Lusterka samochodowe


Lusterka samochodowe – bezpieczna jazda dla Ciebie i Twojego dziecka

Podróżując samochodem z dzieckiem chcemy mieć pewność, że wszystko z nim w porządku, szczególnie jeśli korzystamy z fotelików instalowanych tyłem do kierunku jazdy. Pamiętaj, że prowadząc samochód i odwracając się do swojego dziecka lub ciągle zerkając na nie w lusterku wstecznym, narażasz was oboje na niebezpieczeństwo. W takiej sytuacji warto sięgnąć po specjalne lusterko samochodowe do obserwacji dziecka.

Lusterka samochodowe – bezpieczeństwo w czasie jazdy

Nasza świadomość konsumencka jest coraz większa. Dlatego też, aby zapewnić swoim dzieciom całkowite bezpieczeństwo w czasie jazdy, coraz większa ilość rodziców wybiera foteliki RWF, czyli montowane tyłem do kierunku jazdy (Rearward Facing). Taki sposób umiejscowienia sprawia, że w momencie kolizji czołowej, szyja oraz kręgosłup niemowlęcia są całkowicie chronione, w przeciwieństwie do fotelików instalowanych przodem do kierunku jazdy. Instalując fotelik w kierunku przeciwnym do jazdy samochodu, nie jesteśmy jednak w stanie obserwować co robi niemowlę i czy wszystko z nim w porządku, a odwracanie wzroku od kierunku jazdy może skutkować wypadkiem na drodze.

W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem będą lusterka samochodowe. Dzięki nim możemy obserwować swoje dziecko w trakcie jazdy bez konieczności odwracania się.

Lusterka samochodowe – wygodne i praktyczne

Lusterko samochodowe do obserwacji dziecka to fenomenalne akcesorium, które z pewnością doceni każdy rodzic podróżujący ze swoim niemowlęciem. Aby w prawidłowy sposób spełniało swoją funkcję, powinno zostać zainstalowane w taki sposób, który nie będzie wymagał ciągłej regulacji lusterka wstecznego u kierowcy, np. na zagłówku tylnego siedzenia.

Zalety lusterek samochodowych do obserwacji dziecka:

  • bezpieczeństwo dziecka oraz rodziców w czasie jazdy,

  • możliwość spokojnej i bezpiecznej jazdy bez konieczności ciągłego odwracania się,

  • łatwy i wygodny montaż,

  • możliwość jazdy bez konieczności przerywania jej w celu sprawdzenia co robi dziecko.

Jakie lusterko samochodowe będzie najlepsze?

Wybierając lusterko samochodowe do obserwacji dziecka i chcąc zapewnić mu oraz nam całkowite bezpieczeństwo w czasie jazdy, powinniśmy wybierać lusterka tylko od sprawdzonych producentów z atestami np. BabySafe, Safety 1st, Maxi-Cosi, Chicco lub Zuma Kids.

Kolejnym kryterium jest wygląd lusterka. Możemy wybrać np. lusterko BabySafe, które jest pozbawione elementów dekoracyjnych. Jest ono bardzo łatwe w montażu i demontażu. Lusterko wystarczy przytwierdzić do zagłówka, za pomocą dwóch pasków montowanych na krzyż. Dzięki temu nadaje się do każdego samochodu. Co więcej, dzięki swojej wypukłości lusterko samochodowe BabySafe zapewnia duży kąt obserwacji dziecka w trakcie jazdy. Ponadto jego głowica mocująca została wyposażona w specjalną piankę antypoślizgową, która zapobiega przemieszczaniu się lusterka w czasie jazdy.

Ciekawym rozwiązaniem są lusterka samochodowe w kształcie zwierzątek. W swoim asortymencie posiada je między innymi marka Maxi Cosi.  Lusterko ma przyjazny kształt, który równocześnie nie rozprasza niepotrzebnie dziecka. Ponadto jest bardzo łatwe w montażu oraz czyszczeniu.

Filtry

Cena

15,00 zł - 120,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.