FOTELIKI

Foteliki samochodowe

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. Dlatego też niezbędnym elementem każdej wyprawki jest fotelik samochodowy, który zapewni dziecku bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Foteliki samochodowe – bezpieczeństwo w czasie jazdy

Bezpieczeństwo naszych dzieci to priorytet także podczas jazdy samochodem. Stąd foteliki samochodowe to niezbędny punkt na liście zakupów każdego przyszłego rodzica. Dlaczego posiadanie ich jest tak istotne? Przede wszystkim chronią nasze dziecko w momencie, gdy dojdzie do kolizji drogowej. Ponadto dzięki specjalnym materiałom, z których zostały wykonane, skutecznie amortyzują wszelkie wstrząsy i uderzenia w czasie jazdy samochodem. 

Możesz mieć pewność, że w ofercie naszego sklepu znajdziesz tylko foteliki samochodowe pochodzące od sprawdzonych i bezpiecznych marek jak Maxi-Cosi, Klippan, Romer czy BeSafe. Foteliki samochodowe dostępne w naszym sklepie zostały poddane rygorystycznym testom bezpieczeństwa jak rygorystyczny szwedzki Test Plus oraz otrzymały wysokie oceny w testach ADAC.  

Test Plus sprawdza siłę, jaka oddziałuje na kręgi szyjne dziecka w momencie zderzenia czołowego samochodu. Warunkiem zaliczenia testu jest nieprzekroczenie wartości. Jeśli jest ona zbyt duża, co może spowodować uszkodzenie kręgów szyjnych dziecka, fotelik nie przechodzi testu.

 Bardzo ważny jest również fakt, że Test Plus przechodzą jedynie foteliki samochodowe, które zdają egzamin w każdym ustawieniu (zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy).  Ze względu na to, że Test Plus jest bardzo rygorystyczny i bierze pod uwagę jedynie bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy, dzięki niemu można natychmiast stwierdzić, że dany fotelik spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i jest godny zaufania. 

Test Plus jest całkowicie dobrowolny i każdy producent może zgłosić swój fotelik do jazdy. W naszym sklepie internetowym pozytywną ocenę w Plus Test otrzymały m. in. foteliki marek CYBEX, Avionaut oraz Klippan.

Foteliki samochodowe wiodących marek dostępne w sklepie Askot zostały wyposażone również w System Ochrony Bocznej (Linear-Side impact Protection),  który w połączeniu ze skorupą fotelika absorbuje siłę powstającą w momencie bocznego uderzenia.

Foteliki samochodowe – kiedy zacząć z nich korzystać?

Postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, obowiązkiem jest korzystanie z fotelika samochodowego od urodzenia dziecka do momentu, gdy jego wzrost nie przekracza 150 cm. Wybierając foteliki samochodowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby były one dokładnie dopasowane do wzrostu naszego dziecka.

 Pierwszy fotelik samochodowy, tzw. łupinka będzie nam służył od momentu urodzenia dziecka, aż do osiągnięcia przez nie wagi 13 kg, czyli około 1 roku życia. To także jedyny fotelik samochodowy, który może zostać zakupiony przez nas bez obecności Twojego dziecka. Każdy następny musi zostać dokładnie dopasowany do wielkości naszego dziecka oraz samochodu. 

Pamiętajmy, że tylko odpowiednio dobrany oraz właściwie zamontowany w samochodzie fotelik będzie gwarantował bezpieczeństwo dla naszego dziecka w czasie jazdy.

Foteliki samochodowe – praktyczne porady

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. To także czas, w którym chcemy, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik przed nadejściem na świat kolejnego członka rodziny. Dlatego też wybierając pierwszy fotelik samochodowy, należy zwrócić wagę na kilka aspektów, które mogą okazać się bardzo pomocne. 

Bardzo istotne jest właściwe dopasowanie fotelika do wielkości naszego samochodu. Pozwoli ono bowiem na zapewnienie naszemu dziecku bezpieczeństwa. Jeśli posiadamy dwa samochody, ważne, aby upewnić się, że fotelik będzie pasował do każdego z nich. 

Aby nasze dziecko posiadało właściwe warunki do jazdy, powinniśmy pamiętać, aby nie umieszczać fotelika na przednim siedzeniu. Przeprowadzane testy bezpieczeństwa wykazały, że miejsca z tyłu pojazdu są bezpieczniejsze niż przednie siedzenia. 

Najlepszym i gwarantującym najwięcej bezpieczeństwa będzie zamontowanie fotelika tyłem do kierunku jazdy – w razie wypadku dochodzi do innego rozkładu sił odśrodkowych, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo uszkodzenia kręgów szyjnych u Twojego dziecka. 

Foteliki samochodowe RWF

Foteliki samochodowe RFW (ang. rearward facing) to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojego dziecka w czasie jazdy. Od kilku lat zyskują coraz większą popularność oraz rosnące zaufanie rodziców. 

Zostało dowiedzione naukowo, że foteliki umieszczanie w samochodzie tyłem do kierunku jazdy gwarantują dzieciom większe bezpieczeństwo niż foteliki umieszczane w samochodzie w tradycyjny sposób. W momencie uderzenia ciało zostaje wciśnięte w fotel, co skutkuje o wiele mniejszą ilością uszkodzeń kręgosłupa. 

Nie powinno umieszczać się fotelików samochodowych na przednim siedzeniu auta również ze względu na działanie poduszek powietrznych. Te otwierając się w momencie kolizji, mogą spowodować bardzo silne obrażenia naszego dziecka. Zaleca się, aby umieszczać fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy nawet do osiągnięcia przez dziecko wieku nawet 5 lat. 

W naszej ofercie znajdziesz foteliki samochodowe RWF wśród wiodących oraz sprawdzonych marek jak Maxi-Cosi, BeSafe czy CYBEX.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.