Montaż na pasy


Fotelik samochodowy 0-18 kg, montaż na pasy

Dostosowanie fotelika samochodowego do wagi dziecka to jeden z podstawowych wyznaczników, jaki powinien przyświecać wszystkim rodzicom, kiedy rozglądają się za odpowiednim produktem. Jednym z najchętniej wybieranych wariantów dla noworodków i niemowląt są modele z kategorii 0-18 kg. Jeśli poszukujesz właśnie takiego rozwiązania, koniecznie przyjrzyj się fotelikom dostępnym w naszej ofercie.

Fotelik samochodowy 0-18 kg – dla kogo?

Czym może skutkować fotelik, który nie jest dobrany do wagi czy wzrostu dziecka? W takim wypadku przede wszystkim niemożliwym może okazać się zapięcie pociechy w siedzisku w taki sposób, by nie groziło jej wypadnięcie. Zbyt duży lub zbyt mały fotelik nie zapewni też odpowiedniego komfortu podczas jazdy, co może stać się szczególnie kłopotliwe na długich dystansach.

Dodatkowo nadmiernie przeciążone siedzisko w foteliku może bardzo szybko ulec uszkodzeniom, skutkiem czego w nagłym momencie będziemy zmuszeni do zakupienia nowego. 

Dlatego też, przed złożeniem zamówienia w naszym sklepie, warto się upewnić – nawet kilka razy – że dany model rzeczywiście będzie odpowiedni. Fotelik samochodowy 0-18 kg to świetne rozwiązanie, jeśli poszukujemy czegoś dla noworodka i co powinno nam posłużyć przez co najmniej kilka lat. Do chwili, kiedy dziecko osiągnie wagę 18 kg (czyli mniej więcej 3-4. rok życia) będziemy mogli swobodnie korzystać z takiego sprzętu. Pamiętajmy jedynie, że jeśli główka zacznie wystawać ponad oparcie, to bez względu na wagę należy już wymienić fotelik na większy.

Jak prawidłowo zamontować fotelik na pasy?

Montaż na pasy bezpieczeństwa to zdecydowanie najbardziej tradycyjna metoda montażu fotelików samochodowych. Może być ona miejscami czasochłonna, jednak jej skuteczność jest niezastąpiona, o ile zachowamy wszelkie środki ostrożności. W końcu to właśnie od prawidłowego montażu zależy, czy dziecku rzeczywiście będzie wygodnie i czy w chwili kolizji na drodze nie stanie mu się żadna krzywda.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy pasy są wystarczająco napięte. W tym celu można przeprowadzić krótki test: po zapięciu malucha w foteliku wsuńmy dwa palce między pas a jego ciało. Jeśli mieszczą się tam z trudem, to znaczy, że mocowanie jest solidne i zda egzamin podczas podróży. Jeśli jednak wyczuwamy znacznie większy luz, to niezawodny znak, że trzeba poprawić napięcie. W przeciwnym wypadku pasy mogą się nie sprawdzić w chwili uderzenia pojazdu o inny, co może niestety narazić zdrowie i życie dziecka.

Fotelik na miarę potrzeb

Produkty oferowane w naszym sklepie zostały wykonane przy użyciu wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o najmniejsze szczegóły. W ten sposób możemy dać gwarancję, że dowolnie wybrany fotelik posłuży przez wiele lat, ponieważ wykazuje się ogromną wytrzymałością. Dodatkowo dbamy w ten sposób o bezpieczeństwo najmłodszego pasażera, a jest to przecież najważniejsze.

Jeśli potrzebny Ci fotelik samochodowy 0-18, który będzie w pełni komfortowy i łatwy do zamontowania, zdecydowanie zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.