Foteliki 9-18 kg


Fotelik samochodowy 9-18 kg – wybierz najlepszy

Odpowiednio dopasowany fotelik samochodowy to kluczowy element, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy. Kiedy często korzystamy ze swojego pojazdu, by przemieszczać się zarówno na krótkich, jak i na długich dystansach, nie możemy się obejść bez tego elementu wyposażenia. Najistotniejszym parametrem jest dobranie fotelika do wagi malucha, co zagwarantuje nie tylko jego wygodę, ale także zadecyduje o trwałości zakupionego produktu. Fotelik samochodowy 9-18 kg może zatem kazać się niezbędny.

Fotelik samochodowy 9-18 kg – od kiedy można go stosować?

0-36, 9-18, 0-13 – takie oznaczenia na fotelikach samochodowych mają fundamentalne znaczenie, ponieważ określają one kategorię wagową. To ją należy przede wszystkim brać pod uwagę, kiedy poszukujemy czegoś na miarę naszych potrzeb.

Fotelik samochodowy 9-18, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla dzieci, których waga wynosi maksymalnie 18 kg. Zazwyczaj na taki zakup decydują się rodzice, których pociecha skończyła już 9. miesiąc życia, choć jest to oczywiście zmienna zależność – w końcu każdy maluch rozwija się inaczej, w związku z czym może rosnąć szybciej lub nieco wolniej. Najważniejsze jest bezwzględne stosowanie się do kategorii wagowej. Jeśli dziecko przekroczy najwyższą wartość, należy zmienić fotelik na nowy, w przeciwnym wypadku, gdy będzie nadal użytkowany, może zostać uszkodzony.

Zazwyczaj foteliki 9-18 wybierają ci rodzice, którzy wcześniej korzystali z modelu 0-13.

Czy wszystkie foteliki 9-18 kg są takie same?

Niestety nie. Wiele zależy od danego producenta, a nawet od konkretnego modelu. Różnice mogą polegać na rodzaju materiału, jaki został wykorzystany, twardości siedziska czy typie zabudowy. Dodatkowo możemy zdecydować się na wariant uzależniony od sposobu montażu – np. klasyczny montaż na pasy bezpieczeństwa czy też z pomocą systemu isofix. 

Przed zakupem należy zatem rozważyć wszystkie wady i zalety określonego rozwiązania. Pod uwagę należy brać nie tylko wagę, ale też wzrost dziecka, ponieważ to właśnie jego komfort jest najważniejszy. Ponieważ fotelik samochodowy 9-18 kg występuje w naszym sklepie w wielu różnych wariantach, przed złożeniem zamówienia zawsze mogą Państwo zwrócić się bezpośrednio do nas. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę, a przede wszystkim mamy świadomość, jak istotne jest bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny. Dlatego, kładąc nacisk na Państwa potrzeby i wymagania, jesteśmy w stanie doradzić najlepszą opcję, która pozwoli na zainwestowanie pieniędzy wyłącznie w sprawdzony, trwały produkt, który będzie w pełni dostosowany do preferencji.

Zakup fotelika samochodowego – co jest istotne?

Ponieważ to właśnie dobrej jakości fotelik samochodowy decyduje o tym, czy dziecko będzie czuło się swobodnie oraz czy jego życiu i zdrowiu podczas jazdy samochodem nie będzie zagrażać żadne niebezpieczeństwo, zakupu nie należy dokonywać zbyt pochopnie. Trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które mają fundamentalne znacznie pod względem funkcjonalności, a także bezpieczeństwa.

Przede wszystkim należy się upewnić, że dany fotelik samochodowy jest wykonany z hipoalergicznych tkanin, umożliwiających na dodatek swobodną cyrkulację powietrza. Jeśli materiały będą zbyt sztuczne, a przez to mało komfortowe, mały pasażer może szybko się pocić, szczególnie w upalne dni, kiedy może nawet dojść do przegrzania. Rodzaj materiału jest też istotny ze względu na utrzymanie czystości. Zawsze trzeba sprawdzić, czy fotelik będzie można łatwo umyć i odświeżyć, nawet jeśli zostanie pobrudzony jedzeniem.

Uwagę trzeba również zwrócić na solidność wykonania. Przedział 9-18 kg sugeruje, że z fotelika powinniśmy móc korzystać przez dość długi czas, a tylko trwałość i dbałość o szczegóły podczas produkcji warunkuje rzeczywistą wytrzymałość modelu. Właśnie przez to starannie selekcjonujemy produkty, które znajdują się w naszym asortymencie. W ten sposób możemy zaproponować jedynie te, które spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa i rzeczywiście mogą posłużyć tak długo, jak będą potrzebne.

Nie zapominajmy też o walorach wizualnych. W końcu rodzice zazwyczaj chcą, żeby wyposażenie przeznaczone na potrzeby dziecka cieszyło oko. Wbrew pozorom można osiągnąć idealną harmonię między estetyką a funkcjonalnością, czego najlepszym przykładem jest dowolny fotelik samochodowy 9-18 kg z naszej oferty. Robimy wszystko, by produkty nie tylko dobrze spełniały swoje zadanie, ale by także ich budowa nie sprawiała najmniejszych kłopotów podczas montażu czy samej podróży i nie zaburzała schludności we wnętrzu samochodu.

Fotelik samochodowy przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Pamiętajmy, że niemowlę bezwzględnie powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy, przynajmniej do ukończenia 1. roku życia, a najlepiej tak długo, jak będzie to możliwe. W ten sposób chronimy je przed nadmiernymi wstrząsami, a w razie kolizji na drodze mamy pewność, że nie stanie mu się żadna krzywda. To kwestia, której absolutnie nie należy omijać podczas kompletowania wyprawki, a także później, gdy pociecha będzie już starsza.

 

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.