Foteliki 0-25 kg


Foteliki samochodowe 0-25 kg

Czas oczekiwania na przyjście dziecka jest niezwykle ekscytujący dla wielu rodziców. To właśnie wtedy przygotowujemy jego pierwszą wyprawkę, kompletujemy niezbędne akcesoria, urządzamy jego pierwszy pokoik czy wybieramy najlepszy wózek. To także czas, w którym nie powinniśmy zapominać o zakupie pierwszego fotelika samochodowego. Funkcjonalnym rozwiązaniem może być fotelik samochodowy 0-25 kg, który zapewni Twojemu maluszkowi niezbędne bezpieczeństwo przez pierwsze lata życia.

Kategorie fotelików samochodowych

Według polskiego prawa, dzieci muszą być przewożone w foteliku samochodowym do momentu 12. urodzin lub osiągnięcia 150 cm wzrostu. Od tego momentu mogą w bezpieczny i właściwy sposób korzystać z pasów bezpieczeństwa, które przeznaczone są dla osób dorosłych. Zakup fotelika samochodowego nigdy nie powinien być bagatelizowany przez rodziców. Jego brak nie oznacza jedynie otrzymania punktów karnych i mandatu. Nie stosując się do zasad i nie kupując fotelika samochodowego lub korzystając ze zbyt małego lub zbyt dużego modelu, w ogromnym stopniu narażamy zdrowie i życie naszego dziecka.

Foteliki samochodowe dzieli się głównie ze względu na kategorię wagową. Możemy wyróżnić:

grupę 0 – waga do 10 kg;

grupę 0+ – waga do 13 kg;

grupę I – waga od 9 do 18 kg;

grupę II – waga od 15 do 25 kg;

grupę III – waga od 22 do 36 kg.

Foteliki samochodowe kategoria 0-25 kg

Fotelik samochodowy 0-25 kg to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą w przeciągu kilku pierwszych lat życia dziecka zmieniać fotelików w bardzo szybkim tempie. Ten rodzaj z powodzeniem sprawdzi się od momentu narodzin aż do około 6 lub 7 roku życia. 

Foteliki samochodowe 0-25 kg umożliwiają bezpieczne przewożenie maluszka, które jest zgodne z obowiązującymi przepisami drogowymi. Zostały zaprojektowane w sposób, który pozwala im rosnąć wraz z rozwojem Twojego dziecka. 

Fotelik samochodowy 0-25 kg – bezpieczeństwo już od pierwszych dni życia

Foteliki samochodowe w kategorii 0-25 kg zostały zaprojektowane tak, aby z łatwością przewozić w nich zarówno niemowlęta jak i starsze dzieci. W przypadku niemowląt, w foteliku znajdują się dodatkowe wkładki, które skutecznie chronią jego delikatne ciało przed gwałtownym hamowaniem, wstrząsami w trakcie jazdy czy też urazami. W momencie gdy dziecko będzie w stanie samodzielnie usiąść w foteliku, wkładki można z łatwością wyjąć.

Wraz z rozwojem naszego dziecka zmienia się wygląd fotelików samochodowych 0-25. Regulacja zagłówka jest niezwykle prosta, a oprócz tego umożliwia dziecku komfortową jazdę niezależnie od tego, ile trwa podróż, a także kształtuje prawidłowe nawyki w podczas siedzenia i nie obciąża kręgosłupa. Co więcej, regulacja zagłówka oraz pasów w prawidłowy sposób chroni narządy wewnętrzne dziecka, jeśli dojdzie do kolizji.

Zakup fotelika samochodowego o bardzo dobrej jakości, z którego z powodzeniem i zachowaniem zasad bezpieczeństwa dziecka można korzystać przez kilka lat, stanowi świetną inwestycję. Dzieci zwykle osiągają wagę 25 kg około 5-6 roku życia. Wtedy można rozpocząć poszukiwania kolejnego fotelika.

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.