Maty


Praktyczny podkład pod fotelik samochodowy

Nie da się ukryć, że fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, kiedy spodziewamy się przyjścia na świat dziecka. Jeśli często przemieszczamy się przy pomocy własnego pojazdu, to nie możemy się obyć bez takiego dodatku. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że fotelik często jest wyjmowany i mocowany ponownie, w związku z tym z czasem może ulec zabrudzeniom. Jak sprawić, by nie ucierpiała przy okazji tapicerka w samochodzie? Wystarczy zastosować podkład pod fotelik samochodowy z naszej oferty.

W jaki sposób dbać o fotelik samochodowy?

Fotelik jest bardzo często użytkowany, szczególnie jeśli regularnie podróżujemy samochodem. Jest zatem jasne, że z biegiem czasu mogą pojawiać się zabrudzenia, które trzeba w miarę możliwości jak najszybciej usunąć, w przeciwnym wypadku trudno będzie je później zlikwidować.

Pomijając brud, który może się gromadzić od codziennego używania, dochodzi również kwestia plam powstałych od jedzenia i picia. Starsze dziecko chętnie sięga po przekąski w trakcie jazdy, dbamy też o to, by miało stały dostęp do wody czy soku. Naturalne jest, że nawet przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności coś może się wylać bądź wysypać. Dlatego też trzeba wszystko dokładnie oczyścić, w przeciwnym wypadku fotelik w błyskawicznym czasie straci swój dawny kolor, a jego wartość wizualna spadnie.

Jak wyczyścić fotelik samochodowy? W przypadku większości modeli istnieje możliwość zdjęcia pokrycia. Wówczas można go z łatwością wyprać w pralce, dzięki czemu szybko odzyska świeżość. Jeśli jednak nie da się zdjąć tapicerki, wystarczy podążać za kilkoma prostymi wskazówkami.

Przede wszystkim przed umyciem fotelik należy wyjąć z samochodu i położyć na stabilnej powierzchni. By usunąć kurz czy okruszki, możemy użyć odkurzacza. Później, przy pomocy gąbki, letniej wody i łagodnego mydła, powinniśmy wyczyścić dokładnie wszystkie plastikowe elementy. W taki sam sposób postępujemy z częściami pokrytymi materiałem, szczególną uwagę poświęcając podłokietnikom oraz siedzisku, gdzie gromadzi się najwięcej bakterii. Fotelik należy pozostawić do wyschnięcia, a następnie zamontować z powrotem w samochodzie.

Ponieważ jednak czyszczenie fotelika jest żmudne i czasochłonne, a zabrudzenia łatwo mogą przenosić się na siedzenie auta, warto temu zapobiegać. Właśnie dlatego przydają się podkłady dostępne w naszym asortymencie.

Podkład pod fotelik samochodowy – zalety

Maty pod fotelik to drobne elementy, które można zamocować w ciągu zaledwie paru chwil. Tymczasem korzyści idące za takim rozwiązaniem są właściwie nieograniczone. Poprawnie założony podkład zapobiega pobrudzeniu tapicerki samochodowej, nawet jeśli regularnie ociera się o nią fotelik czy też buciki dziecka. Dodatkowo taka osłona zapobiega uszkodzeniom, dlatego nie musimy się obawiać o to, że na tylnej kanapie w pojeździe pojawią się przetarcia czy nawet dziury.

Podkłady pod fotelik samochodowy, które oferujemy, są wykonane z wysokiej jakości materiałów. W dowolnym momencie możemy je zdjąć i wyprać, dzięki czemu znów będą wyglądały tak dobrze, jak w dniu zakupu. Gruba tkanina doskonale chroni tapicerkę, a jeśli zostanie prawidłowo założona, nie zsuwa się ani nie zmniejsza przyczepności fotelika do siedzenia.

Osłona fotela do samochodu to praktyczny dodatek, który pomoże nam w utrzymaniu bezwzględnej czystości bez większego wysiłku. Co szczególnie istotne, podkład w żadnym wypadku nie narusza estetyki tapicerki ani nie sprawia, że wnętrze auta prezentuje się mniej schludnie. Uniwersalne wzornictwo znakomicie dopasowuje się do dowolnego modelu samochodu oraz fotelika, tworząc z nimi spójną, funkcjonalną całość.

Jaki podkład pod fotelik wybrać?

Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów przeznaczonych dla dziecka, również zakup podkładu pod fotelik samochodowy powinien być dokonywany z rozwagą. W końcu na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo i komfort naszej pociechy, która już od pierwszego dnia życia powinna mieć zapewnione wszystko to, co najpotrzebniejsze.

Dobra mata pod fotelik to taka, która posiada właściwości antypoślizgowe i nie tylko nie zmniejsza przyczepności, ale wręcz ją podnosi. Stabilność to jedna z najważniejszych cech, która gwarantuje, że w trakcie podróży samochodem maluchowi nie stanie się żadna krzywda, nawet jeśli dojdzie do zderzenia pojazdu z innym obiektem.

Dodatkowo istotny jest materiał, z jakiego został wykonany podkład. Musi być łatwy do utrzymania w czystości i odporny na uszkodzenia. W końcu kupując taki element, liczymy na to, że posłuży nam przez co najmniej kilka lat, bez konieczności wymiany na nowy.

W zależności od preferencji, możemy wybrać osłonę tradycyjną, w kolorze czarnym i pozbawioną wszelkich ozdób. Jeśli jednak chcemy zyskać na wyglądzie, możemy zdecydować się na podkład pod fotelik samochodowy z grafiką ze znanej bajki. To z kolei może okazać się pomocne, jeśli dziecko w czasie podróży samochodem jest niespokojne – jego uwaga skupi się na obrazku.

Serdecznie zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i wybrania takiego wariantu, który najbardziej odpowiada Państwa wymaganiom.

 

Filtry

Cena

15,00 zł - 120,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.