Tyłem do kierunku jazdy

Fotelik samochodowy 0-36 kg – tyłem do kierunku jazdy

Dobrze dobrany fotelik samochodowy dla dziecka to absolutna podstawa, szczególnie jeśli nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez własnego pojazdu. W chwili, kiedy na świat przychodzi nasza pociecha, musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie i znacząco zmienić dotychczasowy tryb życia. Rozglądając się za stosownym fotelikiem, z pewnością na uwadze mamy nie tylko jego cenę, ale także uniwersalność oraz funkcjonalność. Jeśli szukasz produktu spełniającego Twoje oczekiwania, wypróbuj dowolny fotelik samochodowy 0-36 kg dostępny w naszej ofercie.

Fotelik samochodowy 0-36 kg – od kiedy do kiedy?

Z pewnością do największych zalet wspomnianego modelu fotelika jest fakt, że korzystać z niego możemy przez bardzo długi czas. Taki fotelik zazwyczaj służy przez kilka, a nawet kilkanaście lat – dlatego właśnie jest tak częstym wyborem wśród świeżo upieczonych rodziców.

0-36 kg to ta kategoria wagowa, która wskazuje, ze fotelik może służyć do przewożenia malucha już od pierwszych dni życia. Na dodatek, ze względu na maksymalne obciążenie wynoszące 36 kg, przez dłuższy okres w ogóle nie będziemy musieli się zamartwiać jego ewentualną wymianą; co więcej, foteliki 0-36 kg nierzadko są wykorzystywane do chwili, kiedy dziecko kończy 12 lat. Wówczas można już zaproponować synowi lub córce podstawkę, ponieważ zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem dopiero w tym wieku najmłodszy pasażer nie musi już podróżować dzięki fotelikowi.

Wiadomo jednak, że dzieci rozwijają się w różnorodnym tempie, dlatego może się okazać, że nasza pociecha osiągnie wskazaną wagę nieco szybciej. Należy zawsze to kontrolować i przestrzegać maksymalnego obciążenia. W przeciwnym wypadku siedzisko może ulec zniszczeniu, a przede wszystkim nie zapewni maluchowi takiego bezpieczeństwa, jakiego przecież wymagamy.

Dlaczego fotelik tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczny?

Zgodnie ze wskazówkami profesjonalistów najlepszym rozwiązaniem w przypadku podróżowania w towarzystwie dziecka jest umieszczenie fotelika tyłem do kierunku jazdy. W taki sposób pociecha powinna być przewożona przynajmniej do czasu, aż ukończy 3-4 lata. Dlaczego? Jak wykazały liczne testy, w momencie kolizji drogowej, kiedy dojdzie do zderzenia np. z innym pojazdem, cała siła uderzenia zostanie przejęta właśnie przez oparcie fotelika samochodowego. Oznacza to, że dziecku nie będzie grozić żadne większe niebezpieczeństwo, szczególnie gdy, ze względu na wiek, jego ciało jest jeszcze bardzo kruche i bardziej podatne na urazy.

Wybierz najlepszy fotelik samochodowy 0-36 kg

Korzystne ceny, najwyższa jakość, trwałość i estetyka – staramy się, żeby każdy pojedynczy produkt w naszym asortymencie łączył wszystkie te cechy. Dlatego starannie weryfikujemy towar, który trafia do naszego sklepu, przez co możemy zaproponować rodzicom najlepsze rozwiązania. W ten sposób troszczymy się o to, by najmłodsi mogli podróżować samochodem bezpiecznie oraz komfortowo.

Ponieważ wybór może być utrudniony – w końcu zakup właściwego fotelika nie może być lekkomyślny – zachęcamy do kontaktu, jeśli potrzebujesz fachowej pomocy podczas poszukiwań.

 

Filtry

Cena

2 190,00 zł - 2 205,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.