Przodem i tyłem do kierunku jazdy

Fotelik 0-36 kg – dla niemowlęcia i starszego dziecka

Przygotowując się do narodzin dziecka, rodzice z reguły skrupulatne kompletują wyprawkę, w której nie może zabraknąć tak istotnych rzeczy jak chociażby wózek, nosidełko, łóżeczko czy ubranka. Jeśli na dodatek często przemieszczają się samochodem, powinni pomyśleć o inwestycji w dobrej jakości fotelik. Ten zaś powinien posłużyć dziecku przynajmniej przez pewien czas – później konieczna jest wymiana. Równie dobrze można jednak zainwestować w model, który będzie się sprawdzał przez wiele lat – czyli fotelik 0-36 kg.

Fotelik 0-36 kg – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Wiele osób wychodzi z założenia, że produkty wielofunkcyjne, które mają pozostawać w użyciu przez dłuższy okres, nie zdają egzaminu. Dlatego też część rodziców postanawia sukcesywnie wymieniać fotelik co kilka lat, tak by za każdym razem inwestować w model idealnie dopasowany do wieku czy wzrostu dziecka. Warto jednak pamiętać, że fotelik 0-36, który może wystarczyć na dłużej, wcale nie jest gorszą opcją. Warunkiem jest tutaj wybranie produktu od uznanej firmy, co zagwarantuje, że trwałość i wytrzymałość danego modelu rzeczywiście będzie spełniać wszelkie oczekiwania.

Jak sama nazwa na to wskazuje, fotelik 0-36 sprawdzi się już u niemowląt od pierwszych dni życia. Korzystać z niego możemy zaś aż do chwili, kiedy dziecko osiągnie wagę 36 kg. Oznacza to, że nasza pociecha może podróżować w taki sposób nawet do ukończenia 12 lat, kiedy fotelik przestaje być już obowiązkowy i może zostać zastąpiony przez podstawkę.

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne – jedna inwestycja wystarczy, by zapewnić synowi lub córce bezpieczną jazdę przez bardzo długi czas. Nie trzeba później się martwić o wymianę fotelika, który nierzadko jest sporym wydatkiem.

Przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Wybierając fotelik 0-36 kg, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy pozwala on na montaż zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Dlaczego? Według zaleceń specjalistów dziecko powinno jak najdłużej podróżować tyłem do kierunku jazdy – minimum do ukończenia roku, a najlepiej do czasu, kiedy skończy 3-4 lata. To właśnie na początku życia ciało malucha jest najdelikatniejsze i najbardziej narażone na uszkodzenia. Montaż tyłem chroni szczególnie główkę i szyję, a w razie uderzenia cała jego siła zostanie przejęta przez fotelik. Dlatego dopiero w chwili, kiedy dziecko osiągnie wagę 18 kg, można pomyśleć o zwróceniu fotelika przodem do kierunku jazdy.

Fotelik 0-36 kg – inwestycja w bezpieczeństwo

Każdy fotelik 0-36 kg prezentowany w naszej ofercie został szczegółowo zweryfikowany pod kątem najnowszych standardów bezpieczeństwa. Dlatego decydując się na produkt z naszego asortymentu, zyskują Państwo bezwzględną pewność, że pociecha będzie chroniona w czasie podróży.

Zawsze sprawdzamy, czy foteliki są wykonane z wytrzymałych, trwałych materiałów, tak by rzeczywiście mogły posłużyć przez długi czas. Tym samym możemy zaproponować różnorodne rozwiązania, toteż klient może bez większych przeszkód wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant.

Filtry

Cena

0,00 zł - 1 965,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.