Przodem do kierunku jazdy

Foteliki samochodowe 9-18 przodem do kierunku jazdy

Dotychczas używany fotelik sprawdzał się świetnie, jednak dziecko stopniowo z niego wyrasta? Być może zatem przyszła pora, by zwrócić uwagę na foteliki samochodowe 9-18, które znajdują się w naszej ofercie. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest bezpieczeństwo podróżujących maluchów, proponujemy jedynie te produkty, które nie budzą żadnych zastrzeżeń pod względem trwałości czy wytrzymałości. Kiedy sięgnąć po wspomniany model?

Foteliki samochodowe 9-18 kg – kiedy będą odpowiednie?

Jak można wywnioskować już po samej nazwie, foteliki samochodowe 9-18 są przeznaczone dla dzieci, których waga osiągnęła minimum 9 kg, jednak nie przekroczyła 18. To właśnie kategoria wagowa jest tutaj najistotniejsza – jeśli fotelik będzie nadal w użyciu, mimo że maluch już dawno przekroczył maksymalną wartość, to niestety istnieje prawdopodobieństwo, że produkt zostanie uszkodzony.

Warto jednak pamiętać, że waga to nie jedyny wyznacznik momentu, w którym fotelik powinien zostać wymieniony największy. Ponieważ kilkumiesięczne dziecko nie kontroluje jeszcze w pełni ruchów swojego ciała, przyjmuje się, że fotelik jest za mały, gdy głowa zaczyna wychodzić poza oparcie. 

Z tego też względu foteliki samochodowe 9-18 najlepiej sprawdzają się dla tych małych pasażerów, którzy ukończyli 9. miesiąc życia. Może natomiast posłużyć aż do momentu, gdy nasz syn lub córka będzie miała 3-4 lata.

Czy fotelik przodem do kierunku jazdy jest bezpieczny?

Oferowane wyżej foteliki samochodowe 9-18 są przeznaczone do montowania ich przodem do kierunku jazdy. Nie da się jednak ukryć, że specjaliści zalecają, by dzieci jak najdłużej podróżowały tyłem do kierunku jazdy. Stosowanie się do tej zasady jest jednak najważniejsze, kiedy mówimy o noworodku czy kilkumiesięcznym niemowlęciu. W chwili, gdy maluch będzie już starszy, jazda przodem nie będzie sprawiała żadnych problemów.

Oczywiście niezwykle istotne jest poprawne zamontowanie fotelika. Można do tego wykorzystać system isofix czy też przymocować siedzisko za pomocą tradycyjnych pasów bezpieczeństwa. Właśnie to gwarantuje, że każda podróż będzie w pełni bezpieczna i komfortowa.

Co brać pod uwagę, wybierając fotelik samochodowy?

Wszystkie prezentowane w naszym sklepie produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów. W ten sposób możemy dać naszym klientom gwarancję, że dany fotelik posłuży przez długi czas i nawet intensywne użytkowanie nie sprawi, że zostanie on uszkodzony.

Dodatkowo oferowane przez nas modele po prostu cieszą oko – wielu rodziców zwraca uwagę na to, czy poszczególne elementy wyposażenia są estetyczne. Właśnie tak można opisać nasze foteliki samochodowe 9-18. Na dodatek każdy z nich powstał przy użyciu oddychających, łatwych do utrzymania w czystości tkanin. Dzięki temu nie trzeba się martwić plamami z jedzenia czy picia, ponieważ łatwo będzie można je doczyścić.

Jeśli jeszcze nie jesteś pewny, który fotelik będzie najlepszy dla Twojego dziecka, w razie czego możesz poprosić nas o pomoc. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i udzielimy przydatnych wskazówek.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.