Montaż na pasy

Fotelik 9-18 na pasy – klasyczne rozwiązanie

Montaż na pasy bezpieczeństwa to wciąż jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów montażu fotelika samochodowego w pojeździe. O ile wiemy, jak to zrobić, cały proces może przebiegać szybko i sprawnie. Jednak to nie wszystko – żeby fotelik rzeczywiście spełniał swoje zadanie i był w pełni bezpieczną formą podróży dla malucha, należy odpowiednio dopasować jego parametry do wieku oraz wagi dziecka. Najważniejsze są oznaczenia, tak jak 9-18 w modelach prezentowanych poniżej.

Czy montaż fotelika na pasy jest bezpieczny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy tradycyjną metodę montażu na pasy nie lepiej zastąpić nowoczesnym systemem isofix. Jest on oczywiście dużym ułatwieniem, jednak zapięcia są dostępne jedynie w nowszych modelach samochodów – jeśli podróżujemy starszym modelem, może się okazać, że konieczny byłby zakup dodatkowej bazy isofix, co z kolei wiąże się z kolejnym wydatkiem.

Dlatego też zdecydowanie można poprzestać na montażu na pasy. Jest to równie skuteczny sposób, oczywiście jeśli pamiętamy o tym, by zrobić to poprawnie. Przede wszystkim przed zamocowaniem fotelika należy koniecznie sprawdzić, czy pasy są wystarczająco napięte. W chwili posadzenia dziecka na siedzisku nie powinno być luzu większego niż takiego pozwalającego na wsunięcie jednego, maksymalnie dwóch palców między pasem a ciałem malucha.

Oczywiście przed wyruszeniem w podróż należy się też dokładnie upewnić, że wszystko zostało dobrze zapięte i nie ma możliwości, by fotelik przesuwał się po tylnej kanapie pojazdu.

Fotelik 9-18 kg – kiedy będzie odpowiedni?

Zgodnie z oznaczeniem fotelik 9-18 jest przeznaczony dla dzieci, których waga osiągnęła przynajmniej 9 kg, ale nie przekracza 18 kg. W związku z tym mogą podróżować w nim maluchy od mniej więcej 9. miesiąca życia do chwili, w której skończą 3 lub 4 lata. Warto pamiętać, żeby stale kontrolować, czy fotelik nie jest zbyt obciążony. Może to skutkować jego uszkodzeniem, a przez to obniżeniem ochrony podczas jazdy.

Fotelik 9-18 na pasy – wybierz najlepszy

W ofercie naszego sklepu znalazło się sporo propozycji fotelików w kategorii wagowej 9-18 kg, które mogą być zamontowane dzięki tradycyjnym pasom bezpieczeństwa. Dając tak szeroki wybór – również pod kątem wizualnym, w tym kolorystycznym – mamy pewność, że każdy klient znajdzie coś dla siebie.

Jednocześnie upewniamy się, że każdy proponowany przez nas produkt pochodzi od zaufanej firmy. W ten sposób możemy zagwarantować, że wszystkie foteliki spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa, a do tego zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Dlatego zwracamy uwagę, czy siedzisko oraz oparcie są wykonane z solidnych, trwałych materiałów, które na dodatek są łatwe do utrzymania w czystości.

Ponieważ jednak wielu rodziców może mieć pewne problemy z dopasowaniem fotelika do swoich potrzeb, z chęcią służymy pomocą. Można się z nami skontaktować, a my udzielimy przydatnych wskazówek, które znacząco ułatwią podjęcie decyzji podczas zakupu. Staramy się, by każdy klient był usatysfakcjonowany z naszych usług.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.