Bazy


Isofix – baza do fotelika samochodowego

Zakup dobrej jakości fotelika samochodowego to nie wszystko – do tego trzeba także zadbać o to, aby został on poprawnie zamontowany w samochodzie. Tylko w ten sposób zyskujemy gwarancję, że dziecko będzie bezpieczne nawet podczas długich wyjazdów, a wszelkie nieprzewidziane sytuacje na drodze nie zagrożą jego zdrowiu czy życiu. Fotelik można oczywiście przymocować do tylnej kanapy przy pomocy pasów bezpieczeństwa, jednak innym rozwiązaniem jest tzw. system isofix. 

Czym właściwie jest isofix?

Nie da się ukryć, że przytwierdzenie fotelika w samochodzie za pomocą pasów bywa skomplikowane. Czasem cały proces trwa bardzo długo, na dodatek musimy się wówczas upewnić – najlepiej kilka razy – czy rzeczywiście wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone i czy dziecko podczas podróży jest chronione przed wstrząsami.

Skręcające się pasy, brak wystarczającego napięcia – to tylko niektóre problemy, z jakimi spotykają się rodzice, którzy montują foteliki samochodowe w tradycyjny sposób. Odpowiedzią na potrzeby rodzin opracowano system montażu isofix, który pod koniec ubiegłego wieku zyskał już status standardu. Wszystkie nowsze modele samochodów są z nim całkowicie kompatybilne – w tylnych kanapach umieszczone są pręty, które umożliwiają zamontowanie fotelika w ciągu zaledwie paru chwil. 

Isofix polega na przymocowaniu fotelika do specjalnej bazy, w wyniku czego powstaje charakterystyczne kliknięcie. Zazwyczaj baza isofix jest montowana w aucie już na stałe, tak by w dowolnym momencie można było zabrać lub umieścić fotelik z powrotem w samochodzie.

W modelu Twojego pojazdu nie został wykorzystany isofix? Baza może być wówczas zakupiona oddzielnie, dzięki czemu będziesz mógł się cieszyć tym nowoczesnym i zarazem niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele wariantów, które umożliwiają montaż fotelika samochodowego typu isofix w ciągu zaledwie paru chwil.

Mocowanie fotelika w samochodzie – dlaczego jest tak ważne?

Wybierając fotelik samochodowy, z reguły sprawdzamy jego wszelkie parametry: materiał, z jakiego został wykonany, twardość siedziska, obudowa, regulacja oparcia czy podłokietników. Niejednokrotnie upewniamy się także, że dany produkt posiada wszystkie niezbędne atesty, które dają nam pewność, że rzeczywiście inwestujemy w coś, co ochroni maluszka przed wszelkimi zagrożeniami podczas jazdy samochodem.

Trzeba sobie jednak uświadomić, że nawet najdroższy, najbardziej funkcjonalny i najbezpieczniejszy model fotelika nie zapobiegnie nieszczęśliwym wypadkom, jeśli nie zostanie odpowiednio zamocowany w pojeździe. Brak zachowania środków ostrożności w tym zakresie może nieść za sobą przykre konsekwencje – nawet podczas spokojnej jazdy fotelik może się przesunąć, a w skrajnych przypadkach spaść z kanapy, co może narazić naszą pociechę na krzywdę. W chwili zderzenia auta z innym samochodem lub innym obiektem skutki mogą być opłakane. 

Dlatego solidny montaż przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów ma pierwszorzędne znaczenie. Jeśli interesuje Cię isofix, baza dostosowana do fotelika oraz Twojego samochodu będzie niezbędna – stąd też zachęcamy do przejrzenia naszej oferty.

Kiedy można stosować isofix?

Pod tym względem właściwie nie ma ograniczeń – wszystko dlatego, że systemy isofix możemy obecnie znaleźć we wszystkich wariantach dopasowanych do kategorii wagowych fotelików. Bez względu na to, czy posiadamy model 0-13 kg, 9-18 kg czy 0-36 kg, taki sposób montażu wciąż pozostaje w naszym zasięgu. Niemniej przed wybraniem konkretnej bazy, warto się upewnić, że jest ona w pełni kompatybilna z typem fotelika. W ten sposób zyskamy pewność, że mocowanie będzie stabilne i nie będziemy musieli się martwić o komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo maluszka. W razie kłopotów w wyborze, chętnie służymy pomocą. Nasze wieloletnie doświadczenie pomoże Państwu doradzić, jaka opcja będzie najlepsza.

Dodatkowo baza isofix to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Może ona na stałe być zamocowana w naszym pojeździe, nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z fotelika. Nie ma jednak większego problemu, jeśli chcemy zastosować ten system montażu w innym samochodzie, kiedy np. zdecydujemy się na zmianę auta. Będzie to zatem doskonała inwestycja na przyszłość.

Co więcej, z pomocą metody isofix możemy zamontować fotelik zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. To sprawia, że baza może być wykorzystywana przez wiele lat, również wtedy, kiedy wymieniamy fotelik na nowy, dostosowując go do wieku dziecka. Bez względu na etap rozwoju naszej pociechy, będzie można korzystać z tego innowacyjnego sposobu montażu i cieszyć się niebywałym komfortem użytkowania.

Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie – oferujemy wyłącznie produkty sprawdzone i godne zaufania, ponieważ zdajemy sobie doskonale sprawę, że solidność, wytrzymałość i trwałość to kwestie, które muszą być obecne w przypadku wyposażenia związanego z wychowywaniem dziecka. Dlatego też proponujemy wyłącznie takie modele, które dają gwarancję bezwzględnego bezpieczeństwa; robimy wszystko, by zadbać o wygodę najmłodszych i ich opiekunów.

Filtry

Cena

585,00 zł - 1 305,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.