Przodem i tyłem do kierunku jazdy


Fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy, 0-18 kg

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, który po raz pierwszy musi zastanowić się nad zakupem fotelika samochodowego, to nic dziwnego, że trudno wybrać Ci odpowiedni model. Warto więc przyjrzeć się wariantom dostępnym w naszym sklepie – szczególną uwagę przyciąga fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy z kategorii 0-18 kg, który może posłużyć przez naprawdę długi czas, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale także maksymalną mobilność.

Przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Specjaliści apelują o prawidłowe mocowanie fotelików samochodowych, nie tylko pod kątem wytrzymałych zapięć i zachowania wszelkich środków ostrożności przy tym zabiegu, ale także pod względem prawidłowego umiejscowienia fotelika. Reguluje to zresztą norma i-size. W wyniku licznych testów ustalono, że dzieci od pierwszych dni życia do mniej więcej 9. miesiąca (bądź też do czasu, aż ich waga osiągnie 9 kg), powinny być przewożone wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego tak się dzieje? 

Jak wiadomo, na wczesnym etapie rozwoju ciało dziecka jest niezwykle delikatne, a przez to też kruche. Musi być zatem odpowiednio chronione przed wstrząsami, które mogą mieć miejsce podczas jazdy samochodem. Dodatkowo, jeśli dojdzie do kolizji – np. auto zderzy się z innym obiektem – siła tego uderzenia zostanie przejęta przez oparcie fotelika, co z kolei ochroni najmłodszego pasażera przed doznaniem uszczerbku na zdrowiu.

Przodem do kierunku jazdy mogą więc podróżować dzieci nieco starsze, których waga wynosi lub przekracza wspomniane 9 kg. Fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy – jak każdy prezentowany powyżej – daje zatem niepowtarzalną uniwersalność montażu, które umożliwiają przymocowanie do tylnej kanapy pojazdu w wybranym kierunku. Dlatego, gdy Twoja pociecha osiągnie już pewien wiek, możesz z łatwością przełożyć siedzisko w drugą stronę.

Fotelik 0-18 kg – jak długo może posłużyć?

Foteliki z kategorii wagowej 0-18 kg to świetna inwestycja. Taki produkt może być użytkowany już od pierwszych dni życia maluszka aż do czasu, kiedy skończy 4 lata. Oczywiście ta druga wartość jest przybliżona, ponieważ wszystko zależy od wagi i wzrostu brzdąca. Jeśli nasze dziecko zaczyna przekraczać 18 kg, to najwyższa pora na zmianę fotelika, tym bardziej, że w tym dotychczasowym może już nie mieć wystarczająco dużo miejsca. Sygnałem do zakupu nowego modelu jest także moment, w którym główka wystaje ponad oparcie.

Bezpieczny fotelik przodem i tyłem do kierunku jazdy

Stawiamy na bezpieczeństwo – ta cecha jest dla nas najważniejsza, kiedy wybieramy produkty, które mają trafić do naszego sklepu. Wiemy, jak istotna jest ochrona dzieci przed wszelkimi zagrożeniami, dlatego oferowane modele fotelików spełniają wszystkie standardy i doskonale odpowiadają na wszelkie potrzeby, jakie mogą mieć i rodzice, i najmłodsi.

Proponowane przez nas warianty są wyprodukowane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, co gwarantuje, że dany fotelik może być swobodnie używany przez długi czas. Dodatkowym atutem są także walory wizualne, które wpisują się we wnętrze dowolnego samochodu.

Filtry

Cena

885,00 zł - 3 000,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.