WÓZKI


Najlepsze wózki dziecięce – wygoda dla rodziców i maluchów

Wózek dziecięcy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, jakie musimy mieć pod ręką, kiedy na świat przychodzi nasza pociecha. Bez tej części wyprawki nie da się obejść – dlatego też staramy się wybrać produkt w jak najwyższej jakości. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli komfortowych, bezpiecznych wózków, które spełnią oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających.

Rodzaje wózków dziecięcych

Rozglądając się za odpowiednim wózkiem dla dziecka, z pewnością zauważymy, że poszczególne modele znacznie różnią się nie tylko budową, ale także przeznaczeniem. Szukając czegoś odpowiedniego, pod uwagę powinniśmy wziąć nie tylko wiek malucha, ale także sposób, w jaki będziemy z wózka korzystać. Ważne, by był on w pełni dopasowany do naszych potrzeb, ponieważ na pierwszym miejscu stoi zarówno nasza wygoda, jak i naszego syna bądź córki.

Wózki dziecięce głębokie i spacerówki

Wózek głęboki oraz spacerówka to podstawowe modele, które są zresztą najchętniej wybierane. Wózki dziecięce głębokie są przeznaczone dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Mogą być dość ciężkie, jednak za sprawą solidnej obudowy zapewniają niezbędne bezpieczeństwo. Dodatkowo wózki tego typu posiadają zadaszenie, które doskonale chroni przed chłodem czy wiatrem, co sprawia, że zimą oraz jesienią będzie nam się wygodnie z nich korzystać.

Warto przy tym zaznaczyć, że niektóre wózki głębokie są modułowe, więc można łatwo je rozłożyć na części i np. spakować do bagażnika samochodu. Jeśli na dodatek chcemy, by posłużyły one dłużej niż tylko przez 6-9 miesięcy, to warto postawić na model, który umożliwia dziecku swobodnie usiąść.

Spacerówki to z kolei wózki przeznaczone dla nieco już starszych dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć. W razie potrzeby oparcie można rozłożyć, więc jeśli maluch zaśnie w trakcie spaceru, możemy mu zapewnić wygodniejszą pozycję. W zależności od potrzeb spacerówka może być nieco bardziej zabudowana i cięższa bądź też lekka, nazywana wówczas parasolką. W obu przypadkach istotne jest odpowiednie zadaszenie i tym samym ochrona dziecka przed słońcem, wiatrem czy opadami.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne

To najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcemy co parę lat wymieniać wózka na nowy. Wszystko dlatego, że takie wózki dziecięce mogą mieć zarówno budowę głęboką, jak i zostać tradycyjnymi spacerówkami – w zależności od potrzeb dziecka. Tym sposobem jeden solidny produkt posłuży nam przez wiele lat.

Warto tutaj zwrócić uwagę na nasze wózki 3w1 lub 5w1 – oprócz podstawowych wersji w zestawie znajdziemy też inne udogodnienia, takie jak chociażby fotelik samochodowy. Tym sposobem jedna inwestycja wystarczy, by zapewnić maluchowi wszystko to, czego potrzebuje przez cały okres dorastania. Jednocześnie należy pamiętać o tym, by w domu lub mieszkaniu znalazło się miejsce na przechowywanie poszczególnych elementów.

Wózki dziecięce dla bliźniąt i trojaczków

Chociaż takie modele są zdecydowanie większe i cięższe, to jednak znacznie ułatwiają poruszanie się – szczególnie jeśli przez część dnia opieka nad dziećmi spoczywa tylko na jednym rodzicu. Możemy wybrać zarówno wózek jeden za drugim, jak i wózek bliźniaczy obok siebie. Wszystko zależy od tego, którym z nich łatwiej będzie nam manewrować – każdy zaproponowany przez nas model gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo w trakcie pieszych wędrówek.

Wózek dziecięcy do biegania

Są to zazwyczaj trójkołowce, które sprawdzą się doskonale w przypadku bardzo aktywnych fizycznie rodziców. Tym sposobem mama lub tata mogą nie tylko zabrać dziecko na spacer, ale przy okazji zaliczyć codzienny jogging. Dzięki zastosowaniu solidnych zabezpieczeń dziecku nic nie grozi, w związku z czym łatwo będzie przemieszczać się nawet na nieco nierównym terenie.

Pamiętajmy, że również w wózkach do biegania niezwykle istotne jest zadaszenie, które chroni przed czynnikami atmosferycznymi.

Na co zwracać uwagę, poszukując wózka dziecięcego?

Wielu rodziców, wybierając wózek dziecięcy, kieruje się m.in. estetyką. Chcemy, żeby wszystkie elementy wyprawki naszej pociechy prezentowały się schludnie i cieszyły oko. Pamiętajmy jednak, że ładny wygląd powinien iść w parze przede wszystkim z funkcjonalnością. Dlatego istnieją pewne kwestie, które zawsze trzeba brać pod uwagę:

·         rodzaj kół – mogą być pompowane lub piankowe. Równie ważna jest skrętność, która ułatwia manewrowanie;

·         wielkość – rozmiar wózka musi być przystosowany nie tylko do potrzeb dziecka, istotna jest także mobilność, szczególnie jeśli wychodzimy z maluchem na długie dystanse;

·         zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi – ważna jest nie tylko ochrona przed wiatrem czy opadami, ale także przed wysoką i niską temperaturą;

·         dodatkowe funkcje i akcesoria – jeśli w zestawie z wózkiem mamy do dyspozycji chociażby nosidełko, jest to ogromne ułatwienie i zarazem doskonała inwestycja na długi czas;

·         jakość – wózki dziecięce powinny być wykonane z solidnych materiałów.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty – proponowane przez nas produkty doskonale łączą w sobie estetyczny design, praktyczność, trwałość oraz przystępną cenę.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.