Foteliki 9-36 kg


Foteliki samochodowe 9-36 kg

Narodziny dziecka to radosny, ale również stresujący moment. Jest to oczywiście zrozumiałe, w końcu jako przyszli rodzice chcemy, aby zapewnić swojemu maleństwu jak największe bezpieczeństwo oraz komfort. Kompletując wyprawkę dla swojego dziecka, szczególną uwagę należy poświęcić doborowi odpowiedniego fotelika samochodowego. W jaki sposób wybrać odpowiedni? Jak dopasować fotelik do wieku i wagi? Przydatne informacje znajdują się poniżej.

Foteliki samochodowe – niezbędne informacje

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego rodzica. Jest ono szczególnie ważne, jeśli decydujemy się na podróże samochodem razem ze swoją pociechą. Dlaczego przewożenie dziecka w foteliku samochodowym jest tak ważne? Zadaniem tych akcesoriów jest przede wszystkim ochrona naszego dziecka w momencie kolizji. Dodatkowo, wiele modeli fotelików samochodowych zostało wykonanych ze specjalnych materiałów, które skutecznie amortyzują wstrząsy i uderzenia, które często mają miejsce podczas jazdy.

Nigdy nie należy zapominać, że posiadanie fotelika samochodowego i przewożenie w nim dziecka jest regulowane prawnie. W Polsce z fotelików samochodowych muszą korzystać dzieci do ukończenia 12. roku życia, a także te, których wzrost nie przekracza 150 cm wzrostu. 

Foteliki samochodowe – od kiedy?

Z fotelików samochodowych należy korzystać od pierwszych dni życia dziecka. Wybór pierwszego fotelika, czyli popularnej łupinki jest stosunkowo prosty, a do jego zakupu nie jest konieczna obecność naszego dziecka, które może korzystać z niego do około 1. roku życia. Każdy kolejny fotelik musi zostać dopasowany do naszej pociechy z uwzględnieniem jej wzrostu, wagi, a także wielkości samochodu.

Wyróżniamy następujące kategorie fotelików samochodowych:

grupa 0 – dzieci o wadze do 10 kg;

grupa 0+ –dzieci o wadze do 13kg;

grupa 1 – dzieci o wadze od 9 do 18 kg;

grupa 2 – dzieci o wadze od 15 do 25 kg;

grupa 3 – dzieci o wadze od 22 do 36 kg.

Praktycznym rozwiązaniem, które pomoże nam nie tylko zaoszczędzić czas, ale i pieniądze jest wybór fotelika samochodowego który obejmuje 1, 2 oraz 3 grupę wagową. Zwykle określa się je jako foteliki samochodowe 9-36 kg.

Foteliki samochodowe 9-36 kg

Foteliki samochodowe w kategorii wagowej 9-36 kg to świetne rozwiązanie dla większości rodziców. Te foteliki mogą zdecydowanie być użytkowane przez dłuższy okres czasu, od 1. roku do nawet 12. roku życia.

Tak długi okres użytkowania jest oczywiście możliwy dzięki podwójnej homologacji oraz wielostopniowej regulacji fotelika, która umożliwia jego zaadaptowanie do każdego etapu rozwoju dziecka.  Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest fakt, że foteliki samochodowe 9-36 kg zostały wyposażone w specjalny system, który umożliwia wielostopniową regulację fotelika. Możliwość rozłożenia siedziska do kilku niezależnych od siebie pozycji znacznie zwiększa komfort dziecka podczas drzemki w podróży. 

Ponadto foteliki samochodowe 9-36 kg posiadają system montażu Isofix, który pozwala na szybkie, solidne i przede wszystkim bezpieczne zamontowanie fotelika w samochodzie

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.