Montaż na pasy


Fotelik samochodowy 0-25 kg montowany na pasy

Znalezienie odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka może nastręczać wiele trudności. Najważniejszym wyznacznikiem jest kategoria wagowa, która pozwala określić, czy dany model będzie wygodny i bezpieczny dla naszej pociechy. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór produktów, które spełniają wszystkie najistotniejsze standardy. Tym sposobem fotelik samochodowy 0-25 kg również doskonale się sprawdzi.

Kiedy przydaje się fotelik samochodowy 0-25 kg?

Jak już zostało wspomniane, kategoria wagowa to najważniejszy parametr, jaki trzeba wziąć pod uwagę, kiedy rozglądamy się za fotelikiem samochodowym. Wariant 0-25 kg będzie zatem korzystnym rozwiązaniem już od pierwszych dni życia, a może posłużyć nawet do czasu, aż dziecko skończy 7 lat. Należy się koniecznie upewniać, że maluch nie przekracza maksymalnej wartości. Jeśli będzie podróżował w foteliku niedostosowanym do jego wagi, produkt może zostać uszkodzony, a tym samym narazić życie i zdrowie małego pasażera.

Wielu rodziców decyduje się na foteliki 0-25 kg, ponieważ są inwestycją na lata. Nie ma najmniejszej potrzeby wymiany już po zaledwie kilku miesiącach. W chwili, kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć i ma większą kontrolę nad ciałem, wystarczy jedynie wyjąć wkładkę niemowlęcą oraz, w razie potrzeby, dostosować oparcie czy podłokietniki.

Montaż na pasy – czy jest bezpieczny?

Zazwyczaj w przypadku fotelików samochodowych istnieje kilka sposobów montażu – ten najbardziej tradycyjny polega na jego zamocowaniu przy użyciu pasów bezpieczeństwa dostępnych w samochodzie. Właśnie takie modele fotelików prezentujemy powyżej.

Wielu rodziców zastanawia się, czy taka metoda montażu jest skuteczna, a przede wszystkim bezpieczna. Jak najbardziej, oczywiście pod warunkiem, że zachowa się wszelkie środki ostrożności. Wkładanie fotelika do auta nie powinno się odbywać w pośpiechu, kiedy łatwo o błąd. Zamiast tego lepiej poświęcić kilka dodatkowych minut, żeby rzeczywiście zyskać pewność, że zapięcie jest solidne.

Uwagę należy przede wszystkim zwrócić na to, czy pasy nie są poskręcane i czy zostały odpowiednio napięte. Jeśli przestrzeń między ciałem dziecka a pasami pozwala na wsunięcie jedynie dwóch palców, to znaczy, że mocowanie jest w stabilne. W przypadku, gdy zauważymy znacznie większe poluzowanie, koniecznie trzeba poprawić pasy, tak by faktycznie zadziałały, gdyby na drodze doszło do kolizji i by zapobiec wypadnięciu malucha.

Jak zdecydować się na dobry fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy 0-25 kg dostępny w naszej ofercie to znakomita propozycja dla tych rodziców, którzy oczekują niebywałej trwałości, wytrzymałości, a przy tym estetyki. Właśnie o tych wszystkich właściwościach trzeba pamiętać, kiedy poszukujemy tego elementu wyposażenia. W końcu chcemy, by fotelik posłużył nam przez dłuższy czas, zapewniając bezpieczeństwo i komfort najmłodszego członka rodziny.

Serdecznie zachęcamy do składania zamówień w naszym sklepie – w razie problemów z wyborem określonego produktu służymy pomocą oraz radą.

 

Filtry

Cena

1 785,00 zł - 1 905,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.