Gondola


Gondola do wózka – praktyczny zakup

Wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym momentem jest przyjście na świat ich potomka. W związku z tym robią wszystko, by maluchowi absolutnie niczego nie brakowało. My również doskonale wiemy, jak niezwykle istotne jest bezwzględne bezpieczeństwo dziecka, dlatego sprzedajemy wysokiej jakości produkty, w tym gondole do wózka. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie, sprawdź, co warto wiedzieć i czym się kierować podczas składania zamówienia.

Gondola do wózka – do jakiego miesiąca życia?

Nie jest żadną tajemnicą, że wózek powinien być w pełni dostosowany do wieku naszej pociechy. Tylko dzięki temu będziemy w stanie mu zapewnić wymagany komfort i bezpieczeństwo podczas krótszych czy dłuższych spacerów. Inwestycja w wózek dziecięcy to poważna sprawa, ponieważ to od niej zależy, czy nasz syn lub córka będzie się rozwijać prawidłowo.

Do najpopularniejszych wózków należą tzw. wózki dziecięce. Konieczne jest zatem, by na stelażu znalazła się tzw. gondola, czyli leżanka z zadaszeniem, która dzięki wysokim bokom redukuje ryzyko wypadnięcia do zera. W gondoli powinny podróżować noworodki oraz niemowlęta do ok. 8. miesiąca życia. Dlaczego? Ich ciała są wtedy jeszcze delikatne, a prawidłowe ułożenie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Dziecko w pierwszych miesiącach życia powinno spoczywać na płasko – bez poduszki – w taki sposób, by cały kręgosłup był podparty we wszystkich właściwych miejscach. Właśnie coś takiego może zagwarantować gondola do wózka.

Później, kiedy maluch zaczyna samodzielnie siedzieć, możemy zrezygnować z gondoli. Im dziecko jest starsze, tym wygodniej będzie mu w klasycznej spacerówce. Wózek głęboki nie jest zatem sprzętem, który posłuży nam przez dłuższy czas, jednak jego zakup to niezbędny element kompletowania wyprawki. Później używany wózek można sprzedać i tym sposobem odzyskać część pieniędzy, które można przeznaczyć na aktualne potrzeby. Można również zdecydować się od razu na spacerówkę, ponieważ któraś z dostępnych w naszym sklepie gondoli pozwoli w dowolnym momencie przekształcić go na tradycyjny wózek.

O czym pamiętać, kupując gondolę do wózka?

Ponieważ to rodzaj wózka decyduje, czy zarówno rodzicom, jak i najmłodszym wygodnie będzie się przemieszczać na dowolnych dystansach, takiemu zakupowi trzeba poświęcić sporo uwagi. Nie jest to para bucików dla noworodka, która przestanie perfekcyjnie pasować po zaledwie kilku tygodniach i pełni bardziej funkcję ozdobną. Gondola to praktyczne rozwiązanie, które ma na celu zadbać o bezpieczeństwo malucha i jednocześnie umożliwić rodzicom swobodne podróżowanie.

Oczywiście pod wieloma względami można się kierować walorami wizualnymi. W końcu zazwyczaj chcemy, żeby rzeczy przeznaczone dla dziecka nie tylko spełniały swoje zadanie, ale także by cieszyły oko. Jest to jak najbardziej naturalne – z ogromną radością wybieramy ubranka dla malucha, kupujemy ozdoby do pokoju dziecięcego czy też rozglądamy się za smoczkami z ciekawymi wzorami. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, by estetyka szła w parze z jakością i wytrzymałością takich najpotrzebniejszych produktów, jak właśnie gondola.

Niemniej, przymierzając się do takiego zakupu, koniecznie powinniśmy pamiętać o następujących kwestiach:

szerokość i wysokość gondoli – poszczególne modele różnią się od siebie rozmiarem, dlatego nie należy pomijać tej właściwości. W zależności od wzrostu i wagi dziecka, należy dopasować takie rozwiązanie, które zapewni maluchowi maksymalny komfort nawet na bardzo długich dystansach;

rodzaj materaca – dobra gondola to taka, która posiada wysokiej jakości materac zapewniający idealne podparcie całego ciała niemowlęcia. Najpopularniejszymi wariantami są materace kokosowe oraz piankowe;

materiał – tkanina, jaką będzie pokryta cała gondola, musi wspomagać regulowanie temperatury ciała naszej pociechy. Jest zatem konieczne, by materiał dobrze przepuszczał powietrze, co podczas letnich miesięcy zapobiegnie przegrzaniu i otarciom powstającym w wyniku nadmiernego pocenia się. Zimą zaś gondola powinna stanowić skuteczną barierę przed chłodem;

zabudowa – zdecydowanie warto wybierać gondole z pokrowcem na nóżki. Umożliwia on zabezpieczenie przed wiatrem i chłodem, z którym może sobie nie poradzić nawet najcieplejsze ubranko czy pościel. Dlatego też jest to element pod wieloma względami niezbędny.

Gondole do wózków w Askot

W asortymencie naszego sklepu znalazło się wiele modeli gondoli do wózków, które spełniają wszystkie standardy dotyczące bezpieczeństwa oraz solidności wykonania. Kładziemy szczególny nacisk na trwałość materiałów, które dodatkowo powinny dbać o zdrowie i życie dzieci. Dodatkowo proponowane przez nas gondole wyglądają estetyczne i łatwo je utrzymać w czystości. Dlatego też produkt może posłużyć na długo – zarówno przy pierwszym, jak i przy każdym kolejnym dziecku.

Zamówienia staramy się realizować możliwie jak najszybciej, dlatego Państwa zakupy docierają na miejsce w ciągu 1-3 dni roboczych. Robimy wszystko, by klienci byli w pełni zadowoleni ze świadczonych usług, dzięki czemu wielu z nich do nas wraca.

Filtry

Cena

195,00 zł - 1 905,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.