Wybór wózka nie jest prosty, po testowaniu Joolza, z którego byliśmy zadowoleni, przyszedł czas na coś mniejszego z klasyczną spacerówką :). Zdecydowaliśmy się na Valco Snap 4 Sport. To lekka spacerówka ze sportowym sznytem, 

Sport ma lekką konstrukcję, waży ok. 7,6 kg - co czyni go jednym z lżejszych wózków na rynku. Koła pompowane to, w mojej opinii, jego zaleta. Mają tą przewagę nad piankowymi, że lepiej wybierają nierówności, łatwiej się go prowadzi i jest bardziej zwrotny. Podbijanie spacerówki na polskich chodnikach nie sprawia mi trudności pomimo pełnego kosza zakupowego i 1,5 rocznego szkraba w środku. 

Koła pompowane nie są bezobsługowe i co oznacza, że można złapać kapcia. Również nas ta przygoda nie ominęła. Zrobiła się mała dziurka, którą zauważyliśmy jak byliśmy już pod domem. Nie było to dużym utrudnieniem, mamy w domu łatki rowerowe, które nadają się do dętki w wózku. :) Jest możliwość zakupu Snapa 4 na kołach piankowych, który jest ok.1 kg lżejszy, ale w mojej ocenie większy komfort jest w wersji na kołach pompowanych. Oskar oczywiście brał czynny udział w wymianie opony. :)

Płynna paskowa regulacja siedziska daje nieograniczony wybór odpowiedniej pozycji dla dziecka: siedzącą, leżącą i pośrednie. Duży plus za możliwość ustawienia pionowo siedziska - w niektórych spacerówkach jest półsiedząca pozycja. Dla nas było to istotne bo synek uwielbia siedzieć prosto i oglądać wszystko co się dzieje dookoła. Siedzisko jest duże i dające dziecku swobodę, ma pięciopunktowe pasy, z możliwością zapięcia tylko pasów biodrowych. To jest super opcja jak przewozimy dziecko np. z domu do samochodu lub gdy dziecko jest starsze i nie chce być zapinane. Podnóżek ma trzy stopnie regulacji.

Piankowa rączka wózka dobrze trzyma się ręki, na początku trochę się jej obawiałam, czy będzie trwała. Po roku eksploatacji wózka, jestem zadowolona, rączka wygląda bardzo dobrze, w razie czego można kupić osłonki imitujące skórę, ale wg mnie ta pianka dodaje mu sportowego wyglądu.

Pojemny kosz na zakupy, z łatwym dostępem, plus za to, że od boku nie ma siateczki i nie widać co jest w środku. :) A jak jesteście rodzicami, to wiecie, że w koszu jest cały dom. :D

Wózek Valco Snap 4 Sport łatwo się składa i rozkłada, zajmuje mało miejsca po złożeniu i stoi. Dla nas jest to duży atut, wózek zostawiamy w żłobku, gdzie nie ma wózkowni, chowamy go we wnęce za szafką, gdzie nikomu nie przeszkadza. :)

Hamulec jest wygodny i nie niszczy butów, przesuwa się go na boki, a nie klasycznie - w dół. Jest możliwość blokowania przednich kół, ale z tej opcji nie korzystaliśmy.

Wybraliśmy z mężem kolor Tailor Made Denim - ala dżins, nie widać na nim brudu - co przy małym głodomorze jest jego zaletą. Nie wiem jak Wasze dzieci, ale nasz szkrab magicznym trafem, zawsze jest głodny w wózku, nawet jeśli chwilę wcześniej coś jadł. Na szczęście tapicerkę wózka można przetrzeć zwykła szmatką i zabrudzenia znikają. Polecam kupić wkładkę do wózka. Można ją przeprać, wyczyścić, a wózek jest dalej czysty.

Valco Snap 4 Sport  sprawdzi się na długich spacerach po nierównym terenie, w parku czy w lesie. Łatwo się go prowadzi, ma pojemny kosz na zakupy i jest lekki. Ponoć nie ma wózków idealnych, ale temu naprawdę niewiele brakuje.

Komentarze ()

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.