Foteliki 0-36 kg

Foteliki samochodowe dzielą się na różne grupy. Jedną z nich jest grupa 0+/1/2/3, która jest dla dzieci od urodzenia do 36 kg.

Uniwersalny i komfortowy fotelik samochodowy 0-36 kg

Wyposażenie pojazdu zależne jest od tego, kto jest jego pasażerem. Podróżując z dzieckiem, konieczny jest zakup fotelika samochodowego, który zapewni komfort zarówno najmłodszemu uczestnikowi jazdy, jak i pozostałym osobom znajdującym się w pojeździe. W naszym sklepie dostępne są produkty charakteryzujące się najwyższą jakością oraz spełniające najważniejsze funkcje związane z bezpieczeństwem. Dostępne są siedziska nie tylko przeznaczone dla konkretnej grupy wagowej, ale także te, które są znacznie bardziej uniwersalne – jak fotelik samochodowy 0-36 kg. 

Uniwersalny fotelik samochodowy 0-36 kg

 

Wybierając idealny fotelik dla dziecka, powinniśmy kierować się przede wszystkim wagą naszej pociechy, a niekiedy także jej wiekiem.  Do wyboru są jednakowo takie siedziska, które należy wymienić po kilku latach oraz te, które bez problemu spełnią swoją rolę przez ponad dekadę. Popularny fotelik samochodowy 0-36 kg to idealny zakup dla osób, które nie posiadają już innego siedziska odpowiedniego dla dzieci. Posłuży on przez wiele lat, ponieważ jest dostosowany do wszystkich grup wagowych (od 0+ do 3). Uważany jest więc za niezwykle uniwersalny element wyposażenia zapewniający bezpieczną i spokojną podróż. 

Jakie funkcje powinien posiadać fotelik samochodowy 0-36 kg? 

Aby podróż była jak najbardziej bezpieczna i komfortowa – warto wybrać fotelik, które posiada funkcję obracania. Tego rodzaju system sprawia, że dziecko może podróżować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Niektóre modele są odpowiednie do ustawienia bokiem, jednak taka pozycja stosowana jest tylko w przypadku postoju – jeżeli karmimy lub przewijamy naszą pociechę. 

Zazwyczaj w pierwszych latach życia zaleca się wozić malucha w foteliku usytuowanym odwrotnie do kierunku jazdy. Ze względów bezpieczeństwa jest to najlepsze możliwe ustawienie, które gwarantuje ochronę podczas czołowego zderzenia. Niestety kilkuletnie dziecko nie jest już w stanie odpowiednio ułożyć nóg na głównym fotelu i wtedy też fotelik musi zostać obrócony. 

Uniwersalne modele są zazwyczaj bardziej przestronne, ponieważ mają posłużyć zarówno maluchowi, jak i kilkuletniemu dziecku. Wykonane są z trwałych materiałów, co zapewnia ich doskonały wygląd przez wiele lat. Dobrze również, aby boczna skorupa posiadała dodatkową wentylację – jest to szczególnie ważne w przypadku dłuższych tras. Zagłówek powinien być regulowany, a boki rozszerzane. Uniwersalne foteliki pasują zazwyczaj do różnych modeli samochodów, dlatego można je w prosty i szybko sposób zdemontować i przenieść do innego pojazdu. 

Czemu warto wybrać fotelik samochodowy 0-36 kg?

Kupując fotelik samochodowy 0-36 kg mamy pewność, że będzie to odpowiedni wybór na wiele lat. Jest to także pewnego rodzaju oszczędność – zakupu dokonujemy tylko raz. Kiedy dziecko osiągnie wiek 12 lat, nie jest już konieczne stosowanie tego rodzaju siedziska. Nasza pociecha może korzystać już z pasów dostępnych dla dorosłych znajdujących się od tej pory na odpowiedniej wysokości. Fotelik samochodowy 0-36 kg wcale nie musi być też droższy od modeli przeznaczonych do konkretnej grupy wagowej.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.