Foteliki 15-36 kg


Fotelik 15-36 kg – dla starszaka

Stojąc przed konieczną zmianą fotelika samochodowego dla swojego dziecka, trudno czasem podjąć decyzję, która stawiałaby przede wszystkim na bezpieczeństwo pociechy. Jak wiadomo nie od dziś, fotelik musi być w pełni dopasowany do najmłodszego pasażera, przy czym waga nie jest tutaj jedynym wyznacznikiem, jaki należy brać pod uwagę. Chcąc zdecydować się na fotelik 15-36 kg, sprawdź najpierw, czy Twój syn lub córka może w komfortowy sposób w nim podróżować.

Fotelik 15-36 kg – od kiedy można go używać?

Oznaczenia podawane przez producentów fotelików samochodowych, tak jak wspomniane 15-36, ale także 0-18, 9-18 czy 0-25, pełnią przede wszystkim funkcję informacyjną: jednoznacznie pokazują, ile powinna wynosić minimalna oraz maksymalna waga dziecka, które będzie z takiego fotelika korzystało. Warto jednak pamiętać, że nie możemy się kierować wyłącznie tym kryterium.

Fotelik 15-36 kg, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się najlepiej u dzieci, które osiągnęły wagę 15 kg i nie przekraczają 36 kg. Trzeba niestety zaznaczyć, że 15 kg mogą ważyć już 2-latki czy 3-latki, a one powinny podróżować w fotelikach z pięciopunktową uprzężą, tymczasem we wskazanym modelu mamy do czynienia z uprzężą trzypunktową. Ta druga jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku starszych dzieci, np. przedszkolaków, ponieważ tylko wtedy rzeczywiście zapewniamy bezpieczeństwo. Przykładowo 2-latek nie ma jeszcze zrośniętej miednicy, wobec czego potrzebuje większego oparcia i zabezpieczeń, których w standardowym foteliku 15-36 kg nie znajdziemy.

Dlatego przy zakupie fotelika należy też zwracać uwagę na wiek oraz oczywiście wzrost. Szczególnie ten drugi parametr ma duże znaczenie. Przykładowo jeśli głowa dziecka zaczyna wystawać ponad oparcie, to niezawodny znak, że należy zmienić model na większy i bardziej dopasowany do naszej pociechy.

Fotelik 15-36 kg w najwyższej jakości

Ponieważ jesteśmy świadomi tego, jak bardzo komfort oraz bezpieczeństwo jazdy jest ważne przede wszystkim z perspektywy najmłodszych, w asortymencie naszego sklepu znalazły się wyłącznie produkty sprawdzone, pochodzące od uznanych i godnych zaufania producentów. Do ich powstania wykorzystano najlepsze materiały, które odznaczają się dużą trwałością, solidnością i wytrzymałością. Elementy zapięć są odpowiednio wzmocnione, dlatego każdy rodzic może z łatwością zapiąć dziecko w foteliku w taki sposób, by mieć gwarancję, że nawet w trakcie nieprzewidzianej sytuacji na drodze maluchowi nie stanie się nic złego.

Jednocześnie stawiamy na estetykę, ponieważ wyposażenie, jakie zazwyczaj kupujemy z myślą o dziecku, powinno także cieszyć oko i jednocześnie umożliwiać łatwe utrzymanie go w czystości. Dlatego też w naszej ofercie znalazło się wiele różnych modeli, które można dobrać również pod względem koloru. W ten sposób fotelik 15-36 z łatwością dopasuje się do wnętrza posiadanego samochodu, a w razie ubrudzenia – plamy można z łatwością wyczyścić.

Zachęcamy też do kontaktu z nami – w razie problemów z wyborem odpowiedniego fotelika z przyjemnością pomożemy w podjęciu decyzji.

 

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.