Woda jest genialnym materiałem sensorycznym, wpływa całościowo na rozwój dziecka. Dzieciom do prawidłowego rozwoju konieczne jest dotykanie mokrego i chlapanie, a zabawki do wody umilą dziecku czas spędzony w kąpieli. 

W dzisiejszym artykule opiszę Wam ciekawe zabawki do wody, również te które sprawdziły się u mojego synka. :)

Zabawki do przelewania wody

Przelewanie wody z jednego naczynia do drugiego, napełnianie naczyń, wylewanie, to czynności matematyczne. Dzieci poznają pojęcia “więcej–mniej”, “pełno–pusto”.

Uczą się koordynacji ręka–oko, kiedy przelewają z naczynia do naczynia, a dodatkowo jest przy tym dużo zabawy i śmiechu.

My mamy kubeczki do przelewania firmy Canpol Babies i Oskar uwielbia patrzeć na lejącą się wodę z kubeczka. Z tej serii zabawek są jeszcze firmy Skip Hop jest tam pięć naczyń i każdy z innym otworkiem.

Zabawki Yooki doo

Firma Yooki doo urzekła mnie swoją pomysłowością i jakością wykonania. Firma specjalizuje się w zabawkach do wody.

My mamy ‘Wesoły kranik i wirujące trybiki’ - dzięki tej zabawce dziecko ma kontakt z lejącą wodą, woda pompowana jest z wanny więc mamy pewność, że temperatura jest idealna do zabawy. Do kraniku dołączone są kubeczki z różnymi otworami i wiatraczkiem. Kranik można w każdej chwili wyłączyć. Zabawka wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową. Jest łatwa w montażu i zasilana jest bateriami.

Używamy u dziadków bo sami nie mamy wanny :) To już tradycja, że Oskarek ma kąpiel i bawi się Yooki doo. :) 

BOON Zębatki

To pierwsza przygoda z mechaniką, najpierw dziecko układa konstrukcję z zębatek, możemy mu oczywiście w tym pomóc. Są bardziej i mniej skomplikowane konstrukcje. Każda zębatka ma przyssawkę. Wylewamy na górę wodę i zaczyna się zabawa, woda wprawia w ruch zębatki.

BOON Jellies

Meduzy z przyssawką, z których można tworzyć ciekawe konstrukcje. Przyczepiać jedną do drugiej albo jedną obok drugiej. :)

BOON Rurki

Rurki mocowane są do ściany za pomocą przyssawek, zestaw zawiera 5 rurek o unikatowym kształcie i funkcji. Można używać pojedynczo lub razem tak, aby tworzyły łańcuch.

Tullo Piłki Sensoryczne.

Każda piłeczka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych. Piłeczki nie posiadają dziurki, więc woda nie przedostaje się do środka

dzięki temu świetnie sprawdzają się podczas kąpieli.Dodatkowym plusem jest to, że unoszą się na powierzchni wody. :)  Sprawdzą się zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Poprawiają umiejętność chwytu i usprawniają ruchy precyzyjne.

Obserwacja wody i zabawy z nią zwiększają możliwości skupienia małych dzieci, kształtują koncentrację, zmniejszają napięcie, dlatego tak polecana jest kąpiel dla dzieci jako rytuał wieczorny. Warto wykorzystać ten czas żeby poznać nowe pojęcia, a przy okazji pobawić się, doświadczyć lejącej wody, różnych kształtów i faktur. A Wasze dzieci mają swoje ulubione zabawki do kąpieli?

Komentarze ()

Nasz sklep stosuje pliki cookies w celu zapewnienia świadczenia usług oraz dla celów statystycznych. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.