Organizery samochodowe


Pojemne organizery samochodowe

Czasem w trakcie podróży samochodem trudno w pełni skoncentrować się na tym, co dzieje się na drodze i jednocześnie pilnować siedzącego z tyłu dziecka. Na dodatek może się zdarzyć, że musimy coś maluchowi podać, a w jaki sposób to zrobić, by nie spowodować wypadku? Na szczęście istnieje bardzo proste rozwiązanie tych problemów. Organizery samochodowe to praktyczny dodatek, który znacząco ułatwi życie każdego rodzica niemogącego się obejść bez własnego pojazdu.

Kiedy należy rozważyć zakup organizera samochodowego?

W pierwszych miesiącach, a później także latach życia dziecko zazwyczaj podróżuje w foteliku samochodowym zwróconym tyłem do kierunku jazdy. W takich przypadkach może nam się przydać lusterko, które z miejsca kierowcy pozwoli nam na bieżąco sprawdzać, co dzieje się z najmłodszym członkiem rodziny. Dodatkowo nie da się też ukryć, że na wczesnym etapie rozwoju maluch nie jest zbyt aktywny, istnieje też duże prawdopodobieństwo, że prześpi większość drogi, szczególnie jeśli nie jest ona zbyt długa.

Co jednak w przypadku, gdy nasza pociecha jest już starsza, w związku z czym siedzi zwrócona przodem do kierunku jazdy? Zazwyczaj w takich sytuacjach lubi śledzić to, co dzieje się na jezdni, jednak przy dłuższych podróżach widoki za oknem mogą ją znudzić. Dodatkowo podczas bardziej rozległych dystansów prędzej czy później musielibyśmy się zatrzymać, by np. podać dziecku sok. By uniknąć zbyt kłopotliwego manewrowania pojazdem, możemy po prostu zaopatrzyć się w organizer samochodowy, który znacząco ułatwi pokonywanie nawet sporych dystansów. 

Fotelik przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Specjaliści zalecają, by maluch jak najdłużej podróżował w foteliku mocowanym tyłem do kierunku jazdy. Wszystko dlatego, że w chwili zderzenia pojazdu z innym obiektem, oparcie zamortyzuje siłę uderzenia, co ochroni zdrowie i życie dziecka. 

Oczywiście wiele zależy od wagi i wzrostu dziecka. Niemniej fachowcy wskazują na to, by – jeśli istnieje taka możliwość – syn lub córka jeździli tyłem nawet do 7. roku życia. Dopiero wtedy należy już zmienić model fotelika na przodem do kierunku jazdy.

Do czego mogą się przydać organizery samochodowe?

Praktyczność organizera do samochodu jest właściwie nieograniczona. To wyjątkowo funkcjonalny gadżet dla wszystkich rodziców, którzy nie chcą rezygnować z pełnej mobilności i marzą o tym, by zapewnić zarówno sobie, jak i dziecku niepowtarzalną wygodę.

Organizery samochodowe można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Wystarczy przejrzeć dostępne w naszej ofercie modele, by zobaczyć, jak bardzo są uniwersalne oraz przystosowane do potrzeb maluchów i ich opiekunów. 

Przede wszystkim to znakomite miejsce na przechowywanie najważniejszych przedmiotów: nawilżanych chusteczek, butelki z wodą, leków (szczególnie jeśli maluch cierpi na chorobę lokomocyjną), pampersów czy też wszelkich kosmetyków do pielęgnacji. Możemy tam również umieścić rzeczy, które przydadzą się dopiero po wyjściu z samochodu, jak chociażby czapeczkę czy okulary przeciwsłoneczne.

Dodatkowo w organizerze możemy umieścić zabawki, tak by syn lub córka mogła w dowolnym momencie sięgnąć po coś i znaleźć sobie rozrywkę na czas podróży. Umieszczając w kieszonkach ulubione kolorowanki czy też książeczki, zyskamy pewność, że dziecko nie będzie się nudzić i będzie mieć pod ręką przedmiot, który skupi jego uwagę i pozwoli zapomnieć o ewentualnych niedogodnościach podczas jazdy.

Organizery samochodowe to niezwykle przydatne dodatki, które dają cały ogrom możliwości. Nie kosztują wiele, a mogą znacząco podnieść komfort krótszych, jak i dłuższych podróży. Dodatkowo stanowią osłonę dla fotela w samochodzie, dlatego nie trzeba się martwić, że tapicerka zostanie pobrudzona od dziecięcych butów.

Jaki organizer samochodowy wybrać?

Wbrew pozorom jest kilka istotnych parametrów, na jakie musimy zwrócić uwagę, kupując organizery samochodowe. Poszczególne modele mogą znacząco się od siebie różnić, dlatego, zanim złożycie Państwo zamówienie w naszym sklepie, należy się dokładnie upewnić, że produkt rzeczywiście odpowiada wszystkim najpilniejszym potrzebom.

Organizer samochodowy powinien być przede wszystkim wykonany z solidnego, wytrzymałego materiału. Wszystko po to, by ten element posłużył nam przez wiele lat, by się nie przecierał i by nie powstawały żadne nieestetyczne dziury, które obniżyłyby jego przydatność. W naszym asortymencie znajdują się tylko trwałe produkty, które stanowią doskonałą inwestycję i nie niszczą się nawet pod wpływem intensywnego użytkowania.

Inną kwestią jest sama pojemność oraz liczba przegródek. Jeśli dziecko jest jeszcze dość małe, to kieszonki powinny być zamykane, tak by dobrze zabezpieczały przechowywane przedmioty. Organizery samochodowe powinny mieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a wybrany model powinien zawierać takie przegródki, które najbardziej się sprawdzą, np. osobna komora przeznaczona na tablet.

Ponadto można też zwrócić uwagę na sam sposób mocowania. Organizer powinien być stabilnie przytwierdzony do oparcia fotela i nie zsuwać się, a jednocześnie nie sprawiać żadnych kłopotów podczas wyjmowania.

Filtry

Cena

45,00 zł - 60,00 zł

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.