Montaż na isofix


Foteliki samochodowe 0-25 kg z systemem isofix

Bezpieczeństwo dziecka powinno stanowić priorytet dla każdego rodzica. Jest to szczególnie ważny aspekt, jeśli mówimy również o bezpieczeństwie w czasie jazdy. Dlatego też warto, aby przed wyborem kolejnego fotelika samochodowego, jakim jest fotelik samochodowy 0-25 kg isofix, poświęcić odrobinę więcej czasu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru, a nasz maluszek będzie bezpieczny w czasie jazdy.

Co warto wiedzieć na temat fotelików samochodowych?

Na początek kilka faktów, o których powinien pamiętać każdy rodzic planujący swoje podróże samochodowe z dziećmi. W Polsce istnieje obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych do 12. roku życia. Fotelik samochodowy jest wymagany także w momencie, jeśli dziecko nie przekracza 150 cm wzrostu.

Dobór właściwego fotelika samochodowego do wieku i przede wszystkim wagi dziecka jest kluczowy. Tylko odpowiednio dobrany fotelik samochodowy zapewni dziecku całkowite bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Kategorie fotelików samochodowych

Fotelik samochodowy jest niezbędny już od pierwszych dni życia dziecka. Teoretycznie najprostszym wyborem jest dobór pierwszego fotelika, czyli popularnej łupinki. Każdy kolejny musi zostać dopasowany do parametrów posiadanego samochodu jak i wagi oraz wzrostu naszej pociechy. Foteliki samochodowe pod względem wagi możemy podzielić w następujący sposób:

grupa 0 – do 10 kg;

grupa 0+ – do 13kg;

grupa 1 – od 9 kg do 18 kg;

grupa 2 – dzieci o wadze od 15 do 25 kg;

grupa 3 – dzieci o wadze od 22 do 36 kg.

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotelika?

Dobry fotelik samochodowy, czyli jaki? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu zmartwionych rodziców. Wybierając fotelik samochodowy, warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

sposób mocowania fotelika w aucie – najbardziej rekomendowanym jest system Isofix,

upewnić się, czy fotelik posiada wymagane atesty (homologację bezpieczeństwa ECE 44), a także czy przeszedł odpowiednie testy zderzeniowe. Należy wybierać foteliki samochodowe, które w testach otrzymały ocenę minimum 3,

dobrać wielkość fotelika do wzrostu oraz wagi dziecka – nie należy kupować zbyt dużych modeli,

upewnić się, czy do fotelika należy zakupić dodatkową bazę,

sprawdzić zakres regulacji pasów bezpieczeństwa,

wybrać model z dodatkową boczną ochroną.

Fotelik samochodowy 0-25 kg isofix

Fotelik samochodowy 0-25 kg Isofix powinien być kolejnym wyborem, kiedy nasze dziecko powoli zaczyna wyrastać ze swojego pierwszego fotelika. Jeśli główka dziecka wystaje poza fotelik z kategorii 0-13 to znak, że nadeszła pora na zakup większego modelu. 

Z fotelików w tej kategorii mogą korzystać dzieci od 1 aż do 3 roku życia. Foteliki z tej kategorii mogą być ustawiane przodem, mimo wszystko zalicza się, aby dziecko jak najdłużej podróżowało tyłem do kierunku jazdy. Taki sposób jest dla niego o wiele bardziej bezpieczny w momencie jeśli dojdzie do zderzenia czołowego.

Ważne aby fotelik samochodowy 0-25 kg był wyposażony w system Isofix. Isofix to nowoczesny system montażu, dzięki któremu w dosłownie kilka sekund możemy umieścić fotelik w wyznaczonym miejscu. Aktualnie to najlepszy i najbardziej rekomendowany sposób montażu.

Filtry

Cena

1 995,00 zł - 2 010,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.