Adaptery


Wysokiej jakości adapter do fotelika samochodowego

Fotelik samochodowy to podstawowe akcesorium, bez którego nie potrafi się obejść wielu rodziców. Nawet jeśli często wychodzimy z dzieckiem na piesze spacery i korzystamy wówczas z wózka, to jednak w niektórych sytuacjach – gdy do przemierzenia są większe dystanse – będziemy chcieli prędzej czy później skorzystać właśnie z samochodu. Wówczas obowiązkowo będziemy musieli użyć fotelika, a by ten spełniał wszelkie standardy bezpieczeństwa i był mobilny, zdecydowanie warto zainwestować w trwały adapter.

Co decyduje o bezpieczeństwie fotelika samochodowego?

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego nie należy do najłatwiejszych. Z reguły chcemy, by taki sprzęt miał nasze pełne zaufanie w kwestii zdrowia i życia dziecka, a jednocześnie by dobrze się prezentował. Zanim więc udamy się na zakupy, powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • dopasowanie do wagi dziecka – nie bez powodu w naszym asortymencie znalazło się wiele różnych kategorii fotelików podzielonych względem wagi, np. 9-18 kg czy 15-36 kg. To jedno z najistotniejszych kryteriów, ponieważ nieodpowiednio dobrany model może się zniszczyć bądź też ograniczać ruchy dziecka;

  • dopasowanie do ciała dziecka – nie jest do końca prawdą, że wszystkie foteliki samochodowe są uniwersalne. Dlatego też może się zdarzyć, że ten, z którego korzystało starsze dziecko, niekoniecznie będzie odpowiadało młodszemu;

  • wytrzymałość zapięcia – tego nie możemy w żadnym wypadku ignorować. To właśnie od jakości pasów uzależnione jest bezpieczeństwo malucha, zatem musimy się upewnić, najlepiej kilka razy, czy rzeczywiście możemy zaufać danemu modelowi;

  • ułożenie pod względem kierunku jazdy – specjaliści zalecają, by dziecko jak najdłużej podróżowało tyłem do kierunku jazdy, nawet do 5. roku życia;

  • sposób montażu – czynnik prawdopodobnie najważniejszy. Mocowanie powinno przebiegać nie tylko szybko i sprawnie, musi także gwarantować, że nic się po drodze nie stanie i że życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeśli więc chcemy zatroszczyć się o to, by montowanie fotelika było nie do zdarcia, a przy tym pozwalało na szersze możliwości, zdecydowanie warto się rozejrzeć za adapterem.

Czym jest adapter do fotelika?

Adapter to niepozorny, ale przydatny element, który umożliwia dostosowanie fotelika samochodowego do wózka dziecięcego. W jaki sposób? Dzięki stabilnym mocowaniom fotelik może z łatwością zastąpić tradycyjną gondolę, i to przy pomocy zaledwie kilku ruchów. Przystosowanie stelaża wózka do fotelika niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim znacząco ułatwi nam to podróżowanie w towarzystwie dziecka. Przykładowo, jeśli maluch zaśnie podczas jazdy samochodem, wcale nie musimy go budzić wyciąganiem z fotelika – zamiast tego całość konstrukcji odczepiamy od tylnej kanapy, a następnie przyczepiamy do wózka.

Prostota adaptera wiąże się z ogromnym komfortem dla opiekunów. Jeśli tylko jeden rodzic przez cały dzień zajmuje się dzieckiem, może się okazać, że konieczne będzie wyjście do sklepu. Jak w takim razie zaoszczędzić czas, przenosząc pociechę z wózka do samochodu i odwrotnie? Adapter stwarza taką możliwość, na dodatek cały proces zmiany miejsca zajmuje maksymalnie kilkanaście sekund.

Poszukując adaptera do fotelika na miarę swoich potrzeb, zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. Proponujemy jedynie trwałe i wytrzymałe produkty, które zdadzą egzamin nawet w czasie bardzo intensywnego użytkowania. Troszczymy się o bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego do produkcji wykorzystujemy jedynie sprawdzone, solidne materiały. 

Jak wybrać najlepszy adapter do fotelika?

Chociaż adaptery do fotelików samochodowych stwarzają tyle możliwości, to jednak należy pamiętać o tym, że podobnie jak każdy inny element musi on zostać wybrany z rozwagą. Zakup uniwersalnego adaptera może nie zdać egzaminu, ponieważ szybko może się okazać, że nie spełnia naszych oczekiwań i jednocześnie stwarza zagrożenie dla dziecka bądź też jest zupełnie nieprzydatny.

Dlatego też, chcąc zaopatrzyć się w adapter, trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • dopasowanie do modelu fotelika i wózka – gwarantuje to pełne bezpieczeństwo i zarazem komfort użytkowania. Dlatego też adapter należy kupić na samym końcu, kiedy zdecydowaliśmy się już na konkretny fotelik samochodowy oraz wózek dziecięcy. W ten sposób zyskamy pewność, że adapter nie zsunie się ze stelaża;

  • materiał – adapter musi spełniać określone standardy pod względem wytrzymałości;

  • odporność na obciążenia – spójrzmy prawdzie w oczy: foteliki samochodowe mogą sporo ważyć, a do tego należy też doliczyć wagę dziecka. Adapter musi zatem dobrze znosić duże obciążenie, co z kolei sprawi, że będziemy mogli z niego korzystać przez długi czas i nie będzie potrzeby wymiany na nowy;

  • trwałość pod względem częstotliwości użytkowania – jeśli jesteśmy rodzicami nieustannie pozostającymi w ruchu, to przekładanie fotelika z samochodu do wózka i odwrotnie będzie się odbywało bardzo często. Adapter powinien być cały czas tak samo stabilny, jak w dniu zakupu.

W naszym asortymencie można znaleźć adaptery w wysokiej jakości, które odpowiadają na wszelkie potrzeby rodziców.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.