Montaż na pasy


Foteliki samochodowe 0-36 kg – montaż na pasy

Zakup odpowiedniego fotelika samochodowego to jedna z fundamentalnych decyzji, jaką muszą podjąć rodzice, jeśli chcą zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze. To od niego zależy, czy wszelkie podróże autem będą w pełni komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia i życia maluszka. W przypadku, gdy zależy nam na inwestycji na lata, warto rozważyć foteliki samochodowe 0-36 kg.

Foteliki samochodowe 0-36 kg – kiedy można z nich korzystać?

Jak sama nazwa wskazuje, fotelik z oznaczeniem 0-36 może służyć od pierwszych dni życia aż do momentu, kiedy dziecko osiągnie wagę 36 kilogramów. Należy w razie potrzeby kontrolować tę maksymalną wartość, by nie przeciążyć siedziska i nie uszkodzić produktu.

Wybór takiego fotelika sprawia, że może nam posłużyć przez naprawdę wiele lat. Tym sposobem jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które wolą jednorazowy zakup, aniżeli konieczność wymiany fotelika na nowy po jakimś czasie.

Tyłem czy przodem do kierunku jazdy?

Zaleca się, aby dzieci jak najdłużej podróżowały w foteliku mocowanym tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego? Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. W chwili zderzenia samochodu z jakimś innym pojazdem lub dowolnym obiektem siła takiego uderzenia może sprawić, że maluchowi stanie się krzywda. Jeśli więc fotelik będzie obrócony tyłem, cała moc zostanie przejęta przez oparcie, w związku z czym znacząco zwiększamy ochronę i tym samym zyskujemy pewność, że nasza pociecha nie ucierpi w razie kolizji na drodze.

Wiele zależy od wzrostu i wagi dziecka, jednak nie brakuje przypadków, kiedy dziecko może podróżować tyłem do kierunku jazdy nawet do 5. roku życia. Jeśli więc chodzi o foteliki samochodowe 0-36 kg, to warto zdecydować się na model, który w razie potrzeby umożliwi montaż zarówno tyłem, jak i przodem. Właśnie taki wariant mogą Państwo znaleźć w naszej ofercie.

Jak zamontować fotelik samochodowy na pasy?

Montaż na pasy to jeden z najprostszych sposobów na umieszczenie fotelika w samochodzie. Trzeba to jednak zrobić prawidłowo, tak by rzeczywiście dziecko było odpowiednio zabezpieczone, nawet podczas długich dystansów.

Na siedzeniu samochodu można wcześniej położyć matę, która dodatkowo ustabilizuje fotelik i sprawi, że nie będzie się przesuwał. Następnie, po umieszczeniu siedziska we właściwym miejscu, należy dokładnie zapiąć w nim malucha, korzystając z dołączonych zabezpieczeń. 

Pasy bezpieczeństwa powinny być poprowadzone wszędzie tam, gdzie potrzebna jest solidna ochrona. Nie mogą one ograniczać ruchów dziecka, a jednocześnie muszą zapobiegać wypadnięciu. Trzeba się też koniecznie upewnić, że pasy nie są poskręcane i że są wystarczająco napięte, tak by w razie ewentualnego zderzenia naciągnęły się i zredukowały wszelkie zagrożenie.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że przestrzeń między ciałem naszej pociechy a uprzężą powinna mieścić maksymalnie dwa palce. Większy luz nie spełnia standardów bezpieczeństwa.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu – foteliki samochodowe 0-36 kg, jakie proponujemy, są wytrzymałe, solidne i trwałe.

Filtry

Cena

885,00 zł - 2 880,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.