Bliźniacze

Wózki bliźniacze to idealne rozwiązanie dla rodziców dwójki dzieci. Oferujemy zarówno wózki typu „jeden za drugim”, jak i „jeden obok drugiego”.

Wózki bliźniacze – na co się zdecydować?

Każdy rodzic kładzie nacisk na to, by wózek dziecięcy był w pełni funkcjonalny, komfortowy w przemieszczaniu się, a przy tym bezpieczny. Wszystkie te cechy odgrywają jeszcze większą rolę, kiedy rozglądamy się za wózkiem przeznaczonym dla bliźniaków. W takim przypadku to właśnie od mobilności takiego sprzętu zależy, czy poruszanie się będzie dla nas wygodnie i czy uda nam się swobodnie podróżować. Wózki bliźniacze to jednak nie tylko rozmiar, ale też inne właściwości, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę.

O czym pamiętać, przeglądając wózki bliźniacze?

Kupno wózka dziecięcego to jeden z najistotniejszych elementów kompletowania wyprawki. To od niego zależy nie tylko nasz komfort, ale także bezpieczeństwo dziecka. Dodatkowo zawsze staramy się postawić na model, który będzie spełniał wszelkie oczekiwania estetyczne. Ładny design to oczywiście kryterium, którego nie należy pomijać – jednocześnie nie jest to cecha, która jest najważniejsza.

Wózki bliźniacze powinny spełniać określone standardy, podobnie zresztą jak inne rodzaje wózków dziecięcych. Dlatego też, zastanawiając się nad wyborem, musimy sprawdzić następujące kwestie:

  • wagę – rzecz kluczowa, ponieważ wózki bliźniacze są cięższe od standardowych, jednak wbrew pozorom ta różnica wcale nie musi być wielka. To ona decyduje, czy spacery z dziećmi lub wspólne zakupy będą przebiegały bez żadnych problemów;

  • typy siedziska – wszystko zależy od tego, w jakim wieku są dzieci. Noworodki i kilkumiesięczne niemowlęta koniecznie potrzebują wózków głębokich, np. z gondolą, które zapewniają odpowiednie ułożenie ciała. Starsze maluchy mogą z kolei bezpiecznie podróżować w spacerówce;

  • koła – te powinny być dobrane do tego, w jaki sposób zamierzamy z wózka korzystać. Jeśli poruszamy się niemal wyłącznie po mieście, to dowolny typ kół zda egzamin, jeśli jednak lubimy wyjeżdżać na wieś i spacerować np. po lesie, to zdecydowanie lepiej postawić na wersję pompowaną niż piankową, co ułatwi przemieszczanie się;

  • rozmiar – przed zakupem koniecznie sprawdźmy szczegółowe rozmiary tych wózków bliźniaczych, które najbardziej nas interesują.

Jeśli interesują Cię wózki bliźniacze, sprawdź naszą ofertę – proponujemy jedynie produkty w najwyższej jakości.

Wózki bliźniacze – jaki układ siedzisk?

Dodatkowo wózki bliźniacze możemy rozróżnić na podstawie tego, w jaki sposób rozmieszczone są siedziska. Zazwyczaj mamy do czynienia z wózkami jeden obok drugiego lub jeden za drugim. Który z nich będzie najlepszy? Wszystko zależy od naszych preferencji.

W przypadku wózka bliźniaczego typu jeden obok drugiego mamy łatwiejszy dostęp do obojga dzieci, na dodatek, dzięki niewielkiej długości, znacznie łatwiej i szybciej będziemy pokonywać krawężniki. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że zawracanie takim wózkiem może być kłopotliwe na wąskich chodnikach.

Z kolei wózki bliźniacze jeden za drugim są zdecydowanie bardziej komfortowe w obsłudze, kiedy musimy wybrać się na zakupy. Manewrowanie między alejkami w sklepie będzie wyjątkowo proste, na dodatek dzieci mają wystarczająco dużo miejsca.

Filtry

Cena

1 395,00 zł - 8 655,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.