Zasłonki samochodowe

Zasłonki i rolety samochodowe dla ochrony dzieci

Z pewnością każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV. W tym celu stosujemy kremy z wysokim filtrem, szczególnie jeśli wybieramy się na plażę czy też na długi, popołudniowy spacer. Szczególną uwagę podczas słonecznych dni należy poświęcić dzieciom, ponieważ ich skóra jest znacznie delikatniejsza i wrażliwsza, w związku z czym o zabezpieczenie należy zadbać nie tylko na zewnątrz, ale również w trakcie jazdy samochodem. Dlatego też oferujemy szeroki wybór zasłonek i rolet samochodowych, które zadbają o komfort w czasie podróży.

Dlaczego należy chronić dziecko przed promieniowaniem UV?

Oczywiście ochrona przed słońcem wcale nie znaczy, że powinniśmy trzymać malucha z dala od przebywania na podwórku. Wprost przeciwnie: spacery na świeżym powietrzu w promieniach słońca przynoszą wiele korzyści. Po zimie można w ten sposób nasycić się witaminą D, oczyścić układ oddechowy, a przede wszystkim poznawać otoczenie, co jest niezwykle istotne w dalszym rozwoju każdego dziecka.

Zawsze jednak przed wyjściem na plac zabaw dbamy o to, by nasza pociecha miała wszystko, co potrzebne. Zakładamy jej czapeczkę, smarujemy kremem przeciwsłonecznym, nierzadko też wkładamy ciemne okulary. Jak wiadomo, silne promieniowanie UV może uszkodzić komórki naskórka i prowadzić do nieprzyjemnych zaczerwienień, a nawet poparzeń. Równie niebezpieczne jest przegrzanie czy też długotrwała ekspozycja na słońce bez nakrycia głowy, co może nawet skutkować niebezpiecznym dla zdrowia i życia udarem. 

O tych wszystkich kwestiach nie należy zapominać również wtedy, kiedy podróżujemy samochodem i zabieramy dziecko ze sobą. Szyba w aucie nie chroni przed słońcem, nawet jeśli może się wydawać, że stanowi skuteczną barierę. Dodatkowo ostre promienie mogą sprawić, że niemowlę będzie miało kłopoty z zasypianiem, a nierzadko to właśnie w trakcie jazdy, szczególnie dłuższej, może zażyć odrobiny snu.

Dlatego też niezbędnym akcesorium będą zasłonki lub też rolety samochodowe, które znakomicie chronią maluszka przed skutkami długotrwałego przebywania na słońcu. W naszym sklepie mogą znaleźć Państwo wiele ciekawych propozycji, które nie tylko spełniają wszystkie wymagania pod względem bezpieczeństwa, ale także są wykonane solidnie i estetycznie.

Co lepsze: zasłonki czy rolety samochodowe?

Przede wszystkim należy rozróżnić te dwa typy produktów, ponieważ mają nieco zmienną budowę i sposób montażu, mimo że nazwy te bywają stosowane zamiennie.

Zasłonki do samochodu mają zazwyczaj kształt zaokrąglonego prostokąta, który montuje się bezpośrednio do szyby przy pomocy gumowych przyssawek. Jeśli materiał, z jakiego zostały wykonane, jest dobrej jakości, to mocowanie jest niezwykle solidne i nie trzeba się martwić o to, że zasłonka spadnie, nawet jeśli dziecko za nią pociągnie. Rolety samochodowe zaś, jak sama nazwa wskazuje, przypominają mechanizmem tradycyjne rolety montowane w oknach w domach. Czasem również są wykorzystywane przyssawki, jednak to, co wyróżnia je na tle zasłonek, to możliwość zsunięcia ich w niemal dowolnym momencie.

Oba produkty mogą doskonale się sprawdzić, oczywiście jeśli mają określone parametry. Tak naprawdę to od preferencji rodziców zależy, na jaki wariant się zdecydują. W naszej ofercie można znaleźć zarówno zasłonki, jak i rolety samochodowe w wielu wzorach – dlatego też zachęcamy do przejrzenia asortymentu i wybrania najlepszego modelu dla siebie.

Jak wybrać rolety lub zasłonki samochodowe?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że rolety samochodowe to drobny dodatek, który nie robi większej różnicy, w związku z czym możemy zdecydować się na pierwszy wariant, jaki wpadnie nam w ręce. To błąd, jakiego nie należy popełniać – jak już zostało wspomniane, ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle istotna. Zasłonka do samochodu wykonana z kiepskiej jakości tkaniny wcale nie będzie blokowała promieniowania UV. Może co prawda dawać cień, jednak słońce wciąż będzie się przedostawało przez materiał, co może skutkować poparzeniami, zwłaszcza jeśli jazda zajmie nam wiele godzin.

Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na to, jakie tkaniny zostały wykorzystane do produkcji zasłonki czy rolet samochodowych. Tylko decydując się na sprawdzone tworzywa, można zyskać pewność, że dziecko rzeczywiście będzie chronione przez całą podróż i że jego życiu nie będzie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

Solidność wykonania jest tak samo istotna pod względem samych mocowań. Należy się upewnić, że w razie zderzenia samochodu z innym obiektem zasłonka nie odczepi się od szyby i nie doprowadzi do tego, że maluchowi stanie się krzywda. W naszym sklepie znalazły się tylko te rolety, które wykazują się ogromną trwałością i wytrzymałością, a jednocześnie nie stwarzają żadnego zagrożenia, w związku z czym można z nich korzystać przez długi czas.

Dodatkowo warto też rozważyć zakup zasłonki z grafiką nawiązującą do bajek. Interesujący wzór pomoże skupić uwagę dziecka w czasie jazdy i jednocześnie będzie stanowić atrakcyjny wizualnie element wyposażenia, który sprawdzi się niezależnie od sytuacji.

Filtry

Cena

15,00 zł - 45,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.