Montaż na pasy/isofix

Fotelik samochodowy 9-18, isofix i na pasy

Każdy rodzic, który często porusza się samochodem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest posiadanie bezpiecznego fotelika. To właśnie dzięki niemu najmłodszy pasażer może swobodnie podróżować – dlatego też, wybierając odpowiedni produkt z tej kategorii, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest z pewnością dostosowanie siedziska do wagi. Powyżej prezentujemy foteliki samochodowe 9-18 kg, które są montowane za pośrednictwem systemu isofix.

Kiedy przychodzi pora na zmianę pierwszego fotelika samochodowego?

Zawsze należy pamiętać o regularnej zmianie fotelika samochodowego – jeśli dziecko wciąż będzie transportowane na siedzisku, które nie jest dopasowane jego wagi i wzrostu, może to grozić poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, szczególnie w przypadku, kiedy dojdzie do kolizji drogowej.

Dla pociech od pierwszych dni życia przeznaczone są inne foteliki. Z czasem jednak można pomyśleć o ich wymianie na właśnie model 9-18 kg. Można z niego korzystać mniej więcej od 9. miesiąca życia, a posłuży nam najpewniej do chwili, aż syn lub córka ukończy 3. lub 4. rok życia. Oczywiście są to granice umowne; najistotniejszym wyznacznikiem jest m.in. waga pasażera. Jak sama nazwa na to wskazuje, fotelik samochodowy 9-18 isofix służy do przewożenia dzieci, które ważą przynajmniej 9 kg, jednak nie przekraczają 18 kg.

Na czym polega system isofix?

ISOFIX to skrót od International Organisation for Standardisation Fixture. W ten sposób nazywamy system mocowania fotelików dziecięcych, który obecnie jest standardem w nowszych samochodach. Polega na dwóch metalowych uchach przytwierdzonych bezpośrednio do nadwozia – uchwyty mocujące zaś mieszczą się między siedziskiem a oparciem tylnej kanapy pojazdu. Pozwala to na bardzo szybkie i sprawne, a przede wszystkim niezwykle bezpieczne zamontowane fotelika w aucie. 

Dzięki systemowi isofix mamy bezwzględną pewność, że nawet w razie zderzenia naszego samochodu z innymi fotelik nie będzie się przesuwał. Wobec tego mały pasażer będzie chroniony nawet w czasie nieprzewidzianych sytuacji.

Powyżej prezentowane przez nas modele umożliwią wykorzystanie isofix, ale mogą zostać również zamocowane w sposób tradycyjny, czyli poprzez wykorzystanie pasów bezpieczeństwa.

Fotelik samochodowy 9-18 isofix – dobra inwestycja

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – proponowane przez nas modele fotelików pochodzą od uznanych, zaufanych producentów. To gwarantuje, że każdy produkt jest trwały, solidny i wytrzymały, a przede wszystkim zapewni Państwa dziecku niezbędne bezpieczeństwo. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że komfortowa jazda samochodem ze swoją pociechą to bardzo istotna kwestia, dlatego robimy wszystko, by zaoferować jak najbardziej korzystne rozwiązania.

W razie potrzeby prosimy o kontakt – z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego fotelika. Gwarantujemy, że zakup będzie udany i postaramy się, by dobrze odpowiedzieć na wszystkie indywidualne wymagania. Dzięki temu zadowoleni będą zarówno rodzice, jak i ich pociechy

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.