Rok po roku


Wózek rok po roku – dla powiększającej się rodziny

Wraz ze zbliżającymi się narodzinami dziecka przygotowujemy wszystko to, co może być potrzebne maluchowi. Kupujemy ubranka, gromadzimy zapas pieluch, rozglądamy się za smoczkami czy idealnym łóżeczkiem. Równie istotny jest zakup komfortowego wózka, który zapewni naszemu synowi lub córce wygodę i zarazem zadba o bezpieczeństwo. Co jednak w przypadku, gdy po jednym dziecku wkrótce przychodzi na świat drugie? Czy musimy wówczas ponownie kompletować całą wyprawkę? Niekoniecznie – warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w wózek rok po roku.

Wózek rok po roku – kiedy się przydaje?

Wózki tego typu są skonstruowane w taki sposób, by była możliwość ich przekształcenia z jednoosobowego do dwuosobowego. Jeśli między dwojgiem naszych dzieci jest niewielka różnica wieku, np. rok czy dwa lata, to szybko może się okazać, że tradycyjny wózek nie wystarczy. Chociaż starsza pociecha będzie chciała coraz częściej wybierać się na piesze spacery, ponieważ wówczas może swobodniej eksplorować teren i poznawać otoczenie, to jednak na dłuższych dystansach może z czasem skarżyć się na zmęczenie. Jeśli wózkiem będzie jechał młodsze dziecko, to starszak nie znajdzie tam miejsca, by w spokoju odpocząć bądź się zdrzemnąć.

Innymi słowy wózek rok po roku pozwala nam w ramach jednego produktu korzystać z dobrodziejstw gondoli oraz spacerówki, dlatego nie ma potrzeby, by kupować dwa osobne modele. W zależności od rodzaju stelaża, siedziska mogą być rozmieszczone w różny sposób: jedno obok drugiego, jedno za drugim, a nawet jedno pod drugim. Rodzice powinni się zdecydować na tę opcję, która zapewnia im maksymalny komfort użytkowania.

Czy wózek rok po roku może zastąpić podstawka?

Bardzo często zdarza się, że zamiast wózka rok po roku decydujemy się na dostawkę do tradycyjnego modelu. Zazwyczaj daje ona dodatkowe miejsce, na którym starsze dziecko może się położyć lub stać. Trzeba jednak mieć na uwadze, że podstawki nie dają wystarczająco dużo przestrzeni, by maluch mógł swobodnie się ułożyć i przespać. Jazda wózkiem jest zdecydowanie wygodniejsza, a także bezpieczniejsza – zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób, które opiekują się nimi podczas spacerów.

Innym rozwiązaniem jest wożenie starszego dziecka w wózku, z kolei niemowlę można umieścić w nosidełku lub też nosić za pomocą specjalnej chusty wiązanej na szyi i w pasie. To całkiem niezły pomysł, niestety zda on egzamin jedynie na niewielkich odległościach. Rodzic zwyczajnie się zmęczy podczas dźwigania nosidełka. Dlatego też wózek rok po roku stwarza o wiele więcej możliwości.

Co wziąć pod uwagę, gdy chcemy kupić wózek rok po roku?

Nie da się ukryć, że wózek dziecięcy to spory wydatek, jeśli jednak rozsądnie zaplanujemy tę inwestycję, to istnieje duża szansa, że produkt posłuży nam przez wiele lat. Wózek rok po roku to właśnie jedna z opcji, która, nawet jeśli jest droższa od tradycyjnego modelu, to w perspektywie czasu pozwala znacznie zaoszczędzić.

Szukając wózka, który znakomicie spełni nasze oczekiwania, powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy model, który nas interesuje, posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia. To od nich zależy, czy dziecko będzie miało swobodę ruchów, a jednocześnie zagwarantowane bezpieczeństwo. W oferowanych przez nas produktach mamy dostęp do wygodnych i zarazem wytrzymałych zapięć, które pozwalają zająć maluchowi wygodną pozycję, a przy tym maksymalnie redukują ryzyko wypadnięcia.

Drugim istotnym kryterium jest oczywiście materiał, z jakiego został wykonany wózek. Nawet solidne zadaszenie nie sprawi, że dziecko będzie chronione przed czynnikami atmosferycznymi – dlatego, jeśli planujemy długie spacery, to warto się upewnić, czy tkanina wykorzystana do produkcji jest wodoodporna. Jednocześnie powinna posiadać właściwości, które umożliwiają pełną cyrkulację powietrza, tak by nasza pociecha nadmiernie się nie pociła i by nie uległa przegrzaniu.

Swoją uwagę powinniśmy też poświęcić rodzajowi stelaża. Wózek rok po roku jest zdecydowanie cięższy niż jego klasyczny odpowiednik, jednak to wcale nie oznacza, że będzie przy tym trudniejszy w manewrowaniu. Wystarczy ustalić, jakie ułożenie siedzisk najlepiej nam pasuje. Dodatkowym atutem będą napompowane, stabilne koła, które ułatwią przemieszczanie się nawet na bardzo nierównym terenie. Dbamy o to, by proponowane przez nas wózki nie sprawiały rodzicom kłopotów nawet podczas bardzo długich spacerów.

Wózek rok po roku – korzyść dla całej rodziny

Decydując się na wózek z naszej oferty, możesz mieć pewność, że podróżowanie z dziećmi będzie wygodniejsze i przyjemniejsze. Mimo nieco większych rozmiarów model rok po roku swobodnie sunie po chodniku, po trawie, a nawet po kamieniach. Najmłodszym nie będzie groziło żadne niebezpieczeństwo. Dodatkowo, dzięki możliwości szybkiego i łatwego składania, nieużywany wózek może być przechowywany w niezwykle prosty sposób, bez obaw o zagracanie przestrzeni w domu czy mieszkaniu.

Zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu – w razie kłopotów z wyborem możemy odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.