Montaż na isofix


Bezpieczny i uniwersalny fotelik samochodowy isofix 0-36

Wybór fotelika samochodowego to bardzo ważny moment dla wielu przyszłych rodziców. W końcu od tego, jaki fotelik wybierzemy, będzie zależeć bezpieczeństwo oraz komfort naszego dziecka w trakcie jazdy. Wybierając fotelik dla malucha, należy mieć przede wszystkim na uwadze, że powinien być on dokładnie dopasowany wagi dziecka. Oznacza to, że co jakiś czas konieczna będzie wymiana fotelika samochodowego na nowy. Aby zaoszczędzić sobie nierzadko dużych wydatków, warto zainwestować w fotelik samochodowy isofix 0-36. 

Fotelik samochodowy isofix 0-36 – pewna inwestycja na lata

Przy wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego dla naszego dziecka znaczącą rolę odgrywa jego wiek, ale i waga. Oznacza to, że co kilka lat będziemy musieli dokonać zakupu nowego akcesorium, gdyż nasza pociecha zwyczajnie z niego wyrasta. Istnieje jednak alternatywa, która z pewnością zainteresuje wielu rodziców i zaoszczędzi im wydatków, związanych z zakupem nowego fotelika.

Fotelik samochodowy isofix 0-36 to uniwersalne ale równocześnie bardzo bezpieczne akcesorium, pozwalające na korzystanie z niego od narodzin dziecka aż do uzyskania przez nie wagi 36 kg. Jest to pułap wagowy, który dzieci osiągają w wieku około 12 lat, czyli wieku, do którego jazda w foteliku samochodowym jest konieczna.

Bezpieczeństwo i wygoda

Na rynku istnieją różne kategorie fotelików samochodowych. Można klasyfikować je ze względu na wagę dziecka, sposób montażu czy kierunek jazdy. Aby jednak kupić fotelik, który będzie najlepiej dopasowany do naszego dziecka, należy kierować się kategorią wagową:

grupa 0 – waga do 10 kg (od urodzenia do ok. 9 miesięcy);

grupa 0+ – waga do 13 kg (od urodzenia do ok. 15 miesięcy);

grupa I –  waga od 9 do 18 kg (wiek 9 miesięcy – 4 lata);

grupa II – waga od 15 do 25 kg (wiek 4-6 lat);

grupa III – waga od 22 do 36 kg (wiek 6-11/12 lat).

Funkcjonalność i uniwersalność fotelików samochodowych w kategorii 0-36 kg polega na tym, że łączą w sobie grupy wagowe od 0 do 3. Dzięki temu w jednym foteliku możemy przewozić swoje dziecko od urodzenia do momentu, kiedy jazda w nim nie będzie już wymagana.

Fotelik samochodowy isofix 0-36 – funkcje i zalety

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze fotelika samochodowego 0-36? Przede wszystkim warto wybierać modele, które są obrotowe. Dzięki temu bez przeszkód w tym samym foteliku można przewozić naszego maluszka tyłem jak i przodem jak i przodem do kierunku jazdy.

Dzieci w foteliku samochodowym isofix 0-36 przez pierwsze 4-5 lat, czyli do osiągnięcia około 18 kg wagi mogą z powodzeniem podróżować tyłem do kierunku jazdy. Kiedy dziecko staje się zbyt duże, aby przewozić je w ten sposób, dzięki funkcji obracania z łatwością możemy zmienić ustawienie fotelika, bez konieczności wypinania fotelika.

Uniwersalne modele fotelików samochodowych są o wiele bardziej przestronne. Posiadają rozszerzane boki. regulowany zagłówek, dzięki czemu „rosną” wraz z wiekiem naszego dziecka. Powinny także być wykonane z materiałów najlepszej jakości, które zapewnią im doskonały wygląd przez wiele lat. Oprócz tego, uniwersalne foteliki zazwyczaj pasują do większości modeli samochodów, dzięki czemu z łatwością można zamontować je w innym aucie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Filtry

Cena

0,00 zł - 1 965,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.