Podnóżki do fotelików


Dodatkowe wyposażenie samochodu – podnóżek do fotelika

Bezpieczna i komfortowa podróż z dzieckiem powinna mieć dla rodzica szczególne znaczenie. Aby pociecha dobrze czuła się w samochodzie, konieczne może być zastosowanie dodatkowych elementów, które stanowią idealne dopełnienie fotelika. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości produkty, które przeznaczone są właśnie dla najmłodszych. Jednym z nich jest podnóżek do fotelika, który zapobiega występowaniu urazów nóg i bioder, a także sprawia, że dziecko nie odczuwa dyskomfortu podczas długiej podróży. 

 

Podnóżek do fotelika – czy jest niezbędny?

 

O tym, czy podnóżek do fotelika jest niezbędnym zakupem decyduje przede wszystkim to, czy dziecko czuje się podczas jazdy dobrze. Czasami najmłodsi pasażerowi opierają stopy o przedni fotel lub boczne drzwi – nie jest to jednak zalecane, ponieważ może stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia

(szczególnie podczas wypadku). O ile przy krótkiej jeździe dziecko nie doświadcza uczucia ciepnięcia nóg, tak też przy wielogodzinnym spędzaniu czasu w pojeździe, odpowiednie podparcie dla stóp może okazać się konieczne. Komfortowa postawa wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Mimo że dziecięce foteliki korzystnie oddziałują na kręgosłup, to dodatkowa podstawka pod nogi również zwiększa komfort podczas jazdy. 

 

Dzieci poniżej 9 roku życia nie sięgają jeszcze samodzielnie do podłogi samochodu, dlatego należy pomóc im w znalezieniu optymalnego podparcia. Wielu rodziców decyduje się więc na zakup podnóżka do fotelika. W ten sposób zostaje zredukowane napięcie mięśni nóg, a długie trasy przestają być już problemem. 

 

Jak wybrać najlepszy podnóżek do fotelika? 

 

Wybierając podnóżek do nóg warto zwrócić uwagę na kilka cech tego produktu, które warunkują to, czy jest to element najwyższej jakości. Powinien on przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo. Krawędzie podnóżka nie powinny być ostre, dlatego najczęściej spotykany jest prosty, ale opływowy kształt. Regulacja platformy konieczna jest nie tylko względem wysokości, ale także w przypadku poziomu nachylenia. Czym jeszcze powinien wyróżniać się podnóżek do fotelika

 

        Ważne, aby był przystosowany dla dzieci w danym przedziale wiekowym (np. miedzy 1 a 9 rokiem życia),

        powinien być łatwy w montażu,

        odpowiedni dla wielu modeli samochodów,

        charakteryzujący się bezproblemowym i szybkim sposobem regulacji.

Wiele osób zwraca także uwagę na wygląd podnóżka – szczególnie jeżeli są to posiadacze pojazdów z nietypową lub skórzaną tapicerką będącą ozdobą wnętrza samochodu. Niekiedy istotne jest nawet samo opakowanie produktu, ponieważ może być to doskonały prezent dla młodych rodziców z okazji narodzin dziecka. Warto zwrócić uwagę także na to, czy do montażu niezbędne są karabińczyki ISOFIX, czy jedynie klipsy mocujące. 

 

Decydując się na zakup podnóżka dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo naszej pociechy podczas niespodziewanych sytuacji – takich jak stłuczka czy poważniejszy wypadek. Dodatkowo naturalna postawa wyklucza problem cierpnięcia nóg i pozwala dziecku zasnąć w niezagrażającej zdrowiu, wygodnej pozycji.

Filtry

Cena

330,00 zł - 345,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.