Foteliki 15-36 kg


Foteliki samochodowe 15-36 – dla starszych pociech

Twoje dziecko wyrosło już z dotychczas używanego fotelika samochodowego? Coraz trudniej je zapiąć, a może maluch zaczyna się skarżyć, że siedzisko jest niewygodne? Wygląda na to, że nadeszła najwyższa pora na zmianę modelu. W tym celu zdecydowanie warto przejrzeć foteliki samochodowe 15-36, które mogą posłużyć przez wiele lat. Proponowane przez nas produkty to bezwzględna gwarancja trwałości i jakości.

Skąd wiadomo, że fotelik samochodowy trzeba wymienić?

Nawet jeśli dopiero zdobywamy doświadczenie jako rodzice, z pewnością zauważymy, że każdy fotelik samochodowy jest przyporządkowany do określonej kategorii wagowej. Jest to zdecydowanie najważniejszy parametr, jakim należy się kierować, kiedy dokonujemy zakupu w tym zakresie. To od niego zależy, czy fotelik rzeczywiście będzie wygodny, a przede wszystkim bezpieczny, i to nawet podczas wielogodzinnych podróży samochodem.

Wybierając zatem jakiś model, upewnijmy się, że waga dziecka sięga już minimalnego pułapu podanego przez producenta. Później trzeba zresztą przestrzegać także maksymalnej wartości. Jeśli zatem jest napisane, że fotelik można stosować do 18 kg, to z chwilą, gdy maluch stanie się większy, należy bezzwłocznie rozejrzeć się za czymś nowym.

Innym wyznacznikiem jest też wzrost. Przyjmuje się, że jeśli główka dziecka wystaje ponad tylne oparcie fotelika, to znaczy, że siedzisko nie jest już dla niego odpowiednie, nawet jeśli wagowo nie przekroczył górnej granicy.

Foteliki samochodowe 15-36 – od jakiego wieku?

Foteliki samochodowe z kategorii wagowej 15-36 kg zazwyczaj są stosowane przez rodziców, których pociechy mają już 3-4 lata. Oczywiście jest to liczba przybliżona, w końcu należy pamiętać o tym, że każde dziecko rozwija się zupełnie inaczej. Niemniej w chwili, kiedy syn lub córka osiągną wagę 15 kg, można zdecydować się właśnie na taki model.

Rozpiętość do 36 kg daje bardzo duże możliwości – w takim foteliku będzie mógł podróżować nawet 12-latek. Wiele wariantów proponowanych w naszym sklepie jest zatem przystosowanych zarówno do młodszego, jak i nieco już starszego pasażera. 

Wszystkie produkty, jakie znajdują się powyżej, przeszły staranną selekcję. Robimy to, by zyskać pewność, że proponujemy Państwu wyłącznie te foteliki, które są bezpieczne, komfortowe, a także uniwersalne.

Fotelik montowany na pasy – czy to dobre rozwiązanie?

Montaż na pasy bezpieczeństwa wbudowane w tylną kanapę samochodu jest chyba najbardziej powszechną metodą. Pasy powinny być oczywiście pociągnięte z każdej strony, tak by siedzisko było w pełni stabilne i nawet podczas gwałtownego hamowania bądź przyspieszenia nie przesuwało się ze swojego miejsca. O ile zadbamy o to, by pasy były odpowiednio napięte, a przy tym nieposkręcane, nie musimy martwić się o to, czy maluchowi grozi niebezpieczeństwo podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

Warto też dodać, że zawsze się upewniamy, czy fotelik spełnia określone standardy. Wiemy, jak ważne jest użycie trwałych, solidnych materiałów, dzięki którym produkt będzie wytrzymały, a przy tym nie narażał zdrowia i życia dziecka.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.