Foteliki 0-18 kg


Foteliki samochodowe 0-18 – bezpieczna podróż Twojego dziecka

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. To także czas, w którym musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które zagwarantują naszemu dziecku komfort oraz bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyboru pierwszego fotelika samochodowego, który jest koniecznością, jeśli planujemy podróże samochodem ze swoim dzieckiem. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Fotelik samochodowy 0-18 – dla kogo?

Foteliki samochodowe 0-18 są przeznaczone dla dzieci i niemowląt w kategorii do 18 kilogramów. Dzięki temu umożliwiają przewożenie niemowląt w pozycji leżącej oraz starszych dzieci w pozycji siedzącej nawet do 4 roku życia.

Foteliki samochodowe 0-18 tyłem do kierunku jazdy

Foteliki samochodowe 0-18 umożliwiają przewożenie dzieci i niemowląt tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego kierunek jazdy jest tak ważny? Według wielokrotnie przeprowadzonych testów okazuje się, że jest to najbezpieczniejsza pozycja do podróżowania samochodem i dzieci powinny korzystać z niej tak długo jak to możliwe. Dlaczego? W momencie, kiedy dochodzi do zderzenia czołowego, siła uderzenia koncentruje się przede wszystkim na głowie i szyi, która ulega silnemu odrzuceniu, co w przypadku niemowlęcia lub małego dziecka może okazać się tragiczne w skutkach. 

Foteliki samochodowe umieszczane tyłem do kierunku jazdy sprawiają, że w momencie zderzenia dziecko zostaje „wciśnięte” w fotel, przez co działanie siły na jego kręgosłup jest o wiele mniejsze. Ten rodzaj fotelików gwarantuje nawet 5-krotnie wyższe bezpieczeństwo w porównaniu z pozostałymi fotelikami umieszczanymi przodem do kierunku jazdy.

Foteliki samochodowe 0-18 – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybierając fotelik samochodowy 0-18 dla naszego dziecka i równocześnie mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru, powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii:

  • przed zakupem konkretnego modelu należy upewnić się, że fotelik będzie pasował do naszego samochodu pod względem zajmowanego miejsca;

  • sposób montażu – foteliki samochodowe 0-18 mogą być montowane na dwa sposoby: przy wykorzystaniu pasów lub systemu ISOFIX. Stanowi on obecnie najlepszy sposób mocowania fotelików w samochodzie. Ponadto gwarantuje łatwy montaż fotelika oraz bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy – fotelik zostaje przymocowany bezpośrednio do samochodu, a nie siedzenia. Dzięki wykorzystaniu systemu ISOFIX nie ma żadnej możliwości, aby fotelik przesuwał się we wnętrzu samochodu lub uległ zerwaniu z bazy. Dzięki sygnalizacji dźwiękowej poprawności montażu ryzyko błędnego zamontowania fotelika jest zerowe;

  • wysokie oceny w testach – stanowią one największy gwarant bezpieczeństwa fotelika. Wyznacznikiem bezpieczeństwa wśród fotelików samochodowych na całym świecie jest szwedzki Plus Test. Gwarantuje on, że Twoje dziecko w żaden sposób nie będzie narażone na uszkodzenia szyi w trakcie ewentualnego zderzenia. Plus Test jest dobrowolny i o jego wykonaniu decyduje producent.

Przykładem godnego uwagi fotelika samochodowego 0-18 jest Avionaut AeroFix RWF. Nie tylko spełnia wymogi rygorystycznego Plus Test, ale równocześnie stanowi najbezpieczniejszy sposób podróżowania z dzieckiem.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.