Montaż isofix

Fotelik 9-18 isofix – dla bezpieczeństwa Twojego dziecka

Do tej pory Twoje dziecko podróżowało dzięki fotelikowi samochodowemu 0-9 kg, jednak obecnie zbliża się do przekroczenia maksymalnej dopuszczanej wagi? W takim razie najwyższa pora na zmianę modelu na ten bardziej dopasowany do wieku Twojej pociechy. Jeśli na dodatek chcesz mieć bezwzględną pewność, że produkt będzie dbał o bezpieczeństwo najmłodszego pasażera, to z pewnością możesz rozważyć fotelik 9-18 isofix, który pozwoli na szybkie i sprawne zamontowanie wewnątrz pojazdu.

Montaż isofix – na czym polega?

System isofix cieszy się niegasnącą popularnością i jest obecnie uznawany za najbezpieczniejszy, a jednocześnie najwygodniejszy sposób na zamocowanie fotelika w samochodzie. Cała jego struktura opiera się na dwóch zaczepach, które są umieszczone między siedziskiem a oparciem tylnej kanapy – w niektórych pojazdach są one ukryte, jednak można je wyczuć ręką, kiedy wsuniemy dłoń do środka. Zaczepy są z kolei przytwierdzone bezpośrednio do nadwozia samochodu. Oznacza to zatem, że fotelik montujemy nie typowo do siedzenia w aucie, ale do całego pojazdu, co z kolei przekłada się na zdecydowanie większe bezpieczeństwo.

W obecnie produkowanych samochodach system isofix to absolutny standard. Nie musimy dokupywać żadnych dodatkowych elementów, ponieważ zaczepy stanowią stałą część wyposażenia. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w fotelik przystosowany do takiego sposobu montażu, choć w razie potrzeby nawet standardowy model można przystosować do swoich potrzeb, dobierając specjalną bazę do isofix.

Prezentowane powyżej modele to znakomite rozwiązanie dla zwolenników tego sposobu mocowania, jednak są one przeznaczone również do tradycyjnego montażu z użyciem pasów bezpieczeństwa.

Fotelik 9-18 kg – kiedy można z niego korzystać?

Zgodnie z oznaczeniem tego rodzaju foteliki są odpowiednie do przewozu dzieci, których waga osiągnęła minimum 9 kg – zazwyczaj ma to miejsce około 9. miesiąca życia. Produkty z grupy 9-18 kg są więc najczęściej kupowane przez rodziców, którzy chcą dokonać pierwszej wymiany fotelika. Taki model będzie w stu procentach bezpieczny do czasu, aż dziecko przekroczy wagę 18 kg. Innymi słowy, z takiego fotelika będziemy się cieszyć mniej więcej do momentu, aż nasza pociecha skończy 4 lata. Jest to zatem doskonała inwestycja, ponieważ przez długi czas nie będziemy musieli się martwić, czy syn lub córka mają odpowiednie warunki do jazdy samochodem.

Fotelik 9-18 isofix – najlepsza jakość

W naszym asortymencie prezentujemy wiele różnych wariantów na fotelik 9-18 isofix, dlatego mogą Państwo wybierać spośród szerokiej oferty – zarówno pod względem wizualnym, jak i pod kątem funkcjonalności. Możemy jednak zaręczyć, że każdy z produktów został przez nas zweryfikowany. Chcemy mieć absolutną pewność, że proponujemy wyłącznie foteliki bezpieczne, trwałe i wytrzymałe, a do tego łatwe do utrzymania w nieskazitelnej czystości. 

Ponieważ jednak zakup tak istotnego elementu może sprawiać czasem pewne trudności, zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością podpowiemy, na co zwrócić uwagę i tym samym ułatwimy podjęcie decyzji.

 

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.