Spacerowe


Wózki spacerowe to wygoda i funkcjonalność w jednym. Lekka budowa oraz niewielkie rozmiary po złożeniu znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie.

Przeczytaj nasze artykuły:

Joie Mytrax Flex Signature – spacerówka z najwyższej półki  Cybex Balios M – miłość od pierwszego wejrzenia Zmiana wózka – Spacerówka Joie 4 Plus

Bezpieczne i funkcjonalne wózki spacerowe

Na głowie przyszłych rodziców ciąży wiele obowiązków. Jednym z nich jest wybór właściwego wózka spacerowego, który powinien być funkcjonalny, ale równocześnie wygodny i bezpieczny dla naszego dziecka. 

Wózki spacerowe – na co zwracać uwagę?

Odpowiednio dobrany wózek spacerowy będzie stanowić inwestycję na lata. Przede wszystkim powinien on być wygodny zarówno dla dziecka jak i rodzica oraz wykonany z materiałów, które umożliwią korzystanie z akcesorium przez długi czas. To bowiem dość powszechne, że wielu rodziców używa wózka spacerowego nawet do momentu osiągnięcia przez dziecko 3. roku życia.

Funkcjonalność i wygoda wózków spacerowych

Dobry wózek spacerowy to taki, który będzie służyć nam zarówno latem jak i zimą. Dlatego dobrze, jeśli będzie wyposażony w elementy, które umożliwią nam korzystanie z niego w każdych warunkach. Świetnym rozwiązaniem jest wybór wózka spacerowego, którego tkanina będzie nie tylko wodoodporna, ale równocześnie zapewni właściwą ochronę przed słońcem. Przykładem takiego wózka jest na przykład wózek spacerowy Coletto-Nevia, który posiada folię przeciwdeszczową oraz tkaninę z filtrem UV50+.

Dla wielu dzieci wózek to idealne miejsce na drzemkę. Dobrze, aby posiadał rozkładane oparcie oraz regulowany podnóżek. Aby podróż w wózku była dla naszego dziecka zarówno wygodna jak i bezpieczna, przy zakupie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na koła. Powinny być wystarczająco duże, pompowane lub piankowe i wyposażone w amortyzatory. Dzięki temu z łatwością będziemy prowadzić wózek także po nierównym terenie, a nasze dziecko nie będzie odczuwać wstrząsów, które mogłyby je np. obudzić z drzemki. Dodatkowym atutem jest duża zwrotność kół oraz możliwość ich blokady.

Wózek cztero- czy trójkołowy?

Wózki czterokołowe cieszą się bardzo dużą popularnością i są zdecydowanie częściej wybierane przez rodziców. Gwarantują wygodną i bezpieczną jazdę praktycznie na każdym terenie. Przednie koła we wszystkich wózkach czterokołowych są nieco mniejsze i tym samym umożliwiają łatwiejsze wykonywanie manewrów i prowadzenie wózka. Gwarantują także o wiele większą stabilność, jeśli w trakcie spaceru napotkamy na dziurę lub nierówność na chodniku.

Wózki trójkołowe typu jogger to zdecydowanie rzadziej wybierana propozycja, stanowią jednak świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas z dzieckiem na świeżym powietrzu. W takiej sytuacji bardzo dobrym wyborem będzie wózek spacerowy Baby Jogger City Mini GT 2. Charakteryzuje go duża zwrotność, łatwość manewrowania oraz precyzyjne prowadzenie na każdym podłożu, niezależnie od tego czy wybieramy się na intensywny spacer po mieście czy leśnej drodze. Ponadto regulowany podnóżek oraz siedzisko rozkładające się do pozycji leżącej gwarantują wygodę naszego dziecka w każdej podróży.

Wszystkie koła wózka Baby Jogger City Mini GT 2 zostały wyposażone w amortyzatory, dzięki czemu jazda w nim jest bardzo komfortowa. Ponadto skrętne przednie koło zostało wyposażone w automatyczną blokadę, dzięki czemu wózek świetnie sprawdzi się w każdych warunkach.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.