestowanych i niepowodujących alergii ani podrażnień;

być łatwy i wygodny w użytkowaniu;

być wykonany z materiałów odpornych na pleśń i działanie wody.

Zalety leżaczków do kąpieli

Nie ulega wątpliwości, że to praktyczne akcesorium znacznie ułatwia kąpiele dziecka i staje się przyjemnością zarówno dla rodziców jak i noworodka. Leżaczki do kąpieli są praktyczne i wygodne w użyciu, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe ułożenie dziecka podczas mycia bez obciążania jakiejkolwiek z części ciała, a w szczególności głowy. Ponadto specjalne otwory, w które zostały wyposażone wybrane modele leżaczków umożliwiają dokładne opłukanie dziecka bieżącą oraz czystą wodą. 

Leżaczki do kąpieli zostały wykonane z odpowiednich materiałów, dzięki czemu ich powierzchnia jest przyjemna w dotyku, komfortowa i nie podrażnia wrażliwej oraz delikatnej skóry niemowlęcia. Dodatkowo leżaczki do kąpieli zostały zaprojektowane w taki sposób, że bez żadnych przeszkód można umieścić je w standardowej wannie lub wanience dla dzieci. Ponadto ich kompaktowy rozmiar sprawia, że bez najmniejszych problemów można ja zabrać ze sobą w podróż.

Leżaczki do kąpieli – od kiedy można ich używać?

Wielu rodziców zastanawia nie tylko fakt, w jaki sposób sprawić, aby pierwsze kąpiele dziecka stały się przyjemnością. Kolejnym istotnym aspektem jest również to, jak wcześnie można zacząć korzystać z leżaczków do kąpieli. Większość modeli została zaprojektowana w ten sposób, że umożliwia korzystanie z nich już od narodzin. Niektóre leżaczki do kąpieli np. Angelcare są dedykowane dzieciom od dnia narodzin do 6. miesiąca życia. 

Aby korzystanie z leżaczków do kąpieli przebiegało w sposób bezstresowy i przyjemny dla dziecka, przed pierwszą kąpielą warto przyzwyczaić maluszka do nowego akcesorium. Zawsze należy mieć na uwadze fakt, że dzieci są różne i każde z nich może zareagować inaczej. Dlatego zanim przystąpimy do mycia, warto zaobserwować, w jaki sposób dziecko reaguje na nowe akcesorium. Warto sprawdzić czy czuje się w nim komfortowo i wygodnie. Postępując w ten sposób możemy być pewni, że pierwsza kąpiel będzie przyjemna i bezpieczna.

 

Filtry

Cena

0,00 zł - 30,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.