Tyłem do kierunku jazdy


Fotelik tyłem do kierunku jazdy – kategoria 0-25 kg

Bezpieczeństwo jest absolutnie najważniejsze – z takiego założenia z pewnością wychodzą wszyscy rodzice. W końcu najistotniejsze zawsze jest zdrowie i życie naszych dzieci, które powinny mieć zapewnione komfortowe warunki w każdej sytuacji. By to osiągnąć, trzeba przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który rzeczywiście zagwarantuje maksymalną ochronę. Jeśli zatem poszukujesz fotelika samochodowego, który pozwoli Twojemu synowi lub córce wygodnie podróżować nawet na długie dystanse, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Fotelik 0-25 kg – do jakiego wieku?

Głównym kryterium, który dzieli foteliki samochodowe na określone grupy, jest m.in. kategoria wagowa. To ona określa, od kiedy do kiedy można swobodnie stosować dany model, a my wówczas nie musimy się martwić, czy dziecko rzeczywiście jest bezpieczne na wypadek ewentualnej kolizji na drodze. Foteliki 0-25 kg są zatem przeznaczone dla maluchów już od pierwszych dni życia, z kolei mogą posłużyć aż do czasu, kiedy nasza pociecha osiągnie wagę 25 kg (czyli 4-6 lat).

To sprawia, że tego typu fotelik to zakup bardzo uniwersalny, który pozwoli nam na kilka lat cieszyć się komfortową, bezproblemową jazdą w towarzystwie najmłodszego członka rodziny. Przez długi czas nie będziemy musieli myśleć o wymianie fotelika na nowy, w związku z czym nie wisi nad nami kolejny wydatek.

Pamiętajmy jednak, by stale kontrolować, czy dziecko nie wyrosło już z siedziska. Koniecznie trzeba sprawdzać, czy główka nie wystaje ponad oparcie fotelika, co sugeruje, że wzrost malucha nie pozwala już na bezpieczną podróż za pośrednictwem wybranego modelu. Nie należy też przekraczać maksymalnego obciążenia, w przeciwnym wypadku fotelik może zostać uszkodzony.

Dlaczego jazda tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsza?

Prezentowane powyżej foteliki są przeznaczone do montowania tyłem do kierunku jazdy. Właśnie w taki sposób powinny podróżować maluchy przynajmniej do ukończenia 3. lub 4. roku życia. Nie zapominajmy, że ciało niemowlęcia, a nawet kilkulatka, jest zdecydowanie bardziej kruche niż u osoby dorosłej. Jeśli więcej dojdzie do wypadku, to należy zrobić wszystko, by zwiększyć ochronę najmłodszego pasażera. Ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy zagwarantuje, że cała siła ewentualnego uderzenia zostanie przejęta przez oparcie – tym samym redukujemy ryzyko, że dziecku stanie się jakakolwiek krzywda.

Fotelik tyłem do kierunku jazdy z gwarancją bezpieczeństwa

Zapewniamy, że każdy fotelik tyłem do kierunku jazdy, jaki prezentujemy w tej i innych kategoriach wagowych, spełnia wszystkie najwyższe standardy pod względem zabezpieczeń, wytrzymałości oraz trwałości wykonania. Sprawdzamy m.in. to, z jakich materiałów są wykonywane poszczególne produkty, by mieć pewność, że są one solidne i dokładnie odpowiadają na oczekiwania naszych klientów.

Jeśli jesteś rodzicem, który poszukuje fotelika idealnie dopasowanego do swojej pociechy, zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu. W razie problemów z dokonaniem wyboru z przyjemnością pomożemy przy zakupie.

Filtry

Cena

1 785,00 zł - 1 905,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.