Montaż na pasy/isofix


Fotelik isofix 0-36 z montażem na pasy

Dla wielu osób zakup fotelika samochodowego to nie tylko obowiązek, ale także spory wydatek. Niemniej nie sposób obejść się bez tego elementu wyposażenia, jeśli na świat przyszła nasza pociecha, a my często przemieszczamy się własnym autem. Warto jednak pamiętać, że rozważnie dobierając produkt, można zoptymalizować poniesione koszta i jednocześnie zapewnić swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze. W tym celu zdecydowanie warto rozważyć fotelik isofix 0-36, który może zostać zamontowany również przy pomocy pasów bezpieczeństwa.

Fotelik isofix 0-36 – dlaczego warto?

Taki model fotelika jest przede wszystkim bardzo uniwersalny i posłuży nam przez wiele lat. Jest on odpowiedni do przewożenia maluchów już od pierwszych dni życia, z kolei – jak wskazuje oznaczenie – jego stosowanie jest dopuszczalne do czasu, aż dziecko osiągnie wagę 36 kg. Wobec tego nasza pociecha będzie mogła korzystać z fotelika nawet do ukończenia 12. roku życia. Wtedy zaś można go już zgodnie z prawem zastąpić podstawką, która jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci.

Oczywiście pod uwagę zawsze należy też brać wzrost najmłodszego pasażera – przy czym sygnałem do zmiany fotelika wcale nie jest to, że nóżki wystają poza siedzisko. Przede wszystkim należy kontrolować, czy główka naszej pociechy nie znajduje się wyżej niż oparcie.

Dodatkową zaletą zaprezentowanych wyżej fotelików jest fakt, że są kompatybilne z nowoczesnym systemem isofix. To obecnie najbezpieczniejsza metoda montażu fotelików dziecięcych w samochodzie, na dodatek wyjątkowo szybka i prosta. Niemniej foteliki te mogą zostać przymocowane również poprzez pasy bezpieczeństwa, co jest tradycyjnym sposobem. Ważne jest tutaj dopilnowanie, by pasy były odpowiednio napięte, tak by rzeczywiście chroniły dziecko w razie kolizji drogowej.

Jak długo należy przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy?

Jak głoszą specjaliści, maluchy powinny podróżować tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak jest to możliwe – najlepiej do 3-4. roku życia. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nawet podczas dłuższej trasy nie grozi im żadne niebezpieczeństwo. Dopiero po tym czasie dziecko może siedzieć przodem; wcześniej jego ciało jest bardzo delikatne, wobec czego warto dopilnować, by w razie uderzenia cała jego siła została przejęta przez fotelik.

Fotelik isofix 0-36 z montażem na pasy – komfortowe rozwiązanie

Zapewniamy, że wszystkie foteliki znajdujące się w naszym asortymencie są w pełni bezpieczne – a to wszystko dzięki trwałemu, solidnemu wykonaniu. Materiały wykorzystane do ich produkcji są wytrzymałe i estetyczne, dlatego też poszczególne modele charakteryzują się przyjemnym dla oka designem, który łatwo dopasować do wnętrza pojazdu.

Dokładamy wszelkich starań, żeby wszyscy nasi klienci byli w pełni zadowoleni z wyboru, wobec czego selekcjonujemy producentów i oferowany przez nich towar. W razie kłopotów z dokonaniem odpowiedniego wyboru prosimy o kontakt. Z przyjemnością udzielimy rodzicom przydatnych wskazówek, które pozwolą na wskazanie fotelika idealnie dopasowanego do indywidualnych wymagań.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.