Przodem i tyłem do kierunku jazdy


Foteliki samochodowe 9-18 tyłem i przodem do kierunku jazdy

Tyłem czy przodem do kierunku jazdy? To pytanie rodzice zdają sobie bardzo często. Nie jest to zresztą banalna kwestia, ponieważ to od niej zależy, czy maluch podróżujący z nami samochodem będzie bezpieczny i czy będzie czuł się komfortowo. Żeby jednak ten dylemat nie miał najmniejszego znaczenia, warto przyjrzeć się fotelikom, które pozwalają na montaż w dowolną stronę. Powyżej prezentujemy takie modele w kategorii wagowej 9-18 kg.

Fotelik samochodowy 9-18 tyłem do kierunku jazdy – kiedy może być stosowany?

Te modele fotelików samochodowych, które są oznaczone jako 9-18 kg, są, jak sama nazwa na to wskazuje, przeznaczone dla dzieci, które ważą minimum 9 kg, jednak nie przekraczają 18 kg. Oznacza to, że mogą swobodnie z nich korzystać maluchy od ok. 9. miesiąca życia aż do czasu, kiedy skończą 4 lata. Oczywiście granice wiekowe należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ każde dziecko rozwija się w swój sposób, w związku z czym odpowiednią wagę mogą osiągnąć szybciej lub później.

Dodatkowym kryterium jest też wzrost. Fotelik dla kilkumiesięcznego, a także kilkuletniego pasażera powinien zapewniać całkowite podparcie karku i głowy. Jeśli natomiast główka wystaje ponad tylne oparcie, to znaczy, że siedzisko jest za małe.

Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób fotelik będzie zamontowany. Przyjmuje się, że noworodki i niemowlęta powinny jak najdłużej podróżować tyłem do kierunku jazdy, co gwarantuje im niezbędne bezpieczeństwo.

Fotelik przodem do kierunku jazdy

Dopiero w chwili, kiedy maluch potrafi już samodzielnie siedzieć, a na dodatek posiada większą kontrolę nad ciałem, fotelik można przełożyć przodem do kierunku jazdy. Oczywiście bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, zawsze trzeba nawet kilkukrotnie się upewnić, że siedzisko jest poprawnie zamontowane. Jeśli robimy to z wykorzystaniem pasów bezpieczeństwa, te muszą być odpowiednio napięte oraz nieposkręcane. Jeśli wykorzystujemy zaś system isofix, to warto sprawdzić, czy fotelik dobrze przylega do bazy.

Jak wybrać najlepszy fotelik dla dziecka?

Poza kategorią wagową, do której należy się stosować, istnieje jeszcze kilka właściwości, o jakich należy pamiętać podczas poszukiwań idealnego produktu. Bez względu na to, czy interesują nas foteliki samochodowe 9-18 tyłem do kierunku jazdy czy przodem, każda z tych cech jest istotna:

materiał – wszelkie części plastikowe i nie tylko muszą być bardzo solidne i wytrzymałe, by rzeczywiście zapewnić bezpieczeństwo, z kolei pokrowiec powinien być wykonany z oddychającej tkaniny zapobiegającej nadmiernemu poceniu;

uniwersalność – zarówno podnóżki, jak i podłokietniki czy oparcie powinny mieć możliwość regulowania;

solidne zapięcie – czyli to, co decyduje o tym, że dziecku podczas jazdy nie stanie się żadna krzywda;

estetyka – bo każdy element wyposażenia, także fotelik, powinien cieszyć oko i jednocześnie nie stwarzać problemu przy czyszczeniu.

Serdecznie zachęcamy do przejrzenia naszej oferty – starannie dobieramy produkty, by proponować tylko te w najwyższej jakości.

Filtry

Cena

1 395,00 zł - 1 410,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.