Przodem do kierunku jazdy

Fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy, 9-25 kg

Każdy fotelik samochodowy musi spełniać określone wymagania. Powinien nie tylko gwarantować bezwzględne bezpieczeństwo, ale także zapewniać wyjątkową wygodę i jednocześnie wpisywać się w założenia estetyczne. Zanim jednak zaczniemy zastanawiać się nad konkretnym modelem, warto sprawdzić, czy jest on dostosowany do wagi dziecka. To właśnie tym kryterium należy się przede wszystkim kierować, jeśli interesuje nas chociażby fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy.

Foteliki 9-25 kg – czy to dobry pomysł?

Kategorie wagowe umieszczane na fotelikach służą do prawidłowego rozpoznania, czy dziecko jest już wystarczająco duże, by korzystać z określonego wariantu. Dlatego też foteliki 9-25 kg są oczywiście przeznaczone dla maluchów, których waga osiągnęła już 9 kg, ale nie przekroczyła 25. Oznacza to, że najmłodszy pasażer może podróżować w takim modelu już od ok. 9. miesiąca życia, a posłuży mu nawet do czasu, aż skończy 5-6 lat.

Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie wiek powinien decydować o tym, czy fotelik wciąż zdaje egzamin. Najważniejsza jest właśnie waga, a także wzrost. Przykładowo, jeśli dziecko będzie ważyło już 30 kg, to może uszkodzić dotychczasowe siedzisko. Ponadto fotelik, gdzie głowa siedzącego malucha wystaje ponad oparcie, również jest za mały. Prawdopodobnie w niedługim czasie mielibyśmy problemy z prawidłowym zapięciem naszej pociechy, z kolei jej samej trudno byłoby wygodnie ułożyć ciało.

Przodem do kierunku jazdy – jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie?

Wielu rodziców zastanawia się, czy fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy jest w pełni bezpieczny. W końcu liczne badania i testy potwierdziły, że maluszki powinny podróżować tyłem, co pozwala odpowiednio zamortyzować uderzenie, gdyby na drodze doszło do kolizji. Dlatego też jest podkreślane, że noworodki oraz kilkumiesięczne niemowlęta powinny być bezwzględnie przewożone w siedziskach zwróconych tyłek do kierunku jazdy – na wczesnym etapie życia ich ciała są bardzo kruche i wrażliwe. W ten sposób ochronimy je zatem przed konsekwencjami ewentualnego wypadku.

Jeśli jednak dziecko samodzielnie już siedzi, a na dodatek jego wzrost przekroczył 75 cm, to fotelik może być zamocowany przodem do kierunku jazdy. Kluczowe jest tutaj oczywiście odpowiednie zamontowanie – można to zrobić przy pomocy tradycyjnych pasów bezpieczeństwa bądź też z pomocą nowoczesnego systemu isofix.

Podkreślamy, że w ofercie naszego sklepu znalazły się wyłącznie produkty sprawdzone, które zapewniają maluchom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy

Dbamy o to, by w naszym asortymencie nie zabrakło propozycji, które mogą przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym rodzicom. Gwarantujemy, że starannie selekcjonujemy modele, tak by mieć pewność, że wszystkie są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia trwałość oraz wytrzymałość. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego fotelika samochodowego i nie jesteś pewien zakupu, przed złożeniem zamówienia zawsze możesz zwrócić się do nas o poradę.

Filtry

Cena

2 235,00 zł - 2 250,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.